• Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Різне
  • Матриця Ейзенхауера до тренінгу : «ТАЙМ-МЕНЕДЖМЕНТ І ЖИТТЄВИЙ УСПІХ: Як організувати себе і своє життя?».

Матриця Ейзенхауера до тренінгу : «ТАЙМ-МЕНЕДЖМЕНТ І ЖИТТЄВИЙ УСПІХ: Як організувати себе і своє життя?».

Цю сторінку створено користувачем «Всеосвіти», якщо її вміст порушує ваші авторські права, надішліть скаргу у службу підтримки, ми оперативно відреагуємо.

This page was created by the website user. If its content violates your copyright, you can submit a takedown request to our support team, and we will respond promptly.

Поскаржитися / Report
Опис документу:
Що таке матриця Ейзенхауера? Ідея матриці Ейзенхауера полягає в тому, щоб навчитися швидко відрізняти важливі справи від другорядних і тих, які взагалі не вимагають уваги. Всі поточні та заплановані справи Ейзенхауер запропонував розбити на 4 категорії за принципом терміновості і важливості.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

2Матриця Ейзенхауера

Матриця Ейзенхауера

34 президент США Дуайт Девід Ейзенхауер людиною був дуже зайнятою. Щоб встигати за день зробити більше, він створив власний ефективний інструмент тайм-менеджменту, який сьогодні називають Матрицею Ейзенхауера або Матрицею пріоритетів. У чому суть методу?

Що таке матриця Ейзенхауера?

Ідея матриці Ейзенхауера полягає в тому, щоб навчитися швидко відрізняти важливі справи від другорядних і тих, які взагалі не вимагають уваги. Всі поточні та заплановані справи Ейзенхауер запропонував розбити на 4 категорії за принципом терміновості і важливості. Для наочності він намалював квадрат і розділив його на 4 поля. Кожне з полів вміщало в себе список справ:

1 поле: Важливі і невідкладні справи;

2 поле: Важливі, але не термінові справи;

3 поле: Не важливі, але термінові справи;

4 поле: Не важливі і не термінові справи.

Як працювати з квадратом Ейзенхауера?

Розглянемо квадрат Ейзенхауера більш докладно:

Важливі і невідкладні справи. Що б вивіднесли до цієї категорії? Яку кількість термінових і важливих справ могли б записати в цей квадрат? Фокус полягає в тому, що планування за Ейзенхауером тільки тоді можна назвати ефективним, коли перший квадрат виявляється завжди чистим, без єдиного запису. Якщо у вас є список справ, які ви можете віднести в дане поле матриці, значить, щось заважає вашій продуктивній роботі: лінь, відсутність самодисципліни, невміння правильно розставити пріоритети і т.д. Все це призводить до появи авралів, що погано позначається на психічному і фізичному стані людини.

Важливі, але не термінові справи. Ейзенхауер, створюючи свою систему тайм менеджменту, був упевнений, що саме ця категорія є найбільш важливою. Своєчасно помістити сюди завдання і взятися за його виконання — означає можливість присвятити вирішенню задачі стільки часу, скільки необхідно. Так, наприклад, своєчасне звернення до лікаря попередить захворювання, а написання студентської дипломної роботи трохи раніше термінів залишить можливість для виправлення помилок.

Не дуже важливі, але термінові справи. Це поле матриці Езенхауэра призначене для розміщення сюди справ, які заважають ефективній роботі і тому вимагають негайного усунення. Наприклад, лагодження поломки комп'ютера, допомога тещі в перевезенні меблів на дачу і т. д.

Не термінові і не важливі справи. У матриці пріоритетів є місце і для справ, які ми виконуємо щодня для того, щоб відволіктися від роботи. Це довгі розмови по телефону, перегляд серіалів, френд-стрічки, написання листів і т.д. тобто, всі ті справи, які є приємними, але не обов'язковими. Ейзенхауер, говорячи про пріоритети, називав подібні заняття «пожирачами часу», які негативно впливають на продуктивність праці.

Працювати з квадратом Ейзенхауера буде зручніше, якщо:

Розставити в кожному полі завдання за ступенем важливості, якщо пронумерувати їх латинськими літерами або цифрами. Братися варто спочатку за більш термінові і важливі справи;
Зосередитися в основному на справах з квадрата

Якщо справи зі списку не дуже термінові, але важливі потраплять в квадрат важливих і термінових справ — не страшно. Головне, щоб таке переміщення не стало тенденцією.

Визначити для себе довгострокові цілі і покроково розписати завдання для їх досягнення. Завдання розподілити по квадратах;

Не відволікатися від виконуваного в даний момент завдання на перекури, перегляд пошти і інші справи.

Таким чином, матриця, створена президентом Ейзенхауером — це дієвий інструмент тайм-менеджменту, який успішно застосовується на практиці вже понад півстоліття.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.