Уроки мислення для учнів початкових класів

Опис документу:
Мета поданих уроків навчити дітей спостерігати і помічати зміни в природі, бачити весняні кольори; розвивати і збагачувати словниковий запас учнів, вчити мислити; виховувати допитливість, естетичний смак; любов і бережливе ставлення до оточуючого світу,дбайливе ставлення до природи рідного краю.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Дівичківське навчально-виховне обєднання

«Заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів –

заклад дошкільної освіти»

Уроки мислення

для учнів початкових класів

Сумченко Оксани Миколаївни,

заступника директора з виховної роботи

Дівичківського НВО

«ЗЗСО І-ІІІ ступенів – ЗДО»

2018

Урок мислення « Весняні самоцвіти»

Тема уроку: Весняні самоцвіти.

Мета уроку: Вчити дітей спостерігати і помічати зміни в природі, бачити весняні кольори; розвивати і збагачувати словниковий запас учнів, вчити мислити; виховувати допитливість, естетичний смак; любов і бережливе ставлення до оточуючого світу.

Місце проведення: Каштанова алея. Куточок лісу.

ХІД УРОКУ

І.ОРГАНІЗАЦІЯ УЧНІВ ДО УРОКУ. ВИХІД НА ШКІЛЬНЕ ПОДВІР’Я.

ІІ.ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ.

ІІІ. 1.Вступна бесіда. Театралізована частина.

- Ми вийшли з вами, діти, на подвір’я школи, щоб провести урок під блакитним небом.

Уже вернулися додому

З-за океану журавлі.

У росах коники малі

Уже кують, забувши втому.

Вже хмари в сонячних накрапах

У синім небі попливли.

Уже кульбаби дружно в травах

Жовтаві кульки надули.

- Про яку пору року йдеться у вірші?

-З давніх-давен люди з нетерпінням чекали весну. Після холодної зими хотілося теплого і лагідного сонечка, співу пташок і веселого гомону дітлахів. І щоб весна не забарилася, що люди робили?

(Придумували веснянки, примовлянки, різні обряди, пекли жайворонків і з ними виходили в поле.)

- Тож давайте і ми покличемо Весну до нас на урок. Заспіваємо веснянку.

-Прийди, прийди весно красна,

Звеселяй наш рідний край!

(Виходить дівчинка-Весна із нею три хлопчики.)

Весна: -Коли бузок розкриє перші пуп’янки,

Почне зозуля одміряти нам роки,

І сонечко умиється і вийде,

Розтопить білі сніжні острівки.

Струмочки пробиватимуть свій шлях,

Травичка встане і зазеленіє,

І заєць засіріє у кущах,

І луг від квітів знову пожовтіє.

Тоді приходжу я – Весна.

(Дівчатка танцюють і співають веснянки.)

- Ой прийшла весна, ой прийшла красна,

Принесла мені щастя й радощі.

- Закурликали в небі журавлі.

Защебетали пташечки малі.

- Ой прийшла весна, ой прийшла красна.

Принесла мені щастя й радощі.

Вчитель: Підберіть красиві слова, якими б ви хотіли назвати Весну.

(Весна-чарівниця, красуня, зеленокрила, багатоквітна, ніжна, лагідна, чудесна, ясна, щедроквітна, голосиста, дзвінкоголоса і т.д.)

2.Підсумки спостережень за зовнішніми ознаками кожного весняного місяця.

- На які три періоди ми можемо поділити весну?

(На ранню, середню і пізню.)

- Яка це рання весна? Як називається перший місяць весни?

(З’являється хлопчик в українському костюмі – Березень.)

Березень: -Трудився лютий до світанку

І заморозив геть струмок,

А березень підкрався ранком

І схрумав нишком весь льодок.

Зима ще злиться, бідолаха,

А вже весна бере своє,

У березні бурульки з даху,

Немов цукерочки жує.

М.Лисич

Вчитель: - Що ми можемо сказати про весну в цей період?

(Бубнявіють бруньки, проростає молода зелена травичка, мати – й - мачуха)

- Які переважають кольори у березні.

2.Учениця читає казку про квіточку мати – й – мачуха. „Прийшла весна”.

-Діти, а хто знає які хвороби лікують відваром квіточок цієї рослини?

(кашель, простуду).

3.Народна мудрість.

- Березень березовим віником зиму вимітає, весну в гості запрошує.

- Проліски – очі березня.

- Від березневих дощів земля квітне.

Вчитель:

- Чому березень назву таку має?

(Тому, що раніше від інших дерев прокидається береза, з’являються сережки – квіти „плачуть” берези).

- Які ви ще знаєте назви цього місяця?

(Март – росіяни, Марс – французи, Марцо –італійці, Маріуш – угорці.)

Вчитель:

- Як ви охарактеризуєте середню стадію розвитку рослин весною?

- Як називається другий місяць весни?

Квітень

-Я – квітень – славний квітникар,

Сонячно і рясно

Уквітчав я календар

Першим цвітом рясним.

- На які фарби багатий квітень?

(Блакитні, лілові, білі, жовті, ніжно-зелені, смарагдові, червоні.)

- Ми можемо називати ці кольори весняними самоцвітами?

- Який аромат мають весняні кольори? (Ніжний, духмяний, медовий, весняний, неповторний.)

4.Загадки про весняні квіти

1.З-під снігу свій листочок

До сонця простягну,

І синіми дзвіночками

Вітаю я весну.

(Пролісок)

2.Ми жовтенькі і м’якенькі,

Як притулиш до щоки.

Варення можна з нас варити,

Плести на голову вінки. (Кульбаба)

3.Я гордо голову тримаю

І перед вітром не схиляю.

Я жовтий, білий, полум’яний

І, наче яблуко, рум’яний.

В саду я квітну навесні,

Скажіть, яке ім’я мені?

(Тюльпан)

4.Із зеленої сорочки, що зіткав весною гай,

Білі дивляться дзвіночки.

Як зовуть їх – відгадай? (Конвалії)

Вчитель:

5.-Хто, діти, знає, від якого слова походить назва місяця „квітень”?

- Стародавні римляни називали цей місяць „апріліс”, що означало: „той, що квітує”. У молдаван називається „апреліє” , в угорців – „апріліш”, у болгар – „цвятник”, у поляків – „квєцень”. З якою метою перелічуються назви місяців?

Вчитель:

-Скажіть, діти, а конвалія – це квіточка якого місяця?

(Травня)

-А чим же місяць Травень поміж братами славен?

(Запрошується третій „місяць” весни)

  • А ось і Травень до нас завітав.

Травень.

- Іду весело співаю,

Дощами землю поливаю,

Святковими піснями

І громом над полями,

Не з лійки- поливайки,

А з грозової хмарки.

-Дійсно, у травні починаються грози. Перед вечірньою та нічною грозою зоря має червонястий відтінок.

- Отже, в травні ,які ми можемо доповнити весняні кольори?

(Чорний-зораного поля, багряний передгрозовий захід сонця, веселковий, бузковий, яскраві кольори, трав’яний)

- Розмаїття кольорів, бо на зміну одним приходять інші.

- Квітнуть сади, заманюючи до себе метушливих бджілок та поважних метеликів, що ніби пелюсточки чарівної квітки розклали свої крильця і завмерли. То , мабуть, хочуть, щоб ми роздивилися , які чарівні фарби змішала Весна на їхньому вбранні і посипала їх самоцвітами.

Синьому метелику

Важко пити з келиха

Сонцем переповнених квіток.

З вусиків тоненьких,

З жадібної жменьки

Краплі меду падають в пісок.

Радісно і весело

Стежками небесними

Заблукати в хмари, як в кущі,

Підлетіти франтиком

І яскравим бантиком

Заховатись в зорянім плащі.

- Яку роль відіграють метелики в природі?

(Запилюють квіти)

- Чи корисні ці комахи?

(Відкладають яйця , з яких виходить гусінь, котра є шкідником для дерев).

-А чи всі дерева відцвіли?

- Які квітнуть зараз?

(Черемха, каштан, горобина).

-А які зацвітуть пізніше?

(Акація)

- Що ви знаєте про акацію?
(Це південна рослина. Її квіти дуже запашні І вміщують багато нектару. Акацієвий мед ніжний, смачний і корисний. Квіти акації заварюють як чай, бо вони мають ще й лікувальні властивості).

Загадка.

- На дереві гойдається,

Жупан колючий має,

На літо одягається , а восени скидає,
(Каштан).

6.(Підходить до каштанової алеї)

Вчитель:

-Діти, перед вами стрункі могутні каштани.

Мабуть, через неймовірну красу весною і щедрість плодів восени ці дерева стали символом міста Києва.

Василь Олександрович з дітьми посадив цю алею, щоб ми могли милуватися красою ,що дарує нам природа.

Придивіться до квіточок каштану, що ви можете про них сказати?
(Квіти зібрані в гроно завдовжки 20-30 см)

-А чи знаєте ви, які лікувальні властивості має каштан?

(Лікує захворювання кровоносних судин, зміцнює їх)

- При лікуванні використовують квіти, кору молодих гілочок, насіння, насінну шкірку).

7. Складання казки за початком.

- Давайте прислухаємося, яку казочку нам нашіптує природа про це чудодійне дерево?

Казка.

Весняної теплої пори летіла ворона. Вона несла в дзьобі каштан. Вона була не голодна і тому заховала каштанчик у саду…

(Продовжіть казку).

Варіант:

У вологій землі каштанчик прокинувся, зігрівся під весняним сонечком. Він був міцний і легко розірвав свою сорочечку. З неї виглянув тендітний па росточок.

Веселий сонячний промінчик , угледівши його, дав сили, краси. Паросток почав швидко рости. Промінчик пильнував за своїм вихованцем, а коли той зміцнів, наділив його чудодійною властивістю лікувати людей і тварин.

ІV. Підсумок уроку.

Ми згадали сьогодні багато рослин, які дарує нам щедра весна, напуває їх життєдайною силою.

-А які весняні самоцвіти-кольори ви називали?

То ж які ми правила візьмемо з собою в життя?

1.Не зривай квітку - вона зів’яне.

2.Не лови метелика він загине.

3.Не ламай гілки дерев і кущів.

4.Не випалюй траву.

5.Не залишай слідів перебування в природі.

VІ.Домашнє завдання.

Придумайте назву казці, яку ми знайшли на каштановій алеї, і запишіть її.

Урок мислення « Вересневі дивинки»

Тема. Вересневі дивинки.

МЕТА: розширити знання учнів про характерні ознаки осені в живій та неживій природі. Збагачувати словниковий запас дітей. Розвивати спостережливість, уміння бачити і чути красу осінньої пори. Продовжувати роботу над розвитком мислення школярів. Виховувати дбайливе ставлення до природи рідного краю.

МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ: шкільне подвір’я.

ХІД УРОКУ

І. Організаційна частина

Учитель:

Проспівав веселий дзвінок, -

Починається незвичайний урок

З Божої ласки, маминої казки

З щирого старання

Гомінких пісень

Добрий день вам, діти!

Добрий день!

ІІ. Основна частина

Учитель: Діти, велика й прекрасна наша Україна. Ми дуже любимо її. Кожна будова, доріжка, деревце, квіточка невідємна частина її природи, її багатства і краси. У різні пори року приваблива земля. Як би не змінювала своє вбрання для нас вона залишається дорогою і рідною. Ось і сьогодні ми з вами вийшли в куточок краси, щоб ще раз поспілкуватися з природою, побачити її красу в цю пору року. А як називається вона, ви дасте відповідь відгадавши загадку.

Учитель:

Хто вона, ота красуня

В золотім намисті,

Що без пензля і без барв

Скрізь малює листя

На деревах листя те

Так блищить, мов золоте

  • Хто ж це? (осінь)

  • Давайте запросимо цю красуню до нас на урок.

Діти:

Осінь, осінь!!!

В гості тебе просим!

З щедрими хлібами

З високими снопами

З листопадом і дощем

З перелітним журавлем.

(Виходить дівчинка Осінь і хлопчик Вересень)

Осінь:

Добрий день, у добрий час!

Рада, діти, бачить вас

Не сама до вас прийшла

Я вам гостя привела

Учитель:

  • Діти, як ви гадаєте з ким завітала до нас Осінь? (з вереснем)

  • Чому саме з вереснем мандрує осінь?

Осінь … Скільки поезії в цьому золотаво сонячному слові і скільки радості й тихого смутку. Можливо хтось прочитає вірш про осінь.

Діти:

Красуня осінь, славна чарівниця

Милуємось з її краси

Які веселі фарби! Подивіться!

Поклала осінь на ліси й гаї

Осінь наша, осінь, -

Золота година

Неба ясна просинь

Пісня журавлина

Бабиного літа

Довгі білі коси

І дорослі й діти

Люблять тебе осінь.

Учитель: Як ви вже напевно здогадалися, що на сьогоднішньому уроці ми з вами заглянемо в осінь.

  • Діти, яка осінь? (чарівна, золота, щедра, багата, урожайна, тепла, холодна, працьовита)

  • Як можна по-різному сказати про прихід осені до нашого краю? (завітала, прилетіла, заглянула, підкралася)

  • З чим завітала до нас осінь? (з холодними ранками, щедрим урожаєм, золотим зерном, сумним пташиним співом, соковитим виноградом, запашними яблуками і грушами)

  • З якими кольорами приходить до нас ця красуня? (червоним, жовтим, зеленим, багряним)

Учитель: У осені є ще один колір – пурпур. Хто пояснить, що це за колір?

Учень: Пурпур – це темно-червоний, або яскраво-червоний колір з фіолетовим відтінком.

Учитель: Осінь завітала до нас з вереснем. А чому вересень вереснем назвали? (у цьому місяці починає квітувати рясноцвітий верес). А чи знаєте ви, що вересень колись називали сівень. Чому? (бо у цьому місяці розпочинали сіяти озимину). А ще називали цей місяць – ревун, хмурень. Українська ж його назва походить від слова «врасень» - іній.

  • Який місяць вересень? (погожий, сумний, щедрий, сонячний, прохолодний,)

Учень:

У вересня щедра рука.

- Заходьте! – він з двору гука.

І яблука трусить з гілок,

І сипле в портфелі сливок,

Солодкий зрива виноград –

І кожен з нас вересню рад.

Бо щедра, ой щедра рука

У вересня-садівника.

Учитель:

- Діти, яке вересневе сонечко?

- Як змінилося небо після літа?

- Яким стало повітря? Коли ми це відчуваємо?

- Чому не чути веселої пташиної пісні в саду?

- Чи всі пташки відлетіли в теплі краї?

- Хто знає які пташки вже відлетіли? Які залишились? Чому?

- Чому вони не співають?

- Які звуки можна почути в природі восени?

- Які зміни відбулися з деревами?

- Які дерева не змінили свого вбрання?

- Що ви можете сказати про трав’янисті рослини?

Діти, придивіться до цього чудового квіткового розмаїття. Які квіти зібралися у дружньому колі?

  • Чому саме ці квіти зустрічають нас в цьому куточку краси?

  • Яких квітів тут найбільше? (чорнобривців)

Учень:

В капелюшок пишний вбрався

І морозу не злякався

Невеличкий цей сміливець

Золотавий чорнобривець.

  • Як ви гадаєте чому їх так назвали?

Учениця. Бабуся розповідала мені таку легенду. У давнину українські майстри – чоботарі шили надзвичайно гарні жіночі чобітки, які мали яскраво-червоні халяви та чорні голівки. Називали такі чобітки «чорнобривцями». Подібність цього взуття до суцвіття квітки і дало їй таку назву.

  • Діти, а хто чув іншу назву цих квітів? (жовтяки, бархатки, оксамитки).

  • Як ви гадаєте чому їх так називають?

  • На що схожі чорнобривці?

  • Скільки квіток на одному кущику?

  • Якого кольору пелюсточки у чорнобривців?

  • Де ростуть чорнобривці?

  • У кого вдома є ці гарні квіти? Де вони у вас ростуть?

  • Чим вони розмножуються?

  • Які ще бувають чорнобривці?

Чорнобривці це рослини – охоронці. Вони захищають городні рослини від шкідників. Тому господині дуже часто саджають ці квіти на городі.

  • Діти, як ви вважаєте, чи завжди чорнобривці росли на українській землі?

Батьківщина чорнобривців – Мексика. Але вони з’явились у нас так давно, що ми вважаємо їх корінними українськими квітами. Ми не можемо уявити свої квітники без чорнобривців. Для нас ця квітка материнства, доброти, щедрості. І мабуть недарма цю квітку любив В.О. Сухомлинський. Любив квіти, любив і пісню. Давайте разом заспіваємо пісню про чорнобривці. (звучить пісня «Чорнобривці», сл. М.Сингаївського)

  • Чи пахнуть чорнобривці? Який у них запах?

  • Хто прилетів до квіток? Чому?

  • А хто ще любить поласувати квітковим нектаром?

Діти, уявіть себе маленькими казкарями і спробуйте скласти казочку. Працювати будемо в групах.

Група «Осені» - складатиме казочку на вільну тему, але щоб був зв'язок з темою сьогоднішнього уроку.

Група «Вересня» - складатиме казочку за початком: «Був теплий сонячний вересневий ранок…» Цим двом групам допомагатимуть листочки-підказки. А третя група працюватиме зі мною. Ми складемо казочку за запитаннями.

ІІІ. Підсумок.

Учень.

Як гарно тут красою милуватись,

Вітання кожній квітці посилать.

Мені хотілося б над ними нахилитись

Не для того, щоб рвать або ж зрізать

А щоб побачити хороші квітів лиця

І добре їм своє обличчя показать.

- Ось і закінчився наш урок. Про що ви дізнались? Чого навчилися?

Діти, сьогодні ми відкрили і прочитали ще одну сторінку великої книги Природи. Тож давайте запам’ятаємо, що ми повинні щиро поважати і любити природу – це невмируще джерело краси, натхнення і здоров’я.

Дома напишіть казочку про осінь, вересень, осінні квіти, намалюйте малюнок.

Урок мислення « Дерева, кущі, трави»

Мета: Ознайомити учнів з деякими деревами, кущами, травами; навчити розрізняти їх; розвивати мислення, мовлення; виховувати любов до природи.

Місце проведення: шкільне подвіря.

Хід уроку

  1. Бесіда.

    • Погляньте навкруги і скажіть, що вас оточує? (Дерева, кущі, трави).

    • Як це одним словом можна назвати? ( Рослини).

  2. Відгадайте загадку.

Що за книга без букв,

Без сторінок, а багато чому навчає?

( Книга природи).

  1. Повідомлення теми уроку.

Сьогодні ми помандруємо сторінками цієї книги. Будьте уважні, спостережливі.

  1. Спостереження за змінами в природі.

  • Які дерева ви знаєте?

  • Які з них ростуть на шкільному подвір”ї?

  • А які кущі?

  • У чому різниця між кущем і деревом?

  • Що росте під деревами? (Трава).

  • Яка різниця між кущем і травою?

  1. Розповідь учителя.

Дерева бувають різними за розмірами і формою. Є дві сім”ї дерев: листяні та хвойні. Листяні – дерева, у яких є листя.Хвойні – дерева, у яких замість листя голочки. Такі дерева називаються вічнозеленими. Хвоїнки живуть кілька років. Потім вони буріють і опадають. Але не всі відразу, а поступово.

  1. Бесіда з елементами розповіді.

  • Назвіть листяні дерева? А хвойні?

  • Подивіться навкруги і назвіть породи дерев, які ростуть у шкільному саду. (Береза, яблуня, груша, абрикоса).

  • Яке слово зайве? ( Береза) .

  • Чому?

  • Дерева поділяються на фруктові і декоративні.

  • Які це фруктові дерева? ( Фруктові – це такі дерева, які дають плоди і їх людина вживає).

  • А декоративні? ( Вони прикрашають землю, очищають повітря).

  1. Гра «Хто більше?»

Хто більше назве фруктових і декоративних дерев.

  1. Які загадки ви знаєте про дерева?

Зимою спить, а влітку шумить.

( Дерево ).

На дереві я родився в кожусі,

кожух розірвався і на землю я впав.

(Каштан).

Батько тисячі синів має,

Кожному мисочку справляє.

(Дуб, жолуді).

Зелена, а не гай, біла, а не сніг, кучерява, та без волосся.

(Береза).

У зеленім кожушку,

Костяній сорочечці,

Я росту собі в ліску,

Всім зірвати хочеться.

(Горіх).

  1. Порівняння дерев.

  • Які дерева ростуть поруч? (Берізка і яблунька).

  • Яке фруктове, а яке декоративне?

  • Якого кольору стовбур?

  • Яке вище?

  • За допомогою чого дерево міцно стоїть на землі? (Кореня).

  • Якщо корінь натикається на камінь то огинає його. З кожним роком корінь стає товстішим. Він вбирає воду і мінеральні речовини. Через кілька років старі корені відмирають, а нові відростають і знаходять свіжий грунт.

  • За допомогою чого дерева дихають?

  • Як це відбувається.

  1. Розповідь вчителя.

- Корені вбирають воду з грунту.

- Вода рухаєть вгору по стовбуру.

- Листя вдихають повітря.

- Коли на листя падає денне світло, то повітря і вода перетворюються в

поживні речовини.

    • Вони крізь особливі трубочки під корою розходяться по всьому дереву.

    • У якого дерева біла кора?

  1. Розповідь вчителя.

  • Так, це береза. Це єдине дерево з білою корою. Вчені відкрили, це завдяки бету-ліну- особливій білосніжній речовині. Береза росте по всій Україні. У висоту вона сягає 20-25 м. Живе до 100-200 років.

Любить світло і тепло.

Цвіте у квітні – травні. Запилюється вітром.

Цілющі властивості мають березові бруньки. Ї відвар застосовують при лікуванні ангіни, бронхіту, грипу.

  • А яке дерево росте поруч?

  • Так, це яблуня. Вона – невелике дерево, Її висота сягає 5 – 10 м. Стовбур сіро-коричневого кольору. Любить світло і тепло. Якщо старанно доглядати, то яблуня може жити до 150 років.

  • Де беруться плоди на деревах?

  1. Слово вчителя.

  • Всі фруктові дерева запилюються комахами. Розглянемо квітку яблуні. У квіток є тичинки з пилком і маточка. Пелюстки і солодкий запах приваблюють комах. Комахи живляться солодким соком – нектаром.

Коли комахи прилітають на нектар, вони торкаються тичинок своїм черевцем, і на ньому залишається пилок.

Комахи перелітають з квітки на квітку, переносячи його лапками. Він потрапляє на приймочку. Тепер квітка готова до народження насіння.

  • Як використовує людина плоди фруктових дерев? Усьому світу відоме ім.я великого вченого садовода І.В.Мічуріна. Він вивчав і перетворював природу.

Жив на півночі. Там не було ні абрикос, ні яблук, ні груш. А він вирішив перенести південні сорти плодових дерев на північ. І домігся свого. Вчений вивів морозостійкі сорти дерев і кущів.

  1. Перехід на горобинову алею.

    • Як називаються ці дерева?

    • Горобина заввишки 15 метрів. Цвіте в травні. Запашні квіти запилюються комахами.

    • Це фруктове чи декоративне дерево? (Декоративне).

    • Де його садять?

    • Воно прикрашає сквери, парки, вулиці міст та сіл.

  2. Перехід в сад до смородини.

  • Що це? Кущ чи дерево?

  • Декоративний чи фруктовий?

  1. Розповідь учителя.

  • Кущ смородини росте до 2 м висоти. Цвіте у травні – червні. Дуже лікувальна рослина.

  • Які тут ще є кущі? (Порічки, калина, аґрус) .

  • Яка різниця між кущем і деревом?

  • А що росте під кущами? (Полуниці) .

  • Полуниці – багаторічна травяниста рослина.

  1. Складання казки за запитаннями про яблуньку і берізку.

  • Які дерева росли поруч?

  • Якою була берізка?

  • А яка яблунька?

  • Як вони між собою жили?

  • Що потім трапилось?

  • Про що їх спитав вітер?

  • Що вони йому відповіли?

  • Як він ім. допоміг?

Казка «Яблунька і берізка»

На галявині росли поруч Яблунька і Берізка. Обидві красуні жили дружно.

Але одного разу вони засумували і заплакали.

    • Чому ви плачете? – запитав вітер.

    • Як нам не плакати, коли ми хочемо пити, а води немає, земля суха, навіть травичка пожовкла.

І тут вітер вирішив їм допомогти. Ударив грім, стало темно, пішов дощ.

Подруги напилися води. Подякували всім. І зажили знову дружно й весело.

    • А як треба доглядати за деревами, кущами?

  1. Повідомлення вчителя.

Цікаве про дерева.

Чи знаєте ви , що найвище дерево в світі – австралійський евкаліпт. Росте воно в Австралії висотою 100 – 110 м.

А найтвердіше дерево – залізне, так називається самшит. Росте на Кавказі. Деревина його така тверда, що сокирою не врубаєш.

В Індії, Японії, Китаї є цукеркове дерево. Його завезли на Кавказ, у Крим. А назвали його так тому, що підсушені плоди такі смачні, як цукерки.

В Індії, Індонезії росте хлібне дерево. На ньому ростуть плоди вагою до 30 кг.

  1. Гра «Дерева, кущі, трави».

Я називаю слова, а ви показуєте що це. Якщо дерево, то піднімаєте руки вгору, а кущ – опускаєте руки вниз, а трави – присідаєте. Береза, ялина, смородина, шипшина, полуниці, подорожник, яблуня.

  1. Підсумок уроку.

    • Як треба ставитись до природи? (Оберігати, примножувати, любити).

Послухайте вірш «Вмійте природу любити».

Вам у походи ходити

І мандрувать, любі діти,

Вмійте ж природу любити,

Кожній стеблині радіти.

В полі, у лісі, над яром –

Квіти, дерева і трави…

Цвіту не вирви задаром,

Гілки не втни для забави.

Оберігайте ж повсюди

Шлях і стежиночку в гаї.

Все те окрасою буде

Нашого рідного краю .

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Розвиток і саморозвиток професійної креативності вчителя »
Ілляхова Марина Володимирівна
36 годин
590 грн