Профспілка проти дискримінації вчителів-пенсіонерів

На педагогічних працівників, яким виплачується пенсія за віком, можуть чекати строкові договори на один рік.

Профспілка освітян звернулася до Уповноваженої з прав людини щодо неприпустимості дискримінаційних норм, які містяться у прийнятому законі «Про повну загальну середню освіту», законопроєкт № 0901. Прикінцевими та перехідними положеннями цього закону керівників шкіл зобов’язують припинити до 1 липня 2020 року безстрокові трудові договори з педагогічними працівниками, яким виплачується пенсія за віком, та укласти з ними строкові договори на один рік. У разі незгоди роботи на умовах строкового трудового договору – звільнити.

Педагогічним працівникам пенсійного віку статтею 22 закону передбачено можливість працювати за строковими договорами впродовж 1-3 років.

У зверненні наголошено: такі положення не відповідають нормам статей 24 і 43 Конституції України, оскільки мають дискримінаційний характер стосовно осіб, які досягли пенсійного віку, та обмежують їх право на працю за ознакою пенсійного віку. Ці норми суперечать також положенням статті 22 Конституції України, якою заборонено під час прийняття нових законів звужувати зміст та обсяг існуючих прав.

Дискримінація громадян похилого віку в галузі праці забороняється також законом «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні».

Зазначені в законі положення суперечать вимогам статті 23 КЗпП, відповідно до якої строковий трудовий договір укладається у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи.

Не відповідають вони також Конвенції МОП № 158, згідно з якою трудові відносини з працівниками не можуть припинятися. Винятком є законні підстави для такого припинення, пов'язаного із здібностями чи поведінкою працівника або викликаного виробничою потребою.

Уповноваженого з прав людини поінформовано, що наслідком таких нововведень буде одночасне звільнення до 1 липня 2020 року понад 70 000 вчителів та, крім того, інших педагогічних працівників, які отримують пенсію за віком.

Серед учительства доля працівників пенсійного віку складає близько 16%, а в окремих регіонах сягає 30%.

Освітянська Профспілка розраховує на відповідні дії Уповноваженої з прав людини для недопущення дискримінації в галузі праці педагогічних працівників ЗЗСО, які отримують пенсію за віком, за віковою ознакою в законі «Про повну загальну середню освіту»

Джерело: https://vse.ee/bvu


Вас також можуть зацікавити такі матеріали:

Профспілка попереджає: до 1 липня 2020 року понад 70 тисяч учителів можуть бути звільнені

Кожен вид роботи має бути оплачений – голова Профспілки освітян

Пенсія вчителям за вислугою років: як оформити

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з ФІЗИКИ залишилося:
0
3
міс.
0
1
дн.
1
9
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!