план-конспект уроку за темою" Влаштування основ і фундаментів під опалювальні печі "

Різне

Для кого: 11 Клас

23.10.2018

497

0

2

Опис документу:
Розгорнутий план-конспект для проведення узагальнення та систематизації знань учнів з теми "Влаштування основ і фундаментів під опалювальні печі ". Форма проведення: урок-гра. Мета уроку: переконати учнів у необхідності набуття професійних знань, умінь та навичок для повсякденного життя; формувати вміння самостійно приймати рішення, надавати взаємодопомогу; розвивати творчу уяву, мислення. Застосовуються різні інтерактивні вправи: шифрувальник, пантоміма; конструкторський та ін.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

План-конспект уроку

Тема програми: Влаштування основ і фундаментів під опалювальні печі , кухонні плити тощо

Тема уроку: Повторення

Мета : 

  • переконати учнів у необхідності набуття професійних знань, умінь та навичок для повсякденного життя;

  • формувати вміння самостійно приймати рішення, надавати взаємодопомогу; розвивати творчу уяву, мислення.

Тип уроку: Урок узагальнення та систематизації знань, умінь учнів

Форма проведення: Урок – змагання

МТЗ уроку: комп’ютер, мультимедійні слайди «Галерея печей барбекю», картки-завдання до конкурсів

Хід уроку

  1. Організаційний етап.

Викладач. Шановні учні! Ми з вами завершили вивчення теми «Влаштування основ і фундаментів під опалювальні печі , кухонні плити». Щоб успішно написати контрольну роботу з даної теми ми проведемо урок повторення.

На сьогоднішньому уроці ми з вами узагальнимо та систематизуємо знання, уміння, навики з теми «Влаштування основ і фундаментів під опалювальні печі , кухонні плити тощо».

Наш урок незвичайний тим, що проведемо ми його у вигляді гри-змагання. Ви скоро залишите стіни цього навчального закладу. На вашому трудовому шляху буде дуже багато різних складних випробувань, пов’язаних з професією пічник. Тому сьогоднішню гру ми проведемо наближено до реальних ситуацій. Під час проведення уроку ми зможемо перевірити якість ваших знань, а якщо ви чогось не знали, то сьогодні дізнаєтесь.
Вправа « Посмішка». Покажіть виразом свого обличчя ваш настрій. Тепер посміхніться до свого сусіда, посміхніться всі до мене.
Викладач. Добре. За виразом вашого обличчя я побачила, що ви всі готові до уроку і маєте гарний настрій. Отже, розпочинаємо наше змагання.

«Майстри своєї справи» - так буде воно називатися.

Правила нашого змагання такі:

  • змагатися будуть дві команди між собою,

  • конкурсів буде 8,

  • під час конкурсів вам потрібно буде проявити кмітливість та знання із спецтехнології, матеріалознавства, охорони праці.

  • після кожного конкурсу результати оголошуватиме наше журі. Оцінювати вас будуть 2 учні , що мають найкращі оцінки з даної теми:

____________________________________________________________

Результати конкурсів будуть заноситися у таблицю. (Додаток №1) Отож розташовуйтесь зручніше, і розпочинаємо наші змагання . Нехай переможе сильніший.

2. Проведення змагання.

1 конкурс. Візитка. Викладач. З давніх часів повелося , як назвеш корабель, так він і попливе. Кожній команді потрібно за 1 хвилину представити свою команду, назву та девіз. Капітани команд підійдіть до мене, зараз за допомогою чарівної торбинки визначимося, хто буде виступати першим. Максимальна кількість балів – 3. Учні витягують номерки і визначаються, хто перший виступає.
(представлення команд)

Викладач. Журі, оголосіть результати першого конкурсу.
2 конкурс. Шифрувальник

Викладач. Потрібно з літер скласти слово, що пов’язане з професією пічник. Максимум -2бали.
1 команда - одваПікяр. (Порядівка)
2 команда - ам Араурт. ( Арматура)
Журі оголошують результати двох конкурсів.

Викладач. А зараз дізнаємося, як ви знаєте пічні робіти.

3 конкурс. Пантоміма.

Викладач. Запрошую до себе по 1 учаснику від кожної команди. Виберіть собі по картці. Там написано назви різних пічних робіт та інструменти для їх виконання. Вам потрібно за допомогою міміки та жестів показати їх своїй команді, а команда має відгадати та назвати ці інструменти та процеси. Максимальна кількість балів – 3. (додаток №3)
1 команда: укладання бутового каменю під лопатку.
2 команда: установка порядовки та перевірка якості кладки.
Журі оголошують результати.
4 конкурс. Конструкторський.

Викладач.  Потрібно за 5 хвилин на дошці накреслити конструкцію фундаменту для каміна:

Команда 1: суцільний із бутового каменю і цегляної кладки

Команда 2: стовпчастий типу ІІ.

Оцінюється : швидкість, якість,коментар. Максимальна кількість балів – 3.
Команди виконують завдання, журі оцінюють.
5 конкурс . Конкурс - капітанів.
Викладач. Капітани підійдіть до мене. А чи знаєте ви правила техніки безпеки? Зараз ми це перевіримо. На картках, що лежать перед вами написане спутане правило, вам потрібно швидко встановити відповідність між словами. Перемагає той капітан, хто перший складе правильне речення.(додаток №4)
1 команда. майстра, дозволу, забороняється, Без,роботу, розпочинати.( Без дозволу майстра, забороняється розпочинати роботу.)
2 команда. завершення, робоче, своє, прибери, роботи, старанно, Після, місце.

( Після завершення роботи старанно прибери своє робоче місце.)
Журі оголошують результати за два конкурси.
6 конкурс. Технологічний.
Викладач. Кожна команда має виступити у ролі консультанта і надати професійну консультацію по влаштуванню суцільного бутового фундаменту під піч та стовпчастого із мілких елементів і цегляної кладки. Якщо команда не повністю розкрила питання, то можуть доповнювати суперники. Правильна відповідь 5 балів, відповідь команди – суперника 2 бали.

Журі підраховує набрані бали.

Викладач. Різновидом печей є печі БАРБЕКЮ. Я думаю, ви всі чули про такі сучасні конструкції. У будь - якому змаганні є паузи. Я пропоную командам відпочити і перегляну віртуальну галерею сучасних печей барбекю. (перегляд слайд-шоу). (додаток №5).

Продовжуємо змагання.

7 конкурс. « Експерт». Команди отримують картки із зображенням сучасних опалювальних печей. Їм необхідно дати їм характеристику. Розкрити переваги і недоліки. Максимальна кількість балів 4 бали.(додаток№6)

8 конкурс. « Бліц -турнір». Проведемо бліц - турнір, який дасть можливість наздогнати команду, що має більше балів. Відповіді команди дають по черзі. Правильна відповідь 1 бал.

1.Яка повинна бути глибина котловану під фундамент для печі?

Очікувана відповідь. 1.Такою, щоб фундамент опирався на грунти, які не просідають

2. Такою, щоб фундамент опирався на глинисті грунти

2. Як називається шар щебеню,насипаний на дно котлована і утрамбований?

Очікувана відповідь. Подушка

3. Між фундаментом для каміна і фундаментом будинку залишають зазор, що становитьОчікувана відповідь. 50мм;

4. Розмір та конфігурація фундаменту в плані визначаються розміром, формою печі і розширяється з усіх сторін на…. Очікувана відповідь. 50 мм;

5. Як називається шар піску, насипаний на дно котловану і утрамбований?

Очікувана відповідь. Подушка

6. Між фундаментом для каміна і фундаментом будинку залишають зазор, який називають…… Очікувана відповідь. Компенсаційний шов

7. Від чого залежить глибина закладання фундаменту для печі?

Очікувані відповіді. 1. призначення печі,

2. навантаження на основу,

3. рівня ґрунтових вод, глибини промерзання ґрунту,

8. Як називається шар руберойду, влаштований на горизонтальну поверхню фундаменту? Очікувана відповідь. 1.Горизонтальна гідроізоляція;

9. Між фундаментом для каміна і фундаментом будинку залишають зазор, що становить….. Очікувана відповідь. 50мм;

10. Відстань від планованої поверхні ґрунту до рівня підошви фундаменту називається? Очікувана відповідь. глибина закладання фундаменту

11. Як називається шар руберойду, влаштований на вертикальну поверхню фундаменту? Очікувана відповідь. Вертикальна гідроізоляція

12. Між фундаментом для печі і фундаментом будинку залишають зазор, який заповнюють… Очікувана відповідь. піском;

Журі підраховує кількість балів та оголошує результати.

3. Заключна частина — підбиття підсумків, визначення найактивніших учнів, найцікавіших відповідей, визначення переможців.

Аналіз гри та оцінювання учнів

Викладач . Даний урок дав можливість оцінити вашу ерудованість з вивченої теми. Ви показали свою кмітливість , талановитість та професіоналізм. Незалежно від того, який результат цього змагання , я хочу вам сказати , що головне в житті не те, скільки разів ти перемагаєш, а те, як ти реагуєш на ці перемоги. Я хочу вам побажати, щоб ви впевнено йшли по життю і якщо на вас спіткає невдача, то не засмучуйтесь, а спробуйте ще раз і ви помітите, що вам все під силук .

То нехай жодна невдача не зупинить вас на шляху до поставленої мрії.

4. Домашнє завдання. Підготуватися до контрольної роботи з теми «Влаштування основ і фундаментів під опалювальні печі , кухонні плити тощо»

Дидактичний матеріал до уроку.

Таблиця результатів змагання. (Додаток №1)

Назва конкурсу

Мах. бал

Команда 1

Команда 2

Візитка

3

шифрувальник

2

пантоміма

3

конструкторський

3

конкурс капітанів

технологічний

5+2

експерт

4

бліц-турнір

по1

Загальна кількість балів


Додаток №2

До конкурсу «Шифрувальник»

одваПікяр

амАраурт

Додаток №3

До конкурсу «пантоміма»

Укладання бутового каменю під лопатку

Установка порядівки та перевірка якості кладки

Додаток №4

До конкурсу «капітанів»

завершення, робоче, своє, прибери, роботи, старанно, Після, місце

майстра, дозволу, забороняється, Без,роботу, розпочинати

Додаток №6

До конкурсу «експерт»


Сучасні печі. Вулична піч-барбекю

Сучасні печі. Опалювально-варильна піч

Таблиця результатів змагання. (Додаток №1)

Назва конкурсу

Мах. бал

Команда 1

Команда 2

Візитка

3

шифрувальник

2

пантоміма

3

конструкторський

3

конкурс капітанів

технологічний

5+2

експерт

4

бліц-турнір

по1

Загальна кількість балів

Таблиця результатів змагання. (Додаток №1)

Назва конкурсу

Мах. бал

Команда 1

Команда 2

Візитка

3

шифрувальник

2

пантоміма

3

конструкторський

3

конкурс капітанів

технологічний

5+2

експерт

4

бліц-турнір

по1

Загальна кількість балів


одваПікяр

амАраурт

Укладання бутового каменю під лопатку

Установка порядівки та перевірка якості кладки

завершення, робоче, своє, прибери, роботи, старанно, Після, місце

майстра, дозволу, забороняється, Без,роботу, розпочинати

Сучасні печі.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця