Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«Реалізація професійної діяльності та розвиток цифрової компетентності педагога через обмін методичними матеріалами в цифрових бібліотеках»
  • Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Педагогіка
  • Розвиток психічних процесів у дітей з особливими освітніми потребами на основі "Методики раннього розвитку дитини" Макото Шічіди».

Розвиток психічних процесів у дітей з особливими освітніми потребами на основі "Методики раннього розвитку дитини" Макото Шічіди».

Педагогіка

24.05.2020

414

1

0

Опис документу:
Сприяти покращенню якості виховної роботи з учнями з особливими потребами. Формувати та розвивати сенсорні здібності учнів, емоційну сферу, пам’ять, мислення, соціальні навички та особистість дитини. Виховувати толерантність, організованість , дисциплінованість та інтерес до пізнання нових знань.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Таврійський навчально-реабілітаційний центр Херсонської обласної ради

Тема: «Розвиток логіки, пам’яті, сприйняття, мислення у дітей з особливими потребами на основі «методики розвитку інтелекту дітей, завдяки розвитку правої півкулі головного мозку» японського професора Макото Шічіди . Ігри, етапи та хід роботи».

Підготувала:

Вихователь І категорії

Єгорова І.Ю.

2019-2020 н.рр.

Мета: Сприяти покращенню якості виховної роботи з учнями з особливими потребами. Формувати та розвивати сенсорні здібності учнів, емоційну сферу, пам’ять, мислення, соціальні навички та особистість дитини. Виховувати толерантність, організованість , дисциплінованість та інтерес до пізнання нових знань.

Матеріал: «Робоча зона»--аркуш паперу, розділений на 4, 6, 8 клітин; картки за темами – «Математика», «Овочі», «Техніка-машини», «Меблі», «Посуд», «Їжа».

Хід роботи:

Макото Шічіда --- професор, вчений, засновник «Методики раннього розвитку інтелекту у дітей завдяки розвитку та покращення діяльності правої півкулі мозку».

В своїй методиці Макото Шічіда приділяє велику увагу питанню розвитку правої півкулі мозку, відновленню зв’язку між кулями та розвитку особистості дитини і її дисципліни. Він вважав, що любов, особливо любов між матір’ю та сином, має велике значення у вихованні талановитої особистості дитини.

Пригадаємо основні принципи методики вченого:

-- Усі діти, без винятку – мають особистий талант. Необхідно тільки вчасно його визначити та сприяти розвитку;

-- Завдяки тісному контакту дорослого та дитини, можна побачити позитивний результат;

-- Необхідно обов’язково розвивати не тільки інтелект, а й чуттєву сферу дитини;

-- Заняття проводити в системі та послідовно;

-- Постійно оновлювати та поповнювати матеріал для занять;

-- Розвивати сенсоріку дитини;

-- Заняття повинні бути короткими, змістовними, різноманітними, щоб дитина могла виконувати завдання швидко та зацікавлено, бо робота правої півкулі проходить на великій швидкості і саме дорослому необхідно створити відповідні умови, щоб відновити зв’язок між кулями для формування та розвитку геніальної особистості.

Виходячи з основ та принципів методики, керуючись власним досвідом, були створені зразки ігор для учнів з особливими освітніми потребами, розроблені етапи роботи з учнями та послідовність дій.

Розглянемо етапи роботи з учнями з особливими освітніми потребами:

І етап.

1. Ознайомлення з «робочою зоною» --- аркуш паперу розділений на 4,6,8рівних частин.

2. Знайомимо учня з темою карток: «Птахи», «Тварини», «Посуд», «Меблі», «Овочі», «Фрукти», «Казкові герої», «Квіти», «Професії» і т.д.

На початку роботи обираємо одну з тем карток ( за бажанням учня).

Приклад: «Які картки ти хотів оглянути та пограти з ними?»

3. Показ дій: роботи з картками.

Треба взяти «Робочу зону»:

-- Розглянь аркуш («Робоча зона»). Що ти бачиш на ньому?

--- Так, лист поділено на клітини. Порахуй, скільки на ньому клітин (4).

-- Вірно. Сьогодні ми будемо працювати з цим аркушем на 4 клітини. Тому, для роботи беремо картки , які ти сам обрав ( тварини).

-- Скільки треба взяти карток? Як порахувати? Треба порахувати клітинки на «робочій зоні» --- скільки клітин, стільки треба брати карток .

Хід роботи:

1. Клади перед собою «Робочу зону».

2. Візьми картки, по –черзі називай кого зображено на картці. Називаєш та вставляєш у першу клітинку, і так усі картки.

3. Уважно розглянь картинки на «робочій зоні», називай – хто це? (що це?). Я рахую до 5 – раз, два, три, чотири, п’ять.

4. Переверни картки по-черзі зображенням униз.

5. Покажи, де знаходиться квітка (учень не перевертаючи картку повинен показати –де лежить картка з зображенням квітки…)

6. Учень показує та перевертає картку для перевірки.

Якщо учень не зміг виконати завдання, то за нього виконує педагог.

Так ведеться робота з іншими картками та «робочою зоною» на 6, 8,12 клітин.

Головне, треба пам’ятати:

1. Якщо учень не зміг виконати завдання , за нього виконує педагог. Далі він виконує завдання разом з учнем.

На першому етапі головні слова педагога --- «Я – поруч. Ми будемо виконувати роботу разом, ми її виконаємо, щоб ти запам’ятав і у тебе все вийшло».

ІІ етап.

Педагог дає можливість учню пригадати –що таке «робоча зона», як з нею працювати?

Беремо картки на 6 клітин. Робота така ж, як і на першому етапі, але педагог пропонує учню виконати завдання самостійно, а сам, при необхідності, може виправити його та частково допомогти.

На другому етапі головні слова педагога – «Пригадай, як треба виконати завдання. Не бійся, я поруч. Буде треба –я допоможу, підкажу».

ІІІ етап.

Учень самостійно бере «Робочу зону» на 9 клітин. Він самостійно викладає картки та називає кого зображено на них. Перевертає картки зображенням униз. Якщо учень в чомусь помилився, педагог може нагадати, або підказати.

Головні слова педагога – «Пробуй сам виконати завдання. Якщо тобі буде потрібна моя допомога, я підкажу»

ІV етап.

Учень обирає «Робочу зону» на 12 клітин, Завдання виконує самостійно, запам’ятовує та вірно показує, чи викладає картки. Головне слово педагога – «самостійність»

Розглядаючи етапи роботи та структуру виконання завдань, хочеться зазначити, що:

1. Етапи (кількість) – не догма. Їх можна вар’їрувати в залежності від віку учнів та їх рівня розвитку мислення, пам’яті сприйняття.

В початковій школі – бажано використовувати усі етапи роботи.

В старшій школі – І та ІІ етапи проходять швидко. Учні намагатимуться виконати завдання, які відповідають ІV етапу

2. Ці таблиці можна використовувати в усіх галузях навчання:

-- на предметах – читання, українська мова, природознавство, математика, ОБЖД, навіть на фізкультурі, праці, на заняттях по розвитку творчих здібностей учнів –малювання, аплікація, конструювання, ручна праця.

-- на різних етапах навчальної діяльності: ознайомлення з новим матеріалом; закріплення знань; контроль знань.

3. Цю методику можна використовувати для покращення соціалізації учнів в суспільстві: учні отримують знання про користь від рослин, тварин, птахів; дізнаються та закріплюють свої знання про професії батьків; у них будуть формуватися та закріплюватися знання про правила поведінки, та етикету спілкування з людьми.

Ігри для розвитку пам’яті, логічного мислення, прояву творчих здібностей:

«Математика»-- «Якої фігури не стало?», «Де заховався трикутник, покажи?», «З яких геометричних фігур складається картка?», «Яка фігура зайва?», «Який колір з’явився?», «Знайди схожу фігуру»

«Овочі»-- «Що росте на грядці?», «Де заховався гарбуз?», «Що потрібно для салату?»

«Техніка-- машини»-- «Службові машини», «Де гараж пожежної машин?», «Яка машина поїхала?»

«Меблі»-- «Які меблі є в твоїй кімнаті?», «Які меблі добавили?»

«Посуд»-- «Який посуд на столі?», «Покажи де ложка, виделка, тарілка….», «Чого не вистачає?»

«Їжа»-- « Які продукти купили в магазині?», «Знайди схожий продукт?»

Щоб зацікавити учнів педагог проявляє свою майстерність: він поет, письменник, оратор, вихователь, швачка, майстер з різних видів творчості: малювання, аплікації, ручної праці, ліплення, екібано, …). Але головне в тому, що саме педагог повинен вчити, давати знання з різних сфер людського життя, ознайомити з основними якостями предметів, явищ; сприяти формуванню вмінь у дітей реально сприймати світ, фантазувати, радіти маленькій квітці, метелику; виховувати учнів в дусі позитивного ставлення до людей та природи; бути відповідальними, розумними та сміливими.

Гра --- одна з най цікавіших форм навчання та виховання дітей, особливо учнів с особливими освітніми потребами. Кожен з педагогів знає своїх учнів і розуміє, які вправи та ігри необхідно використовувати у своїй роботі. Нехай щастить усім.

Доданок.

Ігри для розвитку пам’яті, логічного мислення, прояву творчих здібностей:

«Математика»--

Мета: Вправляти вміння орієнтуватися на папері; розвивати мислення, пам’ять; закріплювати рахунок., знання геометричних фігур. Виховувати організованість, дисциплінованість.

-- «Якої фігури не стало?»

-- «Де заховався трикутник, покажи?».

-- «З яких геометричних фігур складається картка?»

«Овочі»

Мета: Продовжувати закріплювати знання учнів про огородину. Закріпити вміння орієнтуватися на «Робочій зоні» . .Розвивати мислення, пам’ять, увагу Виховувати дисциплінованість, вміння доводити справу до кінця.

-- «Що росте на грядці?»

-- «Де заховався гарбуз?»

--- «Що потрібно для салату?»

«Техніка-- машини»

Тема: Закріпити знання учнів про службовий вид транспорту: «Пожежна машина», «Швидка допомога», «Поліцейська машина», «Таксі». Вправляти вміння впізнавати та розуміти значення цього виду транспорту вжитті людей. Виховувати посидючість, організованість.

-- «Службові машини» «Де гараж пожежної машин?»,

-- «Яка машина поїхала?»

Посуд»

Мета: Закріпити знання учнів про посуд. Вправляти вміння учнів узагальнювати дисциплін ( називати одним словом предмети побуту), орієнтуватись на «робочій зоні». Виховувати дисциплінованість.

-- «Який посуд на столі?»

«Покажи де ложка, виделка, тарілка….»

-- «Чого не вистачає?»

«Їжа»

Мета: Продовжувати формувати стійке розуміння, що продукти покупають в продуктовому магазині. Вправляти вміння називати, впізнавати їстівні продукти . Розвивати та поповнювати словниковий запас учнів, також па

-- « Які продукти купили в магазині?»

-- Перечисли продукти, які ми купили в магазині.

--Де сховався хліб, батон? Покажи ( учень перевертає картку та перевіряє себе).Покажи продукти, зроблені з муки.( учень повинен показати).

Джерела:

1) Блок Шічіди. Методика Макото Шічіда: сама таємнича з методик раннього розвитку - https://mrmamkin.ru/uk/blok-shichidy-metodika-makoto-shichida-samaya-tainstvennaya-iz-metodik/

2) Знайомство з методикою Макото Шічіда - Мой Клуб - https://kashalot.com/club/post-10429657/

3) Методика Макото Шичіди - https://soroban.ua/ua/blog/metodika-shichida/

4) «Академия детей»! (для детей с особенностями развития) https://www.facebook.com/groups/380695225818666/

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Вітаємо зі святом працівникі́в осві́ти

та даруємо 100 грн

кешбеку!

Кешбеком можна оплатити 50% вартості будь-яких цифрових товарів та послуг на порталі «Всеосвіта»

Отримати кешбек можна з 1 до 14 жовтня 24 жовтня та використати протягом всього місяця.