Методика роботи "6 капелюхів"

Опис документу:
Методика роботи із 6 капелюхами є цікавою та нестандартною. В цьому документі є опис, як можна використати 6 капелюхів у навчанні: а саме які вправи є доречними щодо кожного кольору капелюшкаю Скачуєм, користуємся, впроваджуєм, і ставимо Лайк. Дякую!

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Білий капелюх зв'язаний із інформацією. Він використовується для того, щоб спрямувати увагу на наявну чи відсутню інформацію. На цьому етапі доречно виконувати такі вправи: мозкова атака, асоціативний кущ, кубування.

Під жовтим капелюхом ми робимо пряме зусилля знайти переваги пропозиції. Навіть якщо ідея нам не подобається, жовтий капелюх просить нас знайти в ній гарні сторони.

Чорний колір нагадує про мантію судді. Чорний означає обережність. Чорний капелюх не дає нам зробити що-небудь небезпечне. Він вказує на ризик і говорить, чому щось може не вийти.

Жовтий та чорний капелюхи беруть слово одночасно. Учні вчаться переконувати, доводити свою думку. Тут доречні такі вправи: дискусія, гра «Добре - погано»

Червоний капелюх зв'язаний з почуттями, інтуїцією й емоціями. Коли використовується червоний капелюх, у вас з'являється можливість описати свої почуття й інтуїцію, без будь-яких пояснень. Тут можна виконувати такі вправи: інтерв’ю, група слів, скажи по іншому.

Зелений капелюх – капелюх енергії, творчості. Зелений капелюх дозволяє думати про можливості. На цьому етапі роботи доречно використовувати такі вправи: логічний ланцюжок, передбачення.

Синій капелюх він потрібен для того, щоб упорядкувати послідовність застосовуваних капелюхів і підсумувати досягнуте. Тут можна використовувати такі вправи: ситуація, взаємне навчання, інтрига, сенкан.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»