Збірка тестів «Чи готова дитина до школи?»

Опис документу:
Робота допоможе вам відповісти на запитання: чи підготовлена ваша дитина до школи?

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Криворізька гімназія №91

Збірка тестів

«Чи готова дитина до школи?»

Підготувала

вчитель початкових класів

Волинець О.В.

Кривий Ріг 2010

Ця робота являє собою збірку тестів, які я використовую під час тестування дитини при вступі до гімназії.

Ні для кого не є таємницею, що сьогодні потрапити до хорошої школи майже так само складно, як і до інституту. У багатьох школах перед набором дітей проводяться спеціальні тестування. Саме за результатами цих тестувань дітей і приймають до школи.

Робота познайомить вас із тестами, які я використовую для перевірки готовності дитини до навчання.

Робота допоможе вам відповісти на запитання: чи підготовлена ваша дитина до школи?

Іноді батьки вважають, якщо дитина перед школою вміє читати, писати і рахувати, то її успіх забезпечено. Однак практика свідчить, що нерідко така дитина з легкістю приступає до навчання, але раптом, зовсім зненацька для батьків, її успішність погіршується. Чому таке трапляється?

Дуже важливо, щоб на момент вступу до школи у дитини були розвинуті й такі пізнавальні процеси, як увага, пам'ять, мислення, уява, тонка моторика.

Ця робота дає уявлення щодо обсягу знань, умінь і навичок, які повинна мати дитина 6-7 років на момент вступу до школи. Книга також допоможе вам визначити, які здібності вашого маляти розвинуті найкраще, які знаходяться на задовільному рівні, а над чим потрібно ще попрацювати.

Як працювати з цією роботою?


Робота складається з декількох розділів. Тести, що зібрані в кожному з них, дозволяють визначати готовність дитини до школи за одним з показників: пам'ять, увага, мислення, математика, читання, готовність руки до письма, розвиток мовлення, розвиток уяви і наявність необхідних знань про навколишній світ. Кожен розділ складається із спеціально відібраних 9-10 тестів. Бажано виконувати тестування саме в тому порядку, у якому їх подано у цій роботі.

Якщо на сторінці перед тестом ви побачите таке зображення годинника, то для тестування дитини вам знадобиться годинник із секундною стрілкою:


Після того як дитина виконає завдання, оцініть її результат і зафарбуйте відповідним кольором таку квіточку:

Наприкінці кожного розділу подається підсумкова сторінка з незафарбованими квіточками. Після того як дитина виконає завдання з певного розділу, зафарбуйте квіточки у ті ж кольори, що їх було зафарбовано у даному розділі. Якщо на сторінці виявиться більше червоних і небагато зелених квіточок, це означатиме, що за цим показником ваша дитина добре підготовлена до навчання в школі. Якщо ж переважатимуть зелені та сині квіточки, це означатиме, що ваша дитина потребує додаткових занять.

Увага!

Робота містить велику кількість різноманітних тестів. У жодній школі дитину не перевірятимуть за усіма тестами. Тести використовуються лише вибірково.

Ви також не повинні перевантажувати свого малюка. Заняття не мають перевищувати 30 хвилин на день, інакше втома дитини негативно позначиться на результатах і ви отримаєте невірне уявлення щодо її справжніх можливостей.

Відповіді на ці запитанні повинна знати кожна дитина

 1. Назви своє повне ім'я та прізвище.

 2. Скільки тобі років?

 3. Назви дату свого народження.

 4. Назви ім'я та по батькові твоєї мами.

 5. Де і ким вона працює?

 6. Назви ім'я та по батькові твого тата.

 7. Де і ким він працює?

 8. Чи є у тебе брат або сестра? Скільки їм років? В старші за тебе чи молодші?

 9. Назви свою домашню адресу.

 10. У якому місті ти мешкаєш?

 11. Як називається країна, де ти живеш?

 12. Чи подобається тобі вчитися? Чи хочеш ти ход школи? Чому?

УВАГА

Шкільне навчання висуває досить високі вимоги щодо уваги дитини. Вона не тільки повинна бути зосередженою на поясненнях вчителя та виконанні завдань, але й утримувати свою увагу протягом всього уроку, а це багато!

Малюк також не повинен відволікатись на сторонні справи — а іноді так кортить побалакати із сусідом або ж помалювати новеньким фломастером!

Розвинена увага — одна з найважливіших умов для успішного шкільного навчання.

За їх допомогою тестів ви зможете визначити, наскільки розвинена увага у вашої дитини. Більшість їх пов'язана з виконанням завдань за певний час, тому вам знадобиться годинник із секундною стрілкою.

Пам'ятайте, що під час тестування у школах часто використовуються тести на увагу.ї

2. Що тут намальовано? Порахуй і назви всі предмети на малюнку.

ПАМ'ЯТЬ

Успіхи малюка у шкільному навчанні багато в чому залежать від його пам'яті.

Маленькі діти запам'ятовують багато різноманітної інформації. Досить прочитати малюку вірш декілька разів, і він вже сам може переказати його напам'ять. Однак пам'ять маленької дитини мимовільна, тобто вона запам'ятовує те, що запам'яталося, те, що їй було цікаво. Дитина не ставить собі за мету: мені треба запам'ятати цей вірш.

З початком занять у школі приходить час довільної пам'яті. У школі дитині доведеться засвоїти чимало інформації. Вона буде змушена запам'ятовувати не те, що цікаво, а те, що потрібно, і стільки, скільки потрібно.

За допомогою тестів, що наведені нижче можна визначити, наскільки добре розвинена пам'ять у малюка.

Не переймайтесь, якщо результат не виявиться блискучим. Пам'ять можна розвивати, і для цього є час! Щоб поліпшити пам'ять дитини, я пропоную такі тести.

1. Уважно подивись на малюнок і спробуй запам'ятати предмети.

Запропонуйте дитині подивитись на малюнок протягом 1 хвилини. Після цього закрийте малюнок та запропонуйте дитині перелічити всі предмети.

 • запам'ятала 9-10 предметів

 • запам'ятала 6-8 предметів

 • менше 6 предметів

МИСЛЕННЯ

 • Як побудована машина часу? — запитує Олексій (5 років 8 місяців).

 • Не знаю. Ще ніхто її не винайшов, — відповідає йому дорослий.

 • Я виросту, потім придумаю... О, я знаю! Треба взяти годинник і покласти ї мотор. І вийде машина часу.

Ми дуже тішимось, коли чуємо кумедні і водночас розумні розмірковування дітей. Дитина пізнає світ і вчиться мислити. Вона навчається аналізувати й узагальнювати, встановлювати причинно-наслідкові зв'язки.

Під час шкільних тестувань я використовую тести на мислення.

У дитини можуть виникнути труднощі при виконанні цих завдань. У такому випадку я пояснюю їй принцип виконання завдань, а потім запропоновую аналогічні вправи.

1. Назви кожну групу предметів одним словом.

Дитина повинна назвати узагальнюючими словами всі групи предметів: овочі, фрукти, посуд, меблі.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»