Профспілка попереджає: до 1 липня 2020 року понад 70 тисяч учителів можуть бути звільнені

ППОН звернулась до голови ВРУ Дмитра Разумкова не підписувати закон «Про повну загальну середню освіту» і не подавати його на підпис президенту.

Члени профспілки звернулись до спікера українського парламенту Дмитра Разумкова скасувати рішення від 16.01.2020 року про прийняття законопроєкту «Про повну загальну середню освіту». У листі йдеться про те, що закон передбачає переведення учителів і директорів шкіл, які отримають пенсію за віком, на строкові договори. Такий крок може призвести до звільнення понад 70 000 педагогів, вихователів, керівників гуртків та інших педагогічних працівників до 1 липня 2020 року:

За наявними даними серед учительства, доля працівників пенсійного віку складає близько 16%, а в окремих регіонах сягає 30%, – зазначається у листі.

Також профспілка розкритикувала норми статті 32 щодо надання права створювати ліцеї – заклади загальної середньої освіти III ступеня лише обласним радам і міським радам міст, населення яких становить більше 50 тисяч:

Ці нововведення призведуть до ситуації, що в жодному селі, селищі та місті з населенням до 50 тисяч, а таких міст налічується понад 370, не буде закладів, які забезпечують надання повної загальної середньої освіти. Погіршаться та ускладняться умови батькам сприяти здобуттю їхніми дітьми відповідного рівня освіти, зокрема через супровід двох і більше дітей до різних типів закладів освіти, бо навіть у містах сучасна інфраструктура та розміщення шкіл не враховує розмежування закладів освіти на початкові школи, гімназій та ліцеї для отримання дітьми відповідного рівня освіти за місцем проживання.

Члени профспілки вважають, що закон «Про повну загальну середню освіту» містить низку проблемних положень, які потребують врегулювання:

Вимагає врегулювання питання реалізації статті 61 Закону України «Про освіту» стосовно встановлення рівня посадових окладів педагогічних та науково-педагогічних працівників залежно від розміру мінімальної заробітної плати. Наголошуємо ще раз, що стаття 22 Конституції України.

З повним текстом документа можна ознайомитися нижче:


Читайте також: Кожен вид роботи має бути оплачений – голова Профспілки освітян

Джерело: https://vse.ee/blo

#освіта #парламент #профспілка #педагоги #школа 

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
3
міс.
0
6
дн.
1
7
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!