Чи звільнять вчителів-пенсіонерів з 1 липня – відповідає Ганна Новосад

Директори мають бути зацікавлені у тому, аби в їхній школі працювали фахові вчителі.

Згідно із законом «Про повну загальну середню освіту», ухваленому у січні 2020 року, всіх педагогів-пенсіонерів з 1 липня переведуть на строкові контракти терміном на один рік. Профспілка працівників освіти і науки України наголосила, що такі нововведення матимуть негативні наслідки для педпрацівників:

Реалізація норм про обмеження права на роботу педагогів, які отримають пенсію за віком, призведе до звільнення до 1 липня 2020 року понад 70 000 вчителів.

Однак Міністерка освіти і науки України Ганна #Новосад заперечує таке трактування нововведень і підкреслює, що масових звільнень не буде.

Дуже хочу розвіяти цей міф. З 1 липня нікого не будуть звільняти, зокрема вчителів, які вже перебувають на пенсії, але працюють у школі. Їх переведуть на річні трудові контракти. Тому хвилюватися немає про що, – акцентувала увагу Міністерка.

За її словами, директор закладу матиме можливість визначати, продовжувати після цього року контракт, чи ні. А якщо вчитель-пенсіонер якісно виконує роботу, то його контракт можна і потрібно продовжити. До того ж, це гарна можливість для директорів відкривати шлях молодим педагогам.

Оскільки директори також переводяться на контракт, вони мають бути природно зацікавлені у тому, аби у них були фахові вчителі, – додала пані Новосад.

Міністерство освіти і науки України за допомогою закону намагалося запровадити максимум інструментів, які природно мотивують усіх учасників освітнього процесу працювати на результат.

Джерело: https://vse.ee/cfkhttps://vse.ee/cfl 


Вас також можуть зацікавити такі матеріали:

Профспілка пропонує накласти вето на закон про середню освіту

Профспілка проти дискримінації вчителів-пенсіонерів

Профспілка попереджає: до 1 липня 2020 року понад 70 тисяч учителів можуть бути звільнені

Кожен вид роботи має бути оплачений – голова Профспілки освітян

Пенсія вчителям за вислугою років: як оформити

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ГЕОГРАФІЇ залишилося:
0
2
міс.
0
2
дн.
0
5
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!