Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
PRO-акаунт на «Всеосвіті» як інструмент саморозвитку та професійної самореалізації
»
Взяти участь Всі події

Насичені й ненасичені, концентровані й розведені розчини.

Хімія

Для кого: 9 Клас

21.09.2021

207

12

0

Опис документу:

Мета:

  • освітня: продовжити формувати предметну компетентність учнів з теми «Розчини»; ознайомити учнів з класифікацією розчинів, увести основні поняття з теми;

  • розвивальна: розвивати вміння учнів порівнювати, класифікувати, розв’язувати творчі завдання;

  • виховна: виховувати працелюбність, повагу до вчителя, інтерес до предмету.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

9 клас

Урок № 7

Тема: Насичені й ненасичені, концентровані й розведені розчини.

Мета:

  • освітня: продовжити формувати предметну компетентність учнів з теми «Розчини»; ознайомити учнів з класифікацією розчинів, увести основні поняття з теми;

  • розвивальна: розвивати вміння учнів порівнювати, класифікувати, розв’язувати творчі завдання;

  • виховна: виховувати працелюбність, повагу до вчителя, інтерес до предмету.

Матеріали та обладнання: Періодична система хімічних елементів Д.І. Менделєєва, робочі зошити, ручки, підручники, схеми.

Очікувані результати: На кінець уроку учні:

  • наводять приклади розчинів;

  • розрізняють компоненти розчину, насичені й ненасичені розчини;

Компетентності: спілкування державною мовою (формулювати відповідь на поставлене запитання, робити висновки, класифікувати розчини), математична компетентність (використовувати логічне мислення, під час класифікації та порівнянь розчинів), основні компетентності у природничих науках (виконувати завдання на засвоєння основних понять теми), екологічна грамотність і здорове життя (учні уявляють, чим шкодять розчини з високою концентрацією),

Тип уроку: комбінований.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний етап уроку

Вчитель вітається з учнями, записує відсутніх до журналу.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Гра «Загадковий дует»

Учні виходять до дошки парами. Кожному з них на спину прикріплюється папірець з певним терміном, з яким саме – учень не бачить. Потім він розвертається так, щоб другий учень і клас мали змогу прочитати термін.

Прочитавши термін, учень пояснює його значення, не називаючи саме слово, а учень з папірцем на спині повинен відгадати, про який термін йдеться. Якщо пояснення терміна було невдалим і, відповідно нерозгаданим, на допомогу приходить клас. Гра продовжується, доки не будуть розгадані всі терміни.

Терміни з попередньої теми:

  • розчин

  • емульсії

  • водневий зв’язок

  • електронна формула

  • аерозолі

  • дисперсна система

ІІІ. Повідомлення теми, мети уроку

Вчитель записує тему на дошці, називає мету уроку разом з учнями.

ІV. Мотиваія навчальної діяльності.

Вам уже відомо, що у воді розчиняється безліч речовин.

· Чи всі речовини розчиняються?

· Які чинники впливають на розчинність речовин?

· Як класифікують розчини в залежності від кількості в них розчиненої речовини?

Ці питання ми розглянемо стогодні на уроці.




V. Вивчення нового матеріалу



VI. Систематизація та узагальнення знань

Завдання 1. Запропонуйте способи перетворення насиченого розчину в ненасичений.

- додати води;

- нагріти.

Завдання 2. Запропонуйте способи перетворення ненасиченого розчину в насичений

- додати цукру;

- охолодити;

- випарувати воду.

Учні діляться думками, наводять приклади способів перетворення речовин.










VII. Застосування засвоєних знань, умінь, навичок

VIII. Підсумок уроку

Отже, «Який висновок ми можемо зробити з цього уроку?

IX. Повідомлення домашнього завдання

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.