Сьогодні о 16:00
Вебінар:
«
Сучасні методики засвоєння норм нової редакції "Українського правопису"
»
Взяти участь Всі події

Презентація "Методичні вимоги до організованого проведення великих перерв і годин здоров’я"

Фізичне виховання та спорт

Для кого: Дорослі

13.06.2021

139

1

0

Опис документу:
Методичні вимоги до організованого проведення великих перерв і годин здоров’я Рухливі ігри на перерві 3. Рухливі ігри в режимі навчального дня застосовуються на великих перервах, особливо для дітей молодшого шкільного віку. Рухливі ігри під час проведення годин здоров’я 6. Години здоров'я проводяться щоденно після 2-3 уроку і тривають 45 хв, для чого спеціально вивільняється час за рахунок великої перерви та скорочення всіх уроків на 5 хв.
Оберіть документ з архіву для перегляду:
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Методичні вимоги до організованого проведення великих перерв і годин здоров’я

Рухливі ігри на перерві

3. Рухливі ігри в режимі навчального дня застосовуються на великих перервах, особливо для дітей молодшого шкільного віку. Весною і восени вони проводяться на спортивному майданчику або пришкільному подвір'ї, зимою – в коридорі або добре провітреному залі.

Навіть якщо учні самостійно проводять гру, необхідний контроль з боку чергового вчителя або учнів старших класів. У таких іграх діти беруть участь добровільно. Ігри, що проводяться на перервах, мають бути добре знайомі дітям, нескладні за своєю організацією та правилами, не перевтомлюючи й надмірно не збуджуючі.

4. Проводяться ігри з почерговою участю гравців («Заєць без лігва», «Вільне місце» та ін.). Бажано одночасно організувати кілька ігор у різних місцях, щоб у них змогла взяти участь більша кількість учнів. Ігри необхідно закінчувати за 3-4 хв. до дзвоника на урок.

Рухливі ігри під час проведення годин здоров’я

6. Години здоров'я проводяться щоденно після 2-3 уроку і тривають 45 хв, для чого спеціально вивільняється час за рахунок великої перерви та скорочення всіх уроків на 5 хв. Вони організовуються переважно на свіжому повітрі. Години здоров'я доцільно вводити поступово, створюючи необхідні для цього умови. Бажано, щоб учителі школи були не тільки організаторами, а й активними учасниками годин здоров'я. Організаційно-методичне забезпечення здійснюють учителі фізичної культури, вони готують керівників занять, консультують їх. Учні займаються у спортивній формі.

7. Складається тижневий графік проведення годин здоров'я, згідно з яким кожен день для кожного класу передбачено новий вид занять, а отже, й місце, що урізноманітнює заняття і посилює інтерес учнів. Графік вивішується на видному місці (у кутку фізичної культури), що дає змогу всім учням школи за 2-3хв зайняти свої місця, де їх уже чекають інструктори, класні керівники, судді. Бажано, щоб вихід на заняття починався традиційними позивними і далі супроводжувався музикою. Під час перерв повинні чергувати медпрацівники школи.

8. Під час годин здоров'я рекомендуємо організовувати змагання між класами. Учні переважно самі визначають ті чи ті види занять, готують спортивний інвентар, обладнання, місця занять. У заняттях молодших школярів на самостійні ігри відводять 30-35% часу.


Перегляд
матеріалу
Отримати код
Опис презентації окремими слайдами:
Методичні вимоги до організованого проведення великих перерв і годин здоров’я Шарапова Г. 22 ПН
Слайд № 1

Методичні вимоги до організованого проведення великих перерв і годин здоров’я Шарапова Г. 22 ПН

Рухливі ігри на перерві xx%
Слайд № 2

Рухливі ігри на перерві xx%

Слайд № 3

Приклади ігор 01 02 03 04 «Будь ласка» Учні стають колом. Ведучий – у центрі – задає їм виконати якісь дії (підстрибнути, підняти праву руку, плесн...
Слайд № 4

Приклади ігор 01 02 03 04 «Будь ласка» Учні стають колом. Ведучий – у центрі – задає їм виконати якісь дії (підстрибнути, підняти праву руку, плеснути в долоні тощо), додаючи чи не додаючи ввічливі слова «будь ласка». Якщо ці слова прозвучали, гравці виконують завдання. Якщо ні – не виконують. Перемагає найуважніший гравець. «Відгадай, з якого дерева листок» Ведучий розподіляє учнів на групи. Кожна мовчки демонструє листок, утворюючи «живу» скульптуру. Інші відгадують, з якого дерева цей листок. Те ж саме можна виконувати, демонструючи квіти тощо. 05 «Вибивний» Двоє учнів «вибивають» м’ячем інших гравців, що стоять між ними. Виграє найспритніший і найуважніший. «Дерев'яний квач» На обмеженій території гравці тікають від учні – Квача. Вони можуть рятуватися, торкаючись дерев’яних забудов, стовбура дерева, куща, пенька. Спійманий гравець стає новим Квачем. «Зіпсований телефон» Учні шикуються в ряд. Ведучий швидко пошепки промовляє якесь слово на вухо першому гравцеві. Це слово має швидко і пошепки передаватися від сусіда до сусіда ланцюжком. Останній гравець промовляє вголос слово, яке почув. Тоді ведучий називає слово, яке передавав. Якщо слова співпали, останній гравець стає Ведучим. xx% xx% xx% xx%

Рухливі ігри під час проведення годин здоров’я
Слайд № 5

Рухливі ігри під час проведення годин здоров’я

Слайд № 6

Слайд № 7

Слайд № 8

Дякую за увагу! CREDITS: This presentation template was created by Slidesgo, including icons by Flaticon, and infographics & images by Freepik
Слайд № 9

Дякую за увагу! CREDITS: This presentation template was created by Slidesgo, including icons by Flaticon, and infographics & images by Freepik

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Нещодавно завантажили