Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Виховні заходи з теми прав дитини. Практичні кейси
»
Взяти участь Всі події

Майстер-клас Обробки застібки на потайну тасьму "блискавку" в спідницях

Професійна освіта

Для кого: Дорослі

16.09.2021

120

2

0

Опис документу:

Пропоную вашій увазі найбільш виграшний спосіб обробки застібки в спідниці на потайну тасьму «блискавку»: його переваги: - тасьма «блискавка» пришивається з першого разу; - виключені перекоси, заломи, напливи; - ідеальний варіант, якщо необхідно підібрати малюнок (горох, смужка, квіти і т.д.)

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Обробка застібки на потайну тасьму «блискавку» в спідницях
Пропоную вашій увазі найбільш виграшний спосіб обробки застібки в спідниці на потайну тасьму «блискавку»:

Його переваги:

- тасьма «блискавка» пришивається з першого разу

- виключені перекоси, заломи, напливи

- ідеальний варіант, якщо необхідно підібрати малюнок (горох, смужка, квіти і т.д.)

Тасьма «блискавка» пришивають у відкритий виріб, тобто якщо застібка передбачена в середньому шві заднього полотнища, то після зшивання виточок, рельєфних, фасонних ліній, їх ВТО спочатку пришивають тасьму «блискавку», а вже потім зшиваємо бокові шви.

Якщо тасьма «блискавка» запланована збоку, то спочатку пришивають «блискавку» в лівий бічний шов, а потім зшиваємо правий.

А тепер переходимо безпосередньо до обробки вузла.

1. Пропрасовуємо тасьму «блискавку» без пари

2. Робимо розмітку – де має закінчуватися шов пришивання тасьми «блискавки» і починатися шов зшивання заднього полотнища. Для цього необхідно розкрити тасьму «блискавку» до упору і заміряти довжину ділянки від верхнього краю блискавки вниз, не сягаючи бігунка на 1см


3.Відкладаємо цю величину від верхнього зрізу виробу і ставимо точку М (позначку)


4.Проклеюємо часткову кромку так, щоб вона перекривала лінію пришивання «блискавки» на 0,2 см в сторону припуску і нижче точки М на 1см.

Дуже важливо не затягнути кромкою виріб. Для цього краще ставити тільки носик праски на кромку, даючи їй припосаджуватися природнім шляхом безпосередньо перед праскою.


5. Робимо надсічку і так само проклеюємо з іншого боку

Увага

Зроблю відступ і покажу як робити Не можна!

- На намічену лінію накласти виміряну кромку

і зверху поставити праску (плиском)

-Що ми отримали: кромка затягла виріб (див п.4)

Чому так сталося? Часткова кромка в процесі наклеювання робить усадку. Отже, якщо ми заганяємо її (кромку) в рамки *від і до*, то вона (кромка) відповідає нам дефектом.


6. Сколюємо від ЛТ (лінії талії) до ЛН (лінії низу) середні зрізи, а при необхідності наколюємо на 0,3 см в сторону виробу. Це попередня кмітливість для тих, кому зручніше зшивати без шпильок.

7. Тепер увагу:

Лінію пришивання «блискавки» зшиваємо на машині довгим ослабленим стібком від ЛТ до М (при бажанні можна густо зметати вручну) Зкпиняємося, повертаємося до колишнього рівня натягу нитки і зменшуємо довжину стібка до робочої (тобто спочатку відкрутили, потім закрутили на місце). Від точки М вниз робимо закріпку і далі зшиваємо шов до низу.

Строчка проходить строго по наміченій лінії.


8.Прасуємо:

- на ребро з двох сторін

– розпрасовуємо злегка


9.Обметуємо припуски на краєобметувальній машині.


10.Знову прасуємо

– на ребро


- разпрасовуємо спочатку тільки носиком праски в розкол шва, потім підставляємо картонки щільно в стик до шва і разпрасовуємо від нижнього зрізу до точки М. Лінія пришивання «блискавки» разпрасовуємо тільки злегка!

Маленький секретик - бувають тканини, які бояться пари, тобто зсідаються і тоді необхідно зволожити шов, але не весь, а лише розкол. Ось тут нам на допомогу прийде пензлик, який обережно зволожить тільки в потрібному місці

- розпрасовуємо (нагадую - від Лн до М) і вистоює (картонки строго встик, інакше отримаємо ласи на лицьовій стороні)

На цьому підготовчий процес завершено і ми можемо приступати до приметування тасьми «блискавки».

Для цього спочатку:

1. Розстібаємо «блискавку» і прикладаємо її лицьовою стороною строго до розколу шва, підкладаючи картонку, і приколюємо тільки до припуску (картонка допоможе не захопити шпилькою сам виріб)

2. Приметуємо тасьму «блискавку» від ЛТ до рівня нижче точки М на 0,5 - 1см


3. Закриваємо тасьму «блискавку» і приколюємо її іншу сторону, притискаючи по центру (по лінії розколу), з тим, щоб зубчики підходили якомога ближче до розколу шва

4. Приметуємо і пришиваємо тасьму «блискавку» за допомогою спеціальної лапки

5. Видаляємо машинну тимчасову строчку і дозаметиваем верхню ділянку

6. Розстібнути «блискавку» і виводимо бігунок на виворітню сторону

Головний принцип пришивання «блискавки» полягає в наступному:

- злегка (ви це відчуєте наскільки саме) відгинаємо край стрічки, на якому розташовані зубчики і прокладаємо строчку максимально близько до зубчиків від ЛТ до точки М. В точці М робимо закріпку і пришиваємо другу сторону тасьми «блискавки» (змінюючи виямки в лапці або саму лапку (з лівосторонньої на правостороню).

Обов'язково слідкуємо за тим, щоб і тканина та тасьма «блискавка» розташовувалися виключно рівно на поверхні - без перекосів і заломів.

Переходимо до важливого етапу закриваємо тасьму « блискавку», для цього

- протягуємо бігунок на лицьову сторону і акуратним м'яким рухом застібаємо блискавку з лицьового боку без ривків, інакше в районі точки М відбудеться зсув зубчиків і неприємний казус в самий невідповідний момент вам забезпечений (тасьма «блискавка» розійдеться при носінні)

Тепер при бажанні можна пропрасувати місце пришивання «блискавки», але обов'язково з картонкою, щоб припуски не відбилися ласами на лицьовій стороні виробу.

Бажаю успіхів!

Готово.


Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.