Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Методичні ігри для урізноманітнення уроків природничого циклу
»
Взяти участь Всі події

«Військова етика і психологія». Заняття 9.Військовий колектив

Захист Вітчизни

Для кого: 11 Клас

22.09.2021

100

2

0

Опис документу:

Колектив — це організована група людей, яка є частиною суспільства, об’єднана загальною метою, спільною соціальною корисною діяльністю. Слово «колектив» у перекладі з латинської означає «збирати разом», «з'єднувати».

Перегляд
матеріалу
Отримати код
Опис презентації окремими слайдами:
Розділ 1. Військова етика і психологія. Заняття 9. Військовий колектив.
Слайд № 1

Розділ 1. Військова етика і психологія. Заняття 9. Військовий колектив.

1. Поняття про військовий колектив. 2. Психологічна структура військового колективу.
Слайд № 2

1. Поняття про військовий колектив. 2. Психологічна структура військового колективу.

Які відомі вам групи людей можна назвати колективами? Чому?
Слайд № 3

Які відомі вам групи людей можна назвати колективами? Чому?

1. Поняття про військовий колектив Колектив — це організована група людей, яка є частиною суспільства, об’єднана загальною метою, спільною соціальн...
Слайд № 4

1. Поняття про військовий колектив Колектив — це організована група людей, яка є частиною суспільства, об’єднана загальною метою, спільною соціальною корисною діяльністю. Слово «колектив» у перекладі з латинської означає «збирати разом», «з'єднувати».

Головні ознаки колективу: а) єдність мети й волі колективу, які є соціально корисними; б) соціально-моральна спільність; в) співробітництво та взає...
Слайд № 5

Головні ознаки колективу: а) єдність мети й волі колективу, які є соціально корисними; б) соціально-моральна спільність; в) співробітництво та взаємодопомога; г) наявність керівника; д) демократизм і гуманізм у взаєминах людей; е) дисципліна, в основі якої лежить усвідомленість обов'язку та почуття відповідальності перед колективом.

Залежно від мети й характеру діяльності колективи можуть бути: трудовими, шкільними, спортивними, навчальними, військовими тощо.
Слайд № 6

Залежно від мети й характеру діяльності колективи можуть бути: трудовими, шкільними, спортивними, навчальними, військовими тощо.

Щодо особистості й залежно від організаційної структури, колективи поділяють на: Елементарні (група людей, які об'єднані в єдине соціальне ціле на ...
Слайд № 7

Щодо особистості й залежно від організаційної структури, колективи поділяють на: Елементарні (група людей, які об'єднані в єдине соціальне ціле на основі найважливіших ознак колективу) Первинні (такий колектив, у якому окремі його члени діють у постійному діловому, дружньому, побутовому об'єднанні) Основні (пов'язує людей не стільки в дружньому й побутовому аспектах, скільки в діловому та професійному)

Військовий колектив — високоорганізована група озброєних людей, які об'єднані на основі загального військового обов'язку для спільного вирішення за...
Слайд № 8

Військовий колектив — високоорганізована група озброєних людей, які об'єднані на основі загального військового обов'язку для спільного вирішення завдань, оволодіння військовою справою, підтримання бойової готовності і ведення збройної боротьби з ворогом за інтереси Батьківщини. Військовий колектив бригади (полку) створює систему первинних (батальйон, рота) і елементарних (взвод, відділення) колективів. формальні мікрогрупи (команди, екіпажі, зміни, варти, бойові обслуги) і неформальні, що стихійно створені (земляки, друзі, любителі музики, шахів, футболу тощо).

Особливості військового колективу • соціальна рівність солдатів і офіцерів, їх соціальна захищеність, загальнолюдська мораль, національна рівноправ...
Слайд № 9

Особливості військового колективу • соціальна рівність солдатів і офіцерів, їх соціальна захищеність, загальнолюдська мораль, національна рівноправність; • особлива мета діяльності — збройний захист Батьківщини; • об'єднання за родом колективної діяльності, що пов'язана з подоланням труднощів і небезпек, з обслуговуванням зброї та бойової техніки; • виняткова чіткість і статутна визначеність його організації; • у бою колектив виконує завдання силою зброї і бойової техніки; • відносна стабільність, тривалість і безперервність перебування особистості в колективі; • різнорідність складу (різні професії, постійний і перемінний склад тощо); • відокремленість і своєрідність побуту солдатів і офіцерів.

Які особливості військового колективу має враховувати офіцер у роботі з підлеглими?
Слайд № 10

Які особливості військового колективу має враховувати офіцер у роботі з підлеглими?

2. Психологічна структура військового колективу Військовий колектив — це соціальна група, головною метою діяльності якої є військовий захист, оборо...
Слайд № 11

2. Психологічна структура військового колективу Військовий колектив — це соціальна група, головною метою діяльності якої є військовий захист, оборона держави. Специфічні особливості військового колективу полягають у тому, що: діяльність має високу суспільну значущість, яка забезпечує успішне функціонування інших колективів і суспільства в цілому; діяльність детально регламентована і вимагає від воїнів чіткості, точності, узгодженості під час виконання наказів, розпоряджень; стосунки між військовослужбовцями діляться на чітко обумовлені — службові (офіційні) та неслужбові (неофіційні), емоційні, які виникають між військовослужбовцями самі по собі.

Соціальна психологія розглядає офіційну та неофіційну структуру груп (колективу)
Слайд № 12

Соціальна психологія розглядає офіційну та неофіційну структуру груп (колективу)

Соціально-психологічна структура військового колективу містить:  міжособистісні взаємовідносини; колективну (громадську) думку; колективний настрій...
Слайд № 13

Соціально-психологічна структура військового колективу містить:  міжособистісні взаємовідносини; колективну (громадську) думку; колективний настрій; колективні традиції. Військовий колектив характеризується єдністю суспільно значимої мети, яка об'єднує його членів в одне соціальне ціле.

Міжособистісні взаємовідносини — це різні форми і види спілкування особистостей у колективі в процесі їх сумісного життя та діяльності. Службові ві...
Слайд № 14

Міжособистісні взаємовідносини — це різні форми і види спілкування особистостей у колективі в процесі їх сумісного життя та діяльності. Службові відносини проявляються в процесі взаємодії військовослужбовців під час вирішення різноманітних завдань. Суспільно-моральні взаємовідносини виникають і функціонують у процесі міжособистісних контактів, проведення різноманітних заходів. Позаслужбові взаємовідносини складаються під час дозвілля, військово-спортивної та культурно-масової роботи.

За змістом взаємовідносини можуть бути: позитивними або негативними; доброзичливими або конфліктними; офіційними або неофіційними.
Слайд № 15

За змістом взаємовідносини можуть бути: позитивними або негативними; доброзичливими або конфліктними; офіційними або неофіційними.

Службові взаємовідносини можна розглядати: «за вертикаллю» (взаємовідносини начальників і підлеглих); «за горизонталлю» (взаємовідносини військовос...
Слайд № 16

Службові взаємовідносини можна розглядати: «за вертикаллю» (взаємовідносини начальників і підлеглих); «за горизонталлю» (взаємовідносини військовослужбовців рівних за службовим станом і військовим званням) «за діагоналлю» (взаємовідносини особового складу одного підрозділу з військовослужбовцями іншого підрозділу).

Під час взаємовідносин у колективі формуються мікрогрупи різноманітної спрямованості, а також виявляється феномен лідерства (на чолі мікрогрупи є п...
Слайд № 17

Під час взаємовідносин у колективі формуються мікрогрупи різноманітної спрямованості, а також виявляється феномен лідерства (на чолі мікрогрупи є певний лідер). Серед воїнів одного призову стосунки здебільшого складаються безконфліктно, спокійно, на основі статутних вимог. Значно складнішими є взаємини між воїнами різних періодів служби. Якраз між ними й виникають так звані нестатутні стосунки. Вони характеризуються тим, що окремі воїни старших призовів виявляють у ставленні до молодших зневагу, зарозумілість, грубість, навіть жорстокість, трапляються випадки фізичного знущання, утисків, приниження гідності. Найвищу сходинку соціального статусу у військовому підрозділі займає неофіційний лідер, найнижчу — той, кого не визнає, не сприймає колектив. З моменту поповнення підрозділу молодими воїнами в ньому починається диференціація, тобто поділ колективу, унаслідок якого кожний залежно від своїх здібностей, моральних якостей, рис характеру посідає певне місце в структурі колективу, отримує в ньому певну соціальну роль.В більшості військових колективів критерії поділу різні найчастіше це — фізичні дані, моральні якості, вольові риси, уміння спілкуватися.

Слайд № 18

1) Повторити вивчений матеріал, опрацювати план-конспект; 2) Яка соціально-психологічна структура військового колективу? 3) Дайте характеристику вз...
Слайд № 19

1) Повторити вивчений матеріал, опрацювати план-конспект; 2) Яка соціально-психологічна структура військового колективу? 3) Дайте характеристику взаємовідносин між старшими та молодшими, між рядовими воїнами у військовому колективі.

Слайд № 20

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.