Робоча програма з предмета "Технологія столярних робіт"; 4розряд

Цю сторінку створено користувачем «Всеосвіти», якщо її вміст порушує ваші авторські права, надішліть скаргу у службу підтримки, ми оперативно відреагуємо.

This page was created by the website user. If its content violates your copyright, you can submit a takedown request to our support team, and we will respond promptly.

Поскаржитися / Report
Опис документу:
Робоча навчальна програма з предмета “Технологія столярних робіт ”., кваліфікація -4 розряд. Навчально-тематичний план та програма теоретичного навчання підготовки кваліфікованих робітників з професії «Столяр будівельний» . Предмет: «Технологія столярних робіт». Кількість годин: 103год., третійй курс. Для вивчення пропонується 6 тем, відповідно до вимог ДСПТО . Матеріал стане у нагоді при оформленні плануючої документації з даної професії.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА

з предмета "Технологія столярних робіт"

Професія: столяр будівельний

Кваліфікація: ІV розряд

з/п

Тема

Кількість годин

Всього

З них на лабораторно-практичні роботи

1.

Основні операції з обробки деревини твердих порід

10

2.

Деревообробні верстати. Будова та робота

20

3.

Технологія виготовлення основних столярних виробів середньої складності з деревини м’яких і твердих порід

32

4

Технологія обшивання конструкцій листовими і сучасними декоративними матеріалами

10

5.

Технологія влаштування підлог

20

6.

Загальні відомості про будівлі та споруди

11

всього

103

НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА

з предмета "Технологія столярних робіт"

Кваліфікація 4 розряд

Тема 1. Основні операції з обробки деревини твердих порід

Теорія різання деревини твердих порід. Характеристики різців та їх кутові параметри. Вимоги ергономіки до організації робочого місця. Площинна та об’ємна розмітка, інструмент для її виконання. Вимоги до розводу та заточування пилок залежно від виду і стану деревини. Підготовка інструменту до пиляння деревини. Пиляння деревини вздовж, поперек, під кутом до волокон. Підготовка інструменту для плоского і профільного стругання. Особливості стругання криволінійних поверхонь. Підготовка інструменту до фрезерування. Технологія фрезерування деталей криволінійних поверхонь. Правила техніки безпеки при обробці деревини твердих порід.

Тема 2. Деревообробні верстати. Будова та робота

Види лісопильних рам, будова та робота. Вертикальна пилорама, одноповерхова, двоповерхова. Пилорама з горизонтальним розміщенням робочого органу. Форматні верстати для розкрою листових матеріалів. Види, будова та робота. Кінцерівняльні верстати. Види, будова та робота. Присаджувальні верстати для видалення сучків та установлювання вставок. Будова та робота. Верстати та обладнання для з’єднання на клею. Будова та робота. Круглопалкові верстати. Будова та робота. Шліфувальні агрегатні верстати. Будова та робота. Механічні вайми з обігрівом СВЧ. Будова та робота. Характеристика деревообробного інструменту для механізованої обробки деревини: рамні та стрічкові пилки, круглі пилки, ножі, фрези кінцеві, збірні та складальні, свердла, зенкери, інструмент для токарних верстатів. Знайомство з кращими зразками високотехнологічного та високопродуктивного інструменту.

Тема 3. Технологія виготовлення основних столярних виробів середньої складності з деревини м’яких і твердих порід

Технологія стругання, зачистки, шліфування провисів у рамках і щитах із деревини та деревноволокнистих плит, в брускових деталях складного профілю. Підготовка до личкування поверхонь різних деталей меблевих виробів. Технологія личкування струганим шпоном, з декоративним набиранням в «ялинку» і «крейцфугу». Технологія складання вузлів і груп різноманітних меблів ( стільців, диванів, ліжок, крісел, кушеток, меблів з щитів личкованих пластиком, плівками, струганим шпоном тощо. Виготовлення деталей підвищеної складності та збирання з них віконних блоків роздільної та спареної конструкції. Виготовлення деталей та складання елементів віконного блоку для громадських та виробничих будівель. Виготовлення дверних щитових блоків для спеціалізованих та підсобних приміщень. Сучасні технології опорядження віконних і дверних блоків. Технологія встановлення дверних і віконних приладів.

Тема 4. Технологія обшивання конструкцій листовими і сучасними декоративними матеріалами

Підготовка основи. Підготовка листових та погонажних матеріалів. Технологія виконання робіт при обшиванні конструкцій листовими і сучасними декоративними матеріалами.

Тема 5. Технологія влаштування підлог.

Конструктивні вирішення влаштування підлог. Підготовка основи. Підготовка листових та погонажних матеріалів. Технологія виконання робіт Технологія влаштування дерев’яної підлоги із попередньо прирізаних по довжині дощок: виготовлення дощок для підлоги, розкладання лаг, способи стиснення та кріплення дощок, кріплення плінтусу та галтелей. Технологія настилання підлоги з деревинностружкової плити. Технологія настилання підлог сучасними матеріалами. Технологія настилання підлоги з деревинноволокнистої плити. Технологія настилання підлоги з лінолеуму. Технологія настилання підлоги з брускового матеріалу. Технологія опорядження підлог. Підготовка основи, матеріалів

Тема 6. Загальні відомості про будівлі та споруди

Будівлі та споруди, їх класифікція. Моральна та фізична старість будівель. Основні конструктивні елементи будівель. Конструктивні схеми будівель. Види робіт на будівництві, послідовність їх виконання. Організація будівельних робіт. Загальні відомості про будівельні норми і правила.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.