Профспілка пропонує накласти вето на закон про середню освіту

У прийнятому законі є низка проблемних положень, які потребують вилучення та врегулювання.

Профспілка освітян звернулася до Президента України з вимогою застосувати право вето щодо закону «Про повну загальну середню освіту», прийнятого 16 січня 2020 року, з його дискримінаційними та антиконституційними нормами.

У зверненні наголошено, що реалізація норм про обмеження права на роботу педагогів, які отримають пенсію за віком, призведе до звільнення до 1 липня 2020 року понад 70 000 вчителів, вихователів та інших педпрацівників. В окремих регіонах їх частка сягає 30%, що спричинено низьким рівнем заробітної плати, недотриманням законодавства про оплату праці, мізерною пенсією.

Такі нововведення можуть вплинути на те, що у школах не буде кому викладати відповідні предмети.

Надання права створювати ліцеї лише обласним радам та радам міст, населення яких становить більше 50 тисяч, позбавить можливості здобувати повну загальну освіту за місцем проживання учням навіть у містах – не кажучи вже про сільських дітей. З огляду на те, що лише у сільській місцевості у поточному навчальному році нараховується 9970 одиниць 10-11 класів, під скорочення потраплять близько 20 000 вчительських ставок.

Подібне скорочення очікує й на тисячі ставок вчителів, передбачених на 10-11 класи міських шкіл, населення яких менше 50 тисяч, а також селищ міського типу.

Викликає обурення педагогів та батьків закриття санаторних шкіл, у яких одночасно здобувають освіту та покращують своє здоров’я й лікуються діти з психоневрологічними захворюваннями, із захворюваннями серцево-судинної системи, з малими формами туберкульозу, а також хворі на сколіоз, цукровий діабет тощо. У прийнятому законі є ще низка проблемних положень, які потребують вилучення та врегулювання.

У зверненні наголошено, що стаття 22 Конституції України забороняє під час прийняття нових законів або внесенні змін до чинних законів звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Неврахування позиції Профспілки унеможливить забезпечення гарантованого Конституцією України безоплатного здобуття повної загальної середньої освіти, дотримання трудових прав працівників ЗЗСО, особливо з числа вчителів-пенсіонерів, які працюють.

Джерело: https://vse.ee/bwf


Вас також можуть зацікавити такі матеріали: 

Профспілка проти дискримінації вчителів-пенсіонерів

Профспілка попереджає: до 1 липня 2020 року понад 70 тисяч учителів можуть бути звільнені

Кожен вид роботи має бути оплачений – голова Профспілки освітян

Пенсія вчителям за вислугою років: як оформити

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
3
міс.
1
2
дн.
1
6
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!