Зараз в ефірі:
Семінар:
«
Досягнення та перспективи розвитку дошкільної освіти в Україні
»

Основні позитивні та негативні сторони емоційного вигорання

Психологія

Для кого: Дорослі

03.07.2021

73

4

0

Опис документу:
Емоційне вигорання розвивається поступово. Ви як «вижатий лимон». Немає енергії,немає мотивації,немає роботи. Є свої позитивні і негативні сторони емоційного вигорання. Емоційно вигоріти інколи необхідно. От коли, ти постійно у русі, в цілях,справах і тобі завжди «треба»,то це неминуче дійство «вигорання» тебе поставить на місце. Найшвише вигорають люди,які працюють в сфері послуг,де «людина-людина» нерозривно пов’язані.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Емоційне вигорання
Синдром емоційного вигорання розвивається поступово. Ви як «вижатий лимон». Немає енергії,немає мотивації,немає роботи. Є свої позитивні і негативні сторони емоційного вигорання.
Хоча – є позитивний аспект. Емоційно вигоріти –можна,а інколи це необхідно. От коли, ти постійно у русі, в цілях,справах і тобі завжди «треба»,то це неминуче дійство «вигорання» тебе поставить на місце.
Найшвише вигорають люди,які працюють в сфері послуг,де «людина-людина» нерозривно пов
язані. Тут ви обмінюєтесь енергетикою,взагалі всім і тісно.
Від вас заберуть все,що треба і віддасте все,що хочеться.
5 основних проблем ,що заважають якісно,без агресії,емоційних вигорянь робити свою роботу. Долаємо їх

1) Спокій. Ніяких тривожностей ( не приймайте і не читайте НЕПЕРЕВІРЕНУ сміттєву інформацію,яка забиває голову непотребом).

2) Тривожність клієнта. Варто вказати,що така тривожність є. Ще намагатися її на себе не переймати. А ще добре було попросити клієнта не ділитися нею. Хіба, якщо ви прийшли до психолога (або ви психолог). Тоді це консультація , яка має оплачуватися. Ви не можете постійно бути чиїмось безкоштовним психологом,чи психотерапевтом. Інакше, ви не зможете потім допомогти собі і оплатити вже вашу терапію.
Психолог ,якщо допомагає іншим,має також ходити до психолога і допомагати собі..

3) Недовіра. Якщо я не довіряю людині , то обмежую спілкування з нею на важливі теми. Не прошу допомоги,та порад. Якщо це стосується вчителя- змінюйте його кимось іншим. Не довіряю-не веду дитину до нього/неї.

4) Що скажуть? Нічого не скажуть. В кращому випадку. А хочуть-нехай говорять!Якщо я не можу вплинути на ситуацію,я «не беру її до голови». Впринципі, я обдумую все,але потім беру себе в руки. І ви беріть себе в руки,не витрачайте даром час. Я думаю,краще задовільніть інші свої "базові потреби"-від яких буде більше користі і задоволення.Інколи, людям треба бути почутими, але не будьте чиїмись "вільними вухами".
Як уникнути емоційного вигорання миттєво?
1. Планувати час
2. Відпочивати
3. Уникати і фільтрувати отримане ззовні (інформація,статті,плітки,розмови)
4. Припинити допомагати всім і завжди.
Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.