! В а ж л и в о
  • Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Хімія
  • Повторення та узагальнення знань з теми: «Повторення початкових понять про органічні сполуки і Теорія будови органічних сполук».
До ЗНО з ХІМІЇ залишилося:
0
7
міс.
2
4
дн.
0
7
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!

Повторення та узагальнення знань з теми: «Повторення початкових понять про органічні сполуки і Теорія будови органічних сполук».

Опис документу:
Мета: - освітня: узагальнити, систематизувати й поглибити знання учнів про склад, будову, фізичні й хімічні властивості насичених і ненасичених вуглеводнів, способи їх одержання, сфери застосування; закріпити вміння розв’язувати задачі; - розвивальна: розвивати вміння порівнювати, прогнозувати й творчо мислити, міркувати й відстоювати свою точку зору; - виховна: працелюбність, самостійність, зібраність, комунікативність. Тип уроку: узагальнення і систематизація вмінь і навичок.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

10 клас

Урок № 6

Тема: Повторення та узагальнення знань з теми: «Повторення початкових понять про органічні сполуки і Теорія будови органічних сполук».

Мета:

  • освітня: узагальнити, систематизувати й поглибити знання учнів про склад, будову, фізичні й хімічні властивості насичених і ненасичених вуглеводнів, способи їх одержання, сфери застосування; закріпити вміння розв’язувати задачі;

  • розвивальна: розвивати вміння порівнювати, прогнозувати й творчо мислити, міркувати й відстоювати свою точку зору;

  • виховна: працелюбність, самостійність, зібраність, комунікативність.

Тип уроку: узагальнення і систематизація вмінь і навичок.

ХІД УРОКУ

  1. Організаційний етап уроку

Вчитель вітається з учнями, записує відсутніх до журналу.

  1. Підготовка учнів. Повідомлення теми.

Відгадайте загадку.

На полі родився На заводі

зварився,

А у воді розчинився.

(цукор)

Чому саме цю загадку я обрала? ( цукор це органічна речовина)

А який розділ хімії ми почали вивчати? ( органічна хімія)

  1. Узагальнення окремих фактів, понять, явищ.

1 «Вікторина»

  • Що вивчає органічна хімія?

  • Які сполуки називають вуглеводнями?

  • Які бувають вуглеводні?

  • Загальна формула алканів? Алкенів? Алкінів?

  • Яка валентність атома Карбону в органічних сполуках?

  • Що таке радикал?

  • Який суфікс в насичених вуглеводнів, ненасичених?

  • Формула найпростішої органічної речовини.

  • Що таке гомологи?

  • Чому органічних сполук набагато більше від неорганічних?

  • Наведіть приклади органічних сполук.

Цікава інформація «Чи знаєте ви

.. .з дерева можна виготовити понад 20 тис видів різної продукції, в тому числі папір і каучук, штучний шовк і ліки, кіноплівку і духи, смолу і пластмаси.

...у майбутньому будинки будуватимуть із полімерних матеріалів, які будуть у 20-25 разів легші за сучасних, цегляних.

2. Практика

(робота з малюнками, додаток)

  1. Повторення й узагальнення понять і засвоєння відповідної їм системи знань. Завдання 1. «Дайте назви сполукам»

Давайте згадаємо алгоритм дій.

  1. Знаходимо довгий ланцюг.

  2. Визначаємо радикали.

  3. Даємо назву.

Зараз виконаємо завдання разом.

С – С – С = С – С

| |

С С

3,4-диметилпент-2-ен

А зараз закріпимо.

1

С

|

3) С–С-С-С-С

|| |

С С

) с-с-с-с = с-с

| |

С– С С

2) С

|

С – С – С ≡ С– С– С

| |

С С

Взаємоперевірка результатів.

Завдання 2. Напишіть структурну формулу вуглеводнів.

Самостійна робота

2,2,5,5-тетраметилгепт-3-ин

1 -хлор-2-метил-2-етилпентан

2 - метил-3,3 –диетилокт-4-ен

Завдання 3. «Морський бій»

Першому учневі координати задає вчитель - учень читає формулу і дає назву речовині. Далі цей учень визначає координати і наступного учня. Гра йде доти поки все поле не буде розгадано.

А

Б

В

Г

Д

1

С2 Н6

С2Н2

СзН6

С10 Н20

С4Н10

2

С4Н8

СН4

С5Н10

СНз

С6 Н14

3

С5 Н12

С2Н5

С9Н20

С2Н4

С7Н16

Завдання 4. «Здійснити перетворення»

Напишіть рівняння реакцій, за допомогою яких можна здійснити такі перетворення.

СН4 → СН3СlС2Н6 → С2Н5Сl

↓ ↓

С2Н2 С2Н4

Самостійна робота із взаємоперевіркою.

С2Н6 → С2Н4 → С2Н2 CO2

С2Н5Вг → C4H10

Що таке гомологи? Є ще поняття ізомери. Ізомери - це речовини, які мають однакову молекулярну масу і склад, але відрізняються будовою і властивостями. Приклад C5H10 .

  1. Висновки. Приведення знань у систему.

Гра «Так чи ні»

1

Органічна хімія — це спеціальний розділ хімії, який вивчає речовини, що отримані з організмів

-

2

До складу органічних речовин обов'язково входить Карбон

+

3

Карбон в органічних сполуках завжди чотиривалентний

+

4

До елементів-органогеиів належать Карбон, Гідроген, Оксиген, Кальцій, Натрій, Магній, Сульфур і Хлор

-

5

У молекулах органічних сполук зв'язки переважно йонні та ковалентні сильнополярні.

-

6

Хімічна будова — це послідовність з'єднання атомів відповідно до їхньої валентності в молекулах

+

7

Органічні речовини мають молекулярну будову

+

8

Структурні формули можуть мати кратні зв’язки подвійні або потрійні

+

9

При повному спалюванні органічних речовин утворюються вуглекислий газ і вода

+

10

Гомологи — це сполуки одного класу, що мають подібну будову й не відрізняються за складом

11

В атомі Карбону в збудженому стані міститься 2 неспарених електрони

12

Атоми Карбону здатні утворювати між собою міцні хімічні зв'язки і з'єднуватися в досить довгі ланцюжки або цикли

+

\/І. Підбиття підсумків. Рефлексія .

Вчитель оцінює учнів за робото на листочках.

\/ІІ. Домашнє завдання.

Написати твір-мініатюру «Світ вуглеводнів навколо нас»

Додаток

Дайте назву речовині

Додаток

Дайте назву речовині

Гра «Так чи ні»

1

Органічна хімія — це спеціальний розділ хімії, який вивчає речовини, що отримані з організмів

2

До складу органічних речовин обов'язково входить Карбон

3

Карбон в органічних сполуках завжди чотиривалентний

4

До елементів-органогеиів належать Карбон, Гідроген, Оксиген, Кальцій, Натрій, Магній, Сульфур і Хлор

5

У молекулах органічних сполук зв'язки переважно йонні та ковалентні сильнополярні.

6

Хімічна будова — це послідовність з'єднання атомів відповідно до їхньої валентності в молекулах

7

Органічні речовини мають молекулярну будову

8

Структурні формули можуть мати кратні зв’язки подвійні або потрійні

9

При повному спалюванні органічних речовин утворюються вуглекислий газ і вода

10

Гомологи — це сполуки одного класу, що мають подібну будову й не відрізняються за складом

11

В атомі Карбону в збудженому стані міститься 2 неспарених електрони

12

Атоми Карбону здатні утворювати між собою міцні хімічні зв'язки і з'єднуватися в досить довгі ланцюжки або цикли

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі WordPress»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
490 грн
490 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації (лист МОН № 4/2181-19 від 30.09.2019 р.).

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись