Конспект уроку створений за всіма вимогами НУШ, дотримано структури сучасного уроку, що дає змогу адаптовувати конспект для будь-якого проєкту з технологій (технологічний етап).
Мета уроку:
Удосконалити навички учнів у технології ажурного випилювання;
Навчити організовувати робоче місце, дотримуватись правил безпеки праці та санітарно-гігієнічних вимог;
Виховувати охайність під час виконання роботи;
Розвивати творче мислення, естетичні нахили учнів;
Виховувати любов до праці.
Предметні компетентності, що формуються на уроці: оперувати технологічними поняттями, фактами; обговорювати питання, пов’язані з реалізацією проекту; розумно та раціонально користуватися природними ресурсами, економно використовувати матеріали; намагатися організовувати безвідходне виробництво; застосовувати потрібну інформацію для реалізації проекту; проектувати власну професійну діяльність відповідно до своїх схильностей, переваг і недоліків, мислити творчо, генерувати нові ідеї й ініціативи та втілювати їх у життя для підвищення власного добробуту; раціонально використовувати ресурси; безпечно поводитися з інструментами та обладнанням; виражати власні ідеї, досвід та почуття за допомогою виготовлених виробів.
Ключові компетентності, що формуються на уроці: компетентності в галузі природничих наук, техніки і технологій; інформаційно-комунікаційна; екологічна; інноваційність; підприємливість і фінансова грамотність; уміння вчитися протягом життя.
Інструменти й матеріали: фанера, лобзик, струбцина, графічне зображення проектованого виробу, олівець, наждачний папір.
Тип уроку: урок розвитку компетентностей.
ПЕРЕБІГ УРОКУ
І. ОРІЄНТАЦІЯ, МОТИВАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ.
Бесіда
Чи є у вашому домі виготовлені або оздоблені вироби власноруч кимось із членів родини?
Чи можна власноруч виготовляти гарну річ, замість того, щоб придбати її у магазині?
Чому ж річ виготовлена власноруч така особлива?
ІІ. ЦІЛЕПОКЛАДАННЯ.
Повідомлення теми, мети, завдань уроку.
На сьогоднішньому уроці ми продовжимо виготовляти підставку під посуд, а також розпочнемо її оздоблення. Саме на цьому етапі ви помітите, що з однакових матеріалів, у рівних умовах у вас виходять зовсім різні вироби. Особливі, неповторні, як і кожен з вас.
2. Визначення очікуваних результатів.
Якщо ви будете дотримуючись правил техніки безпеки, правильної техніки ажурного випилювання, уважно користуватись своїм графічним зображенням, то ваш виріб обов’язково вийде таким, як ви і задумали.
3. Мотивація навчальної діяльності.
Аналізуючи вироби-аналоги, ми бачили, як багато різноманітних підставок з різних матеріалів сьогодні існує: від пластикових до гіпсових. Ваші вироби виготовляються з деревинного матеріалу. Які плюси такої підставки?
Отож, виготовивши виріб, ви зробите свій маленький внесок в облаштування побуту вашої родини. І, звичайно ж, приємно здивуєте батьків.
ІІІ. ЦІЛЕРЕАЛІЗАЦІЯ.
Актуалізація опорних знань, умінь і навичок.
Вправа «Мікрофон»
Повторення правил техніки безпеки при роботі з ручним лобзиком.
Практична робота. Виготовлення виробу.
3. Руханка.
4. Практична робота. Виготовлення виробу.
5. Корисна вправа для очей.
Подивись у вікно, знайди найвіддаленішу точку і затримай на ній погляд протягом 1 хв.
6. Практична робота. Оздоблення виробу.
ІV. РЕФЛЕКСИВНО-ОЦІНЮВАЛЬНИЙ ЕТАП.
1. Підбиття підсумків уроку.
Вправа «І.Д.Е.Я»
На дошці записано слово «ідея»:
І-інсайти (Які відкриття (інсайти) ви зробили сьогодні? Що було для вас важливим?)
Д-дії (Які вміння вдосконалили на уроці? Що навчилися робити краще?)
Е-емоції (Які емоції у вас переважали на уроці? Що надихало творити?)
Я (Які риси характеру у вас сьогодні проявилися найбільше? Яка риса допомагала працювати? Яка заважала?)
2. Оцінювання.
3. Прибирання свого робочого місця.
