Мета: розвивати інтерес дитини до природного довкілля шляхом ознайомлення дитини з яскравими явищами і станами, що трапляються у ньому; пам'ять, уважність, образне мислення, спостережливість, дрібну моторику м'язів рук, окомір, орієнтацію в просторі; Формувати в малят уявленя про об'єкти неживої природи (сонце, хмаринка). Вчити вилучати предмет з певної кількості предметів, закріпити основні сенсорні еталони: колір (синій, зелений, червоний, жовтий); форму - круглу, кількість - "один" - "багато"; величину - "великий" - "маленький". Заохочувати малят до діалогічного мовлення, збагачувати активний словник дітей словами - назвами предметів: сонечко, хмаринка та словами - ознаками цих предметів: жовте, яскраве. кругле, веселе тощо. Виховувати взаємодопомогу, доброзичливість.
Словник: сонечко, сонячний промінчик, хмаринка.
Матеріал: сонечко, хмаринка, д/гра "Підбери промінчик".
Хід заняття:
І. Організаційний момент. Вихователь загадує дітям загадку:
Вдень по небу все гуляє,
Коли нічка - спочиває.
Світить - гріє радо нам.
Всім: дорослим, малюкам.
Промінці нам шле ласкаві,
Дуже теплі та яскраві.
Загляда в віконечко.
Що це, дітки? (сонечко).
ІІ. Мотивація.
- Так, малята, це сонечко, зазирнуло до нас у кімнату. Але, подивіться, що з ним сталося? (Сонечко закрила хмаринка і не видно його промінчиків). Давайте ми його покличемо, щоб воно визирнуло до діток і подарувало нам своє тепло. Діти разом з вихователем кличуть сонечко:
Вийди, вийди, сонечко,
На дідове полечко,
На бабине зіллячко,
На наше подвір'ячко!
На весняні квіточки,
На маленькі діточки,
Там вони граються,
Тебе дожидаються!
- Дітки, подивіться чи визирнуло до нас сонечко? (Так, визирнуло, подивіться як воно до нас посміхається).













