Тема. Інтегрований урок, як ефективна форма навчання молодших школярів

Опис документу:
Як учитель початкових класів, я зацікавилася вивченням резервних можливостей інтегрованих уроків та їх впливом на розвиток пізнавальної активності молодших школярів, на підвищення рівня знань, умінь і навичок, на формування цілісності знань. Інтегровані уроки об’єднують знання із різних навчальних предметів (музики, розвитку мовлення, природознавства, образотворчого мистецтва, трудового навчання та інших предметів).

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Інтегрований урок, як ефективна форма навчання молодших школярів

Державним стандартом початкової загальної освіти передбачається одне з найголовніших завдань школи — всебічний розвиток та виховання особистості через формування в учнів бажання і вміння вчитися, повноцінних мовленнєвих, читацьких, обчислювальних умінь і навичок відповідно до пізнавальних можливостей дітей молодшого шкільного віку.

Вчителю-початківцю слід так направити свою енергію, щоб максимально розширити уявлення маленького учня про світ, орієнтуючись на індивідуальні особливості кожної дитини, розвивати її здібності. Завданням головної мети є утримання у дитини позитивного ставлення й інтересу до навчання. Завдання ці, як відомо, реалізовуються сукупністю навчальних предметів, кожен з яких - це важлива складова частина змісту початкової освіти.

Навчальні дисципліни дозволяють розширювати і поглиблювати уявлення школярів про навколишній світ, допомагають розвивати образне та логічне мислення, творчі здібності дітей, сприяють формуванню загально навчальних умінь, навичок та закладають основи світогляду.

Як учитель початкових класів, я зацікавилася вивченням резервних можливостей інтегрованих уроків та їх впливом на розвиток пізнавальної активності молодших школярів, на підвищення рівня знань, умінь і навичок, на формування цілісності знань.

Інтегровані уроки об’єднують знання із різних навчальних предметів (музики, розвитку мовлення, природознавства, образотворчого мистецтва, трудового навчання та інших предметів).

Інтеграція цих предметів допомагає виконувати актуальне завдання сучасного суспільства – формування в дітей відповідального ставлення до природи.

Такі уроки є потужними стимуляторами розумової діяльності дитини. Діти починають аналізувати, зіставляти, порівнювати, шукати зв'язки між предметами і явищами.

Інтеграція - це надзвичайно приваблива форма уроку для дитини. Діти схильні до стомлюваності, яку викликає одноманітність одного предмета. Інший, незвичний хід уроку спонукає його інтерес і стимулює активність.

Про ефективність інтегрованого уроку можна зробити такі висновки за рівнем засвоєння учнями понять, за їх враженнями від уроку. Для вчителя емоційний стан учнів повинен бути важливою умовою визначення ефективності проведеного уроку. Бо вдало проведений урок — це велика праця сучасного педагога, тим більше, якщо цей урок — нестандартний, інтегрований.

Вивчаючи можливості інтегрованого навчання, можна зробити висновок, що за цією методикою — майбутнє. Змістовні та цілеспрямовані інтегровані уроки вносять у звичайну структуру шкільної освіти новизну, оригінальність, сприяють формуванню цілісної картини світу, розгляду предмета з кількох сторін, дозволяють систематизувати знання, створюють сприятливі умови для реалізації особисто орієнтованого, розвивального навчання молодших школярів.

Коли молодші школярі оволодіють певними знаннями і вміннями, то логічним буде перехід до проведення інтегрованих уроків, для формування екологічного світогляду про цілісність картини світу.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
4
міс.
0
2
дн.
2
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!