Майстер-клас з обробки класичного коміра в жіночих жакетах

Цю сторінку створено користувачем «Всеосвіти», якщо її вміст порушує ваші авторські права, надішліть скаргу у службу підтримки, ми оперативно відреагуємо.

This page was created by the website user. If its content violates your copyright, you can submit a takedown request to our support team, and we will respond promptly.

Поскаржитися / Report
Опис документу:
Пошиття жакета або піджака вважається вершиною майстерності кравця. І не спроста. Адже для якісного пошиття жакета потрібно володіти великою кількістю навичок і знань. Але, як то кажуть, дорогу здолає той, хто йде, і наш сьогоднішній майстер-клас присвячений одному із значущих вузлів жакета - обробці коміра. Першоджерело -Анастасія Корфіаті

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Майстер-клас з обробки класичного коміра в жіночому жакеті

Підготувала:

майстер виробничого навчання

Кобилянська Катерина Анатоліївна

https://vseosvita.ua/private/document/366974-651d

Пошиття жакета або піджака вважається вершиною майстерності кравця. І не спроста. Адже для якісного пошиття жакета потрібно володіти великою кількістю навичок і знань. Але, як то кажуть, дорогу здолає той, хто йде, і наш сьогоднішній майстер-клас присвячений одному із значущих вузлів жакета - обробці коміра. Але для початку - трохи важливої теорії.

Для додання жакету правильної посадки, поліпшення зовнішнього вигляду виробу і збереження в процесі експлуатації, деталі дублюють клейовими прокладними матеріалами. Дублювання можна виконувати на спеціальних пресах або, при відсутності пресів, за допомогою праски. Температура прасувальної поверхні повинна бути 150-160 градусів, тривалість пресування 8-30 сек. (В залежності від виду клейового матеріалу, тиску і температури пресують поверхні). При виконанні дублювання в домашніх умовах рекомендуємо використовувати парогенератор або дублювати деталі через зволожений пропрасовував.

Матеріали прокладок і способи дублювання підбирають в залежності від тканини, з якого виготовляється виріб. Дублювання виконують з боку прокладки.

У жакетах і піджаках дублюють деталі пілочок, кокетки, клапани, листочки, накладні кишені, манжети, хлястики, пояси та ін. Деталі дублюються повністю або частково. Обов'язково дублюються прокладкою припуски по низу пілочок, спинки і рукавів жакета, край прокладки повинен розташовуватися при цьому по лінії перегину.

У деяких випадках - на чоловічих піджаках і пальто - для створення більш стійкої форми (відповідно до моделі) окремі ділянки пілочок дублюються додатковими прокладками в області грудей або плечового пояса. Деталі прокладок кроятся по тих самих викрійках, що і основні деталі, припуски на шви роблять мінімальними - 1-2 мм, або не роблять зовсім (щоб уникнути зайвої товщини на швах).

Щоб уберегти від розтягування конструктивні лінії і зрізи жакетів і пальто, додатково проклеюють смужками шириною 10 мм, викроєними по косій нитці (краї бортів, коміра, лінію перегину лацкана).

Обробка класичного коміра піджачного типу

Після того, як ви розкроїли жакет, деталі пілочок, подборта і комір слід продублювати. Лінію перегину лацкана, зрізи бортів на пілочці, краю коміра додатково зміцнити смужкою прокладки (пружком) (рис. 1).

Рис. 1. Укріплення пілочок термоматеріалом (пружком)

Рис. 2. Розсікання припусків в точці уступа лацкана

Накладіть подборт на пілочку, лицьовими сторонами всередину, обшийте по зовнішньому краю борту, до мітки вшивання коміра. Розітніть припуски у мітки і у нижньої точки перегину лацкана - не доходячи до шва 2 мм (рис. 2).

Зрізати припуски від мітки вшивання коміра до низу по краю борту. В кутиках зрізати припуск навскоси. Якщо в жакеті округлений нижній край борту, розсікти припуски на округлених ділянках в декількох місцях, висікти припуски (рис. 3). Намагайтеся не доходити до шва 2-3 мм. Підборт вивертути на лицьову сторону, чисто виметати по зовнішньому краю до верхньої надсічки (рис. 4).

Рис. 3. Висікання припусків обшивання бортів

Рис. 4. Виметати лацкан до надсічки

Нижній комір зшити по середньому шву, припуски розрізати на місці перегину коміра (рис. 5). Деталь верхнього коміра додатково продублюйте на куточках (рис. 6).

Рис. 5. Припуски нижнего ворітника

Рис. 6. Зміцнення верхнього коміра в кутах

Складіть верхній і нижній комір лицьовими сторонами, перегніть як показано на фото 7, сколіть по краях, обшити до міток. Припуски по краях коміра зріжте до ширини 0,4 см, на куточку - зріжте припуски до 0,2 см (рис. 8).

Рис. 7. Обшивання верхнього коміра нижнім до міток

Рис. 8. Висікання припусків в кутах коміра

Комір виверніть і чисто виметайте по краях, перегніть комір надавши йому вигляд, в якому він буде знаходитися в виробі. Відкриті краї коміра вирівняйте ножицями (рис. 9).

Рис. 9. Уточнення зрізів коміра

Вметайте тільки нижній комір в горловину пілочки по короткій стороні між контрольними мітками, вшити (шов показаний червоним кольором) (рис. 10).

Рис. 10. Комір вметаний в горловину

Розітніть припуск на куточок, не доходячи до шва 1 мм (рис. 11). Припуски разпрасуйте. Вметайте решту нижнього коміра в горловину пілочок і спинки, вшийте. Припуски по місцях заокруглень по горловині спинки розітніть, не доходячи 2-3 мм до шва (рис. 12).

Рис. 11. Розсікання припусків на кут

Рис. 12. Вшивання нижнього коміра в горловину виробу

До подбортів пришийте підкладку, на підкладці закладіть складку на свободу облягання. Верхній комір аналогічно нижньому вшити по подбортах і підкладці спочатку по короткій стороні, потім розітніть припуски до куточків і решту коміра вшити повністю. Припрасуйте виріб.

Рис. 12. Припрасувати комір

Обидва коміра - нижній і верхній скріпіть між собою вручну по лінії горловини спинки потайними стібками або зшийте машинним швом.

Рис. 14. Комір в готовому вигляді

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.