НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА КАРТКА ЗАНЯТТЯ № 8
Тема уроку: Вимоги безпеки до майстерень та до лабораторій.
Мета уроку: Забезпечення відповідно сучасним вимогам знань студентів про вимоги безпеки до майстерень і до лабораторій. Сформувати необхідні в майбутній практичній діяльності спеціаліста умінь і навичок при обладнанні виробничих приміщень і робочих місць.
Виховна мета: Виховання відповідальності і самостійності.
Тип уроку: Комбінований.
Наочні посібники: Підручники, роздатковий матеріал, тестові завдання.
Зміст і хід заняття
I. Організаційна частина (2хв):: Перевірка явки студентів, відмітка в журналі.
II. Мотивація навчальної діяльності (5 хв). Знайомство студентів з темою і метою уроку, мотивація навчальної діяльності.
ІІІ. Актуалізація опорних знань (15 хв).
Перевірка домашнього завдання: Виконання тестових завдань по темі: «Мікроклімат виробничих приміщень».
Тема: «Мікроклімат виробничих приміщень»
1. Температура повітря:
а) 18-20°С
б) 20-25°С
в) 17-18°С
г) 20-22°С
2. Відносна вологість повітря:
а) 40%
б) 65%
в) 55-60%
г) 40-60%
3. Швидкість руху повітря:
а) 0,1-0,3 м/с
б) 0,1 м/с
в) 0,1-0,2 м/с
г) 0,3 м/с
4. Продуктивність праці та самопочуття працюючих залежить від:
а) від температури повітря, атмосферного тиску, швидкості повітря.
б) від стану довкілля і передусім змін температури, швидкості руху повітря, атмосферного тиску, теплового випромінювання.
в) атмосферного тиску.
г) від температури та вологості повітря.
5. Усі роботи залежно від фізичного навантаження поділяються на:
а) на 3 категорії;
б) на 4 категорії;
в) на 2 категорії;
г) на 5 категорій.
6. Відповідно до чинних санітарних норм метеорологічні умови робочої зони визначаються на висоті над рівнем підлоги:
а) 1,5 м
б) 1,2 м
в) 2м
г) 1,7 м
7. Прилади для заміру вологості повітря:
а) анемометр;
б) барометр;
в) психрометр, гігрометр, гігрограф;
г) гігрометр, термометр.
8. Поняття про «робоче місце» це –
а) місце постійного перебування працівника.
б) місце де робітник працює.
в) місце роботи працівника кожен день.
г) місце постійного або тимчасового перебування працівника у процесі трудової діяльності.
9. Мінімальна швидкість повітряного потоку, що відчувається людиною –
а) 0,2 м/с
б) 0,1 м/с
в) 0,3 м/с
г) 0,4 м/с
10. Види освітлення:
а) природне та штучне освітлення;
б) робоче освітлення та аварійне;
в) чергове освітлення та робоче;
г) робоче освітлення, аварійне, штучне.
Вірні відповіді:
1. а;
2. г;
3. в;
4. б;
5. а;
6. в;
7. в;
8. г;
9. а;
10. а.
ІV. Опорний конспект уроку (46 хв).
Вивчення нового матеріалу:
План
Вимог безпеки до майстерень
Вимоги безпеки до лабораторій
Зони небезпеки та їх огородження
Світлова та звукова сигналізації
Запобіжні написи, сигнальні фарбування
Знаки безпеки
V. Узагальнення і систематизація знань (15 хв) .
Фронтальне опитування
1. Перелічіть основні вимоги до виробничих майстерень.
2. Назвіть основні вимоги до лабораторій.
3. З якою метою використовують огородження. Наведіть приклади.
4. Призначення світлової та звукової сигналізації.
5. Які Ви знаєте запобіжні написи?
6. Знаки безпеки
VІ Підсумки уроку (6 хв). Виставлення оцінок, їх аргументація.
VІІ. Домашнє завдання (1хв). «Основи охорони праці» Л.Е. Винокурова сторінка 57-59










