Модуль №2: Ефективне використання техніки і матеріалів без заподіяння шкоди навколишньому середовищу. Турбота про власний побут, задоволення власних потреб і потреб інших осіб.
Об'єкт проєктно-технологічної діяльності: підставка під посуд
Основна технологія: технологія обробки деревини
Додаткова технологія: технологія ажурного випилювання
Мета уроку:
Закріпити знання та систематизувати інформацію, отриману під час вивчення модуля.
Навчитись узагальнювати інформацію та робити висновки, презентувати свій виріб, захищати проєкт за запитаннями.
Розвивати самостійність та ініціативність, пізнавальні та інтелектуальні здібності, партнерські взаємини у колективі.
Розвивати пам'ять, увагу, мислення, уяву.
Виховувати організованість у спільній діяльності, дружелюбність, повагу до думок інших.
Предметні компетентності, що формуються на уроці: оперувати технологічними поняттями, фактами; обговорювати питання, пов’язані з реалізацією проекту; застосовувати потрібну інформацію для реалізації проекту; проектувати власну професійну діяльність відповідно до своїх схильностей, переваг і недоліків, мислити творчо, генерувати нові ідеї й ініціативи та втілювати їх у життя для підвищення власного добробуту; раціонально використовувати ресурси; виражати власні ідеї, досвід та почуття за допомогою виготовлених виробів.
Ключові компетентності, що формуються на уроці: спілкування рідною мовою; компетентності в галузі природничих наук, техніки і технологій; інформаційно-комунікаційна; інноваційність; підприємливість і фінансова грамотність; уміння вчитися протягом життя.
Інструменти й матеріали: готові вироби, презентація, проєктор.
Тип уроку: урок розвитку компетентностей.
ПЕРЕБІГ УРОКУ
І. ОРІЄНТАЦІЯ, МОТИВАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ.
Евристична бесіда
ІІ. ЦІЛЕПОКЛАДАННЯ.
Повідомлення теми, мети, завдань уроку.
2. Визначення очікуваних результатів.
3. Мотивація навчальної діяльності.
Працюючи над виготовленням своїх власних виробів, а саме підставки під посуд, кожен з вас прагнув, щоб власний виріб вийшов красивим та охайним, сподобався вашим батькам та однокласникам.
− Як ви думаєте, від чого залежить якість виготовлених виробів?
Велике значення має уміння контролювати якість готових виробів, аналізувати допущені помилки, щоб наступного разу їх не допустити.
ІІІ. ЦІЛЕРЕАЛІЗАЦІЯ.
Актуалізація опорних знань, умінь і навичок.
Фронтальне опитування
Скільки етапів необхідно «пройти», працюючи над творчим проектом?
Як називаються ці етапи?
Чи легко було працювати над проектом?
На яких етапах виникали труднощі?
Ознайомлення з вимогами до оцінювання якості виготовленого виробу
Естетична відповідність (композиційна цілісність, привабливий вигляд, сучасність, відповідність призначенню, добір кольорів);
Екологічна оцінка (безпечні для здоров’я людини матеріали);
Ергономічна оцінка (експлуатаційні вимоги, зручність у використанні);
Економічна оцінка (вартість матеріалів на виготовлення виробу, вартість матеріалів на проектування, інші додаткові витрати: витрати електроенергії, амортизація обладнання та інструментів, трудові ресурси тощо).
2. Практична робота
Оцінка якості виготовленого виробу
№ з/п | Критерії | Бал | |
1 | Оригінальність конструкції | 1 | |
2 | Точність дотримання розмірів | 2 | |
3 | Чистота й акуратність | 3 | |
4 | Доступність виготовлення | 1 | |
5 | Відповідність функціональним вимогам | 1 | |
6 | Естетичність оздоблення | 2 | |
7 | Відповідність виробу ескізу | 2 | |
Усього | 12 | ||
3. Руханка.
4. Практична робота
Захист проекту за запитаннями
1. Чи відповідає виріб вашому початковому задуму?
2. Скільки часу виготовлявся ваш виріб?
3. Які приблизні матеріальні витрати?
4. Яка орієнтовна вартість виробу порівняно з вартістю таких виробів у магазинах, на ринках тощо?
5. Які труднощі виникали під час виконання творчого проекту, шляхи їх подолання?
6. Порівняння реальних результатів із завданнями, які планувались з виконання творчого проекту?
7. Чи задоволені ви своїм результатом?
8. Що потрібно зробити для того, щоб мати кращі результати роботи?
5. Аналіз типових помилок
ІV. РЕФЛЕКСИВНО-ОЦІНЮВАЛЬНИЙ ЕТАП.
1. Підбиття підсумків уроку.
«Таблиця де Боно»
Учні оцінюють враження і підсумки заняття за допомогою простої таблиці «Плюс, мінус, цікаво»:
«+» – все, що сподобалося на уроці
«-» – все, що здалося марним, нудним і не цікавим
«Цікаво» – що привернуло, змусило задуматися і викликало нові питання.
2. Оцінювання.
