Кожен вид роботи має бути оплачений – голова Профспілки освітян

Георгій Труханов погодився на розгорнуте інтерв'ю, під час якого розповів про протест освітян, учительську роботу, оплату праці тощо.

Нещодавно в Києві прокотилась акція протесту освітян щодо поправок до ЗУ «Про повну загально-середню освіту» (№ 0901), запропонованих депутатами партії «Голос». Профспілка праіцівників освіти і науки спрямувала до профільного мінстерства, Кабінету Міністрів та до Верховної Ради офіційні листи-звернення, до кожного з яких додала ряд вимог. Після завершення страйку голова Профспілки працівників освіти і науки Георгій Труханов дав розгорнуте інтерв’ю сайту «Главком».

Пан Труханов висловив думку про те, що такий вид роботи, як «перевірка зошитів» – має обов’язково оплачуватися:

Все одно згідно з програмою і функціональними обов’язками, учні мають писати твори і хтось ці твори і диктанти має перевіряти. Це теж вид роботи.

Георгій Труханов
Георгій Труханов

За словами Георгія, у програмі має бути чітко прописані види роботи та її оплата. У європейських країнах (Франція, Фінляндія) існує чималий перелік доплат і надбавок для учителів:

Я є членом європейського комітету профспілок. В Європі надбавки є, але там основа (заробітку учителя) – це базовий посадовий оклад. Ми теж хочемо, щоб базовий посадовий оклад був високим.

Посилаючись на закони Франції, пан Георгій каже, що такий вид роботи, як «перевірка зошитів» у країні називається по-іншому – додаткові функції або кураторство:

Можливо, зараз дуже багато модних словечок, «коуч» і так далі, але ж ми говоримо про суть. Від того, що ми переназвемо вид роботи, суть не зміниться.

Георгій Труханов озвучив основну вимогу Профспілки – належне фінансування:

Далі таки слід реалізувати статтю закону про оплату праці. А в ній сказано, що оплата праці вчителя має бути на рівні трьох мінімальних заробітних плат. Зараз про це ніхто не говорить.


Читайте також: Зарплати всіх освітян зростуть на 9% – МОН

Джерело: Главком

Титульне фото: сайт Профспілки 

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.