Подбай про своє здоров я сам

Опис документу:
інформація про складові здорового способу життя

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Бесіда: «Подбай про своє здоров'я сам»

Мета: систематизувати інформацію про складові здорового способу життя, про психічне здоров'я дітей; виховувати почуття відповідальності за власне здоров'я.

Хід заняття

Вихователь. Наше життя мінливе, швидкоплинне, повне несподіванок, але в ньому існують найважливіші речі, які люди цінують понад усе, нази­ваючи їх безцінними, тому що придбати ці речі не можна ні за які гроші.

Як ви гадаєте, що це за речі?

(Відповіді учнів. Вихователь підводить дітей до думки, що здоров'я — це найголовніший, безцінний скарб.)

Вихователь. Із сивої давнини і до сьогодні звичайні люди, вчені, філософи, лікарі шукають відповіді на запитання: «Що таке здоров'я?», «Що таке хвороба?», «Чому одні люди здорові, а інші хворі?».

Ми знаємо, що усна народна творчість відображає глибоку мудрість на­роду. Давайте пригадаємо прислів'я і приказки про здоров'я.

(Діти зачитують прислів'я, пояснюють, як вони розуміють їх. Прислів'я кріпляться на дошку.)

Вихователь. Кожна людина у своєму житті проводить якісь паралелі з певним предметом — асоціації. З чим для вас асоціюється здоров'я (речі, рослини, тварини, казкові герої)?

(Відповіді учнів.)

Вихователь. А для мене здоров'я асоціюється з колом. (Кріпить на дошці коло «Здоров'я».) Часто наше здоров'я потерпає від того, що ми ве­демо неправильний спосіб життя, не бережемо себе, робимо щось таке, що «підриває» наше здоров'я або знищує його зовсім. (Роздає учням «хмаринки», пропонує визначити, що може завдавати шкоди здоров'ю і написати варіанти на «хмаринках». «Хмаринки» кріпляться навколо кола.) Як ба­чимо, багато в нашому житті проблем, перешкод, які заважають нашому здоров'ю. Але ж ми повинні пам'ятати, що все в наших руках.

Давайте порівняємо наше здоров'я з сонцем. Чому?

(Відповіді учнів.)

Вихователь. Здорова людина завжди усміхнена. А що потрібно, щоб наше сонечко усміхалося, щоб воно засяяло? (Відповіді учнів.)

Вихователь. Давайте ми запишемо на промінчиках складові здорового способу життя і прикріпимо їх на наше сонечко:

• заняття спортом (ходьба, біг, їзда на велосипеді, плавання, прогулянки тощо);

• загартовування;

• активне творче життя;

• збалансоване харчування, дотримання режиму харчування;

• високоморальне ставлення до природи;

• хороший психологічний клімат у стосунках;

• режим дня.

(Учні кріплять промінчики.)

Вихователь. Яке гарне й усміхнене у нас вийшло сонечко! А під ним ми напишемо гасло: «Бути здоровим сьогодні модно, стильно та красиво!».

Мабуть, усім відома традиція «graffiti» — написів на стінах. Той, хто малює або пише на стінах, намагається виразити свої думки. Я пропоную вам стати на деякий час творцями «graffiti» і написати чи намалювати все що завгодно стосовно запитань, винесених на плакати.

Записуйте свої думки коротко і влучно, як зазвичай пишуть на стінах.

(Учні презентують свої проекти.)

Вихователь. Щоб людина повністю відчувала себе здоровою, вона по­винна мати міцне не лише фізичне, а й психічне здоров'я: «Хто міцний тілом, може терпіти і спеку, і холод. Так і той, хто здоровий морально, у змозі пережити і гнів, і горе, і радість» (Епіктет).

Щоб зберегти своє психічне здоров'я, ми повинні вміти прислухатися один до одного, не ображатися, не реагувати агресивно у відповідь, бути терплячими і довірливими у спілкуванні, бути толерантними. Рівність, взаємоповага, дотримання принципу «Не завдавай шкоди іншому» — основні поняття міцного здоров'я.

У нашому мовленні трапляються так звані «Я-висловлювання» і «Ти-висловлювання». «Я-висловлювання» роблять спілкування невимуше­ним, дають змогу людині спокійно вислухати вас і спокійно відповісти

(«Я непокоюся, коли ти агресивно себе поводиш»). «Ти-висловлювання» звинувачують іншу людину («Ти знову поводишся агресивно»), і людина, до якої звертаємося, відчуває негативні емоції: гнів, роздратування, образу.

Вправа «Я-висловлювання, ти-висловлювання»

Вихователь. Знайдіть собі пару поруч із собою. Розкажіть, що вам подобається в іншій людині за допомогою «Я-висловлювань» та «Ти-висловлювань».

Гра «Спустити пару»

Кожен із вас має можливість сказати іншим про те, що йому заважає або що його сердить. Пам'ятайте: використовувати можна лише «Я-висловлювання». Наприклад: «Миколко, мені неприємно, коли ти вигукуєш на уроці, це заважає мені зосередитися».

Не намагайтеся виправдовуватись у відповідь на зауваження, а про­сто вислухайте все, що вам кажуть. Якщо у вас немає зауважень, говоріть: «У мене ще нічого не накипіло».

• Як ви сприймали критику, враховуючи «Я-висловлювання»?

Чи виникало бажання здійснити агресивний напад? (Відповіді учнів.)

Вихователь. Дуже часто у нас виникають різні стресові ситуації (отримали погану оцінку, посварилися з другом, не порозумілися з батька­ми, щось дратує, ображає, викликає підозри).

Як ми можемо допомогти собі в такій ситуації? Можна послухати музи­ку; з'їсти солодощі; погратися з домашнім улюбленцем; подумати про щось приємне; подивитися на акваріум з рибками. А ще ми можемо придумати свою власну позитивну Формулу, щоб повернути думки в потрібне русло.

(Дітям роздаються «сліди від ніг», на яких вони записують найважливіші кроки. Потім сліди складаються у «Шлях до здорового способу життя».)

Вихователь. Здоров'я — одна з головних умов досягнення успіху в житті. І я сподіваюся, що ви для себе оберете шлях здорового способу життя, роблячи правильні кроки, обираючи правильні рішення.

Бережіть здоров'я з молодих літ, зміцнюйте і примножуйте його. Не витрачайте даремно цей безцінний скарб, дарований нам Природою. І пам'ятайте, що ваше здоров'я — у ваших руках.

Будьте здорові!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Інноваційна методика творчо-пізнавальної діяльності особистості: «Rory’s Story Cubes» »
Швень Ярослава Леонідівна
30 годин
590 грн
590 грн