Програмовий зміст: закріпити знання дітей про знайомі казки та про казкоих героїв; продовжувати вчити розуміти казку та характеризувати її героїв; ровивати пам'ять, мислення, мовлення; вчити описувати казкових героїв, відгадувати загадки, прищеплювати почуття добра, взаємодопомогу;
Хід заняття
Вступна частина
Психогімнастика «Привітання»
- Малята, давайте ми з вами привітаємось
Доброго ранку, травинко,
Доброго ранку пір’їнко,
Доброго ранку герої казок
Ми хочемо з вами у подорож.
Організаційний момент
Сядьте, будь ласка рівненько та зручно і послухайте мене уважно.
Сюрпризний момент
Сьогодні до нас завітав казковий герой, а хто це такий ви зараз відгадаєте.
Загадка
В темнім лісі проживає,
Довгий хвіст пухнастий має.
Їй на місці не сидиться.
Як зовуть її?… (лисиця)
Основна частина
Прихід казкового героя (М’яка іграшка, ілюстрація чи вихователь у костюмі лисиці)
Лисиця
Я, лисичка-сестричка, гарна, розумна, мені подарували білет який називається «Подорож у казку». Але у мене немає друзів, я зовсім одна.
- Малята, я запрошую Вас у подорож разом зі мною.
- Ви любите казки?
- Знаєте багато казок?
- Так, що ви згодні подорожувати зі мною знайомими казочками?
Вихователь.
-Лисичко, а на чому ми будемо подорожувати?
Лисичка
- На літаку. (Лисичка дає вихователю змайстрований літачок з паперу). Ось, тримайте.
- Вихователь.
Запускаємо літак, дивимось куди ж він нас привів? Що ж це за зупинка?
Зупинка має назву «Відгадай казку».
Дидактична гра «Відгадай та назви що за казочка»
Мета: вчити угадувати назви казок знаючи головного героя, називати казку, розвивати пам'ять, мислення, мовлення.
Хід гри
На столі розкладені сюжетні картки з різних казок. Вихователь загадує загадку, діти відгадують, а потім називають з якої казки головний герой.
На сметані замісили,
На вікні охолодили,
Круглий бік, скок-скок —
Покотився… (Колобок)
Сидить півник на печі
Їсть смачненькі калачі.
Ось лисичка прибігає,
Півника мерщій хапає.
Біжить півень рятувати,
В лиса півника забрати.
(Котик і півник)
Маленьке, сіреньке,
Біди наробило,
Щось біле кругленьке
Хвостиком розбило.
Сумує бабуся і плаче,
Дідусь витирає сльозу,
А курочка кудкудаче:
«Я вам золоте принесу!» («Курочка Ряба»)
На городі виростала,
Сили набирала,
Непомітно, дуже швидко,
Великою стала.
Став тут дід усіх гукати
Та красуню рвати.
А цю казку, діти, ви
Встигли відгадати? («Ріпка»)
Вигнав дід козу із хати —
Та й пішла вона блукати:
Всі козу ту виганяли,
Рак козуню ущипнув,
Зайцю хатку повернув. («Коза-дереза»)
На городі виростала,
Сили набирала.
Непомітно, дуже швидко
Великою стала...
Став тут дід усіх гукати
Цю красуню рвати... (Ріпка).
Любі діти, коли йщла,
По дорозі річ знайшла.
Ця хатинка невеличка із казочки …. (Рукавичка)
Пернатий друг і хитра подруга
Голодували в гостях у один одного.
Була в тому проста причина:
Він з тарілки не їв, а вона з глечика. (Лисичка та журавель)
Підробив він голосок,
Став дітям співати.
Здогадалися вони, що це вовк,
А не їхня мати. (Вовк і семеро козенят)
Гарно ми справились з завданням. Запускаємо літак далі. Куди ж він нас приведе?
А ось і слідуюча наша зупинка-подорож казками.
Мовна гра « Відгадай та скажи правильно»
Мета: вчити відгадувати головних героїв з казок за певними словесними характеристиками.
Загадки про казки
Як звали півника в казці « Колосок»? ( Голосисте горлечко )
Коза-Дереза чий будиночок зайняла і не хотіла виходити? ( Зайчика )
Якою стравою пригощала Лисичка Журавля? (Молочною кашею)
Дідусь із соломи яку тварину зробив? (Бичка)
За три копи кого купив дід на базарі? ( Козу-Дерезу)
Що за тварина прикинулася неживою посеред дороги? (Лисичка)
Хто допоміг Зайчикові, прогнавши Лисичку з хатки його? ( Рак)
Назвіть улюблене взуття діда з казки Коза-Дереза? (Червоні чоботи)
Кого в казці «Рукавичка» називали іклан? (Кабана).
Хто така норушка, в казці «Рукавичка»?
Молодці, малята гарно справилися з завданням. Запускаємо літак далі і подорожуємо.
Куди ж це нас привіл літак? Що на потрібно робити? А зараз давайте трішки відпочинемо.
Фізкультхвилинка
(«Веселі звірята» https://youtu.be/5gxZ2-Hoyqo)
Малята, трішки відпочили з звірятами, вирушаємо далі. Запускаємо літак.
Куди це ми щвами потрапили? Тут багато казкових героїв.
Мовна гра «Опиши казкового героя»
Мета: вчити описувати знайомих казкових героїв казок використовуючи прикметники.
Матеріал: ілюстрації казкових героїв: Зайчик, Лисичка, Вовк, Колобок, мишка, Коза-Дереза, Котик, Півник.
Вихователь
- Малята, ось і закінчилась наша подорож казками з Лисичкою. Для того, щоб нам повернутись додому нам потрібно промовити такі слова:
Раз, два, три літачок
В дитсадочок нас поверни.
Вихователь останній раз запускає літачок і всі дітки та Лисичка повертаються в дитсадок.
Підсумок заняття.
-Діти, що ми з вами та Лисичкою сьогодні робили?
- На чому ми подорожували?
- В яких казках побували?
- З якими казковими героями ми зустрічались?
- Вам сподобалось подорожувати з Лисичкою до казок?

























