Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

27 грудня 2020 о 14:16

Як зацікавити школярів навчанням за допомогою коміксів

Ідеї для творчих уроків + добірки тематичних коміксів

Комікс — розповідь у малюнках, де кожна ілюстрація супроводжується короткими текстовими репліками головних героїв та іншими коментарями у межах єдиного сюжету.

А чи можна використовувати комікси не лише заради розваги, а й з навчальною метою? Так! З їхньою допомогою можна у невимушеному форматі пояснити будь-яку теорію, підняти складну тему, донести важливу думку або ж дотепно пожартувати.

Комікси широко використовують у школах США і Західної Європи. Серед українських педагогів кількість прихильників коміксів також з кожним роком зростає.

Чому комікс варто залучати під час уроків

  • Формат сторітелінгу дозволяє «оживити» навчальну теорію, передати її практичний сенс у вигляді захопливої історії або лаконічно і дотепно донести певну думку.

  • Яскрава візуалізація привертає увагу, підвищує зацікавленість до навчального матеріалу, полегшує його сприйняття і краще запам'ятовується.

  • Формат коміксу дозволяє наочно та змістовно передати складні ідеї чи концепції за допомогою мінімальних художніх засобів.

  • Створення коміксу сприяє розвитку логіки, творчого мислення і актуалізує знання. Під час його створення необхідно вигадати історію, проілюструвати її, при цьому не втративши зв'язок з навчальною теорією.

  • Створення власної історії у коміксах дозволяє зацікавити кожного учня та утримувати школярів увагу упродовж усього уроку.

  • Допомагає школярам навчитися працювати у команді під час втілення спільної ідеї.

  • Створює умови залучення сучасних онлайн-інструментів для досягнення навчальної мети.

Комікс можна створити як за допомогою сучасних онлайн-інструментів, так і власноруч.

Як можна використовувати комікси на уроках

Пропонуємо ідеї для втілення на уроках, а також готові серії коміксів з бібліотеки «Всеосвіти», які стануть у пригоді під час навчально-виховного процесу.

Українська та зарубіжна література. Під час обговорення значення книжок для формування особистості покажіть учням дотепні комікси від кота Інжира, в яких він невимушено пояснює, чому читати — це круто.

Вивчаючи життя письменників та їхню творчість, запропонуйте школярам створити власні коміксів за мотивами творів. Також школярам сподобається ідея вигадати свою історію чи казку та оформити її відповідним чином.

Наприклад, як комікс-казка про Прикметник:

Математика. Візуалізуйте математичні закони, закономірності чи практичне значення теорем у вигляді коміксу. Це дозволить зацікавити школярів. До того ж, візуальна інформація запам'ятовується краще за текстову.

Приклад математичного коміксу: «Геометрична прогресія. Комікс про шахи».

Українська та іноземна мови. Під час закріплення знань, запропонуйте учням написати діалоги з використанням опанованої лексики з використанням комплекту шаблонів коміксів №1 або комплекту шаблонів №2. Це можуть бути терміни, фразеологізми, крилаті вирази та інше.

Також, власне, читаючи тематичні комікси, учні зможуть швидше запам'ятати нову лексику. Для вчителів іноземної мови стане знахідкою добірка коміксів з німецької мови для учнів 4 класу.

Правознавство. Під час вивчення конституційних прав і обов'язків запропонуйте школярам альтернативний варіант Конституції — у коміксах. Такий формат дозволяє підійти до опанування навчального матеріалу неформально. Яскраві змістовні зображення з ключовими тезами краще запам'ятаються учням, ніж звичайний текст.

Вивчаючи права та обов'язки громадян України, запропонуйте учням створити комікси та проілюструвати конкретні приклади із життя, де можуть знадобитися знання, отримані на уроках правознавства.

Географія. За допомогою коміксу можна пояснити учням значення географічних знань у повсякденні або провести контрольну роботу в несподіваному творчому форматі.

Приклад: комікс «Сільське господарство»

Охорона здоров'я. За допомогою коміксу можна пояснити причини хвороб, важливість слідкування за гігієною, піклування про власне здоров'я, надання першої медичної допомоги та інше.

Пропонуємо просвітницький комікс, за допомогою якого можна пояснити важливість використання індивідуальних засобів захисту під час пандемії COVID-19.

Виховні години. Чи з цікавістю слухають учні про правила поводження з вогнем або про необхідність правильно розподіляти свій час? Навряд чи. А от влучний тематичний комікс може змінити ставлення школярів до таких бесід.

Покажіть учням початкової школи комікс «Як буває під час дистанційки» та обговоріть його зміст. Запропонуйте дітям поміркувати про пріоритетність навчання.

А комікс «Пожежна безпека» (розробка від «Всеосвіти») допоможе у невимушеному форматі розповісти учням про важливість дотримання правил безпеки при поводженні з вогнем.

А ви використовуєте комікси під час уроків? Приєднуйтесь до спільноти проактивних освітян, діліться власним досвідом у бібліотеці «Всеосвіти»!

Читайте також: