Конспект уроку з хімії " Харчові добавки.Е-числа"

Опис документу:
Під час уроку учні знайомляться із поняттям « харчова добавка», отримують знання з класифікації харчових добавок та їх впливу на здоров’я людини; вчаться використовувати набуті знання в житті.Розвивають вміння аналізувати інформацію на етикетці товару; самостійно приймати рішення у виборі товару.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Розробка уроку хімії

за темою: «Харчові добавки. Е- числа»,

11 клас

(рівень стандарту)

Вчитель хімії

КЗ « Маломихайлівський НВК

« ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ»

Веселівської селищної ради

Запорізької області

Сагайдак Зінаїда Вікторівна

Тема уроку: «Харчові добавки. Е- числа»

Мета уроку:

Навчальна: ознайомитися із поняттям « харчова добавка», отримати знання з класифікації харчових добавок та їх впливу на здоров’я людини; навчитися використовувати набуті знання в житті.

Розвиваюча: розвивати життєві компетентності учнів - вміння аналізувати інформацію на етикетці товару; самостійно приймати рішення у виборі товару; розвивати критичне мислення учнів.

Виховна: формувати навички здорового способу життя.

Очікувані результати: учні повинні знати правила споживача, вміти характеризувати харчові добавки, опанувати здоров’язберігаючі технології з правильного вибору продуктів харчування.

Тип уроку: медіа- урок.

Метод навчання: частково-пошуковий (евристичний), дослідницький.

Міжпредметні зв’язки: біологія, інформаційні технології.

Дидактичне забезпечення: таблиці «Класифікація харчових добавок»,

«Небезпечні харчові добавки»,«Корисні та нейтральні добавки», комп’ютер, мультимедійна презентація до уроку https://drive.google.com/open?id=1VIkAAhoNBtweo___bx-XHlF_V8-JzfMj , дидактичний роздавальний матеріал та інструкційні картки до лабораторного досліду.

Хід уроку

  1. Організаційний етап

Учитель:

Сіли зручно за парти, приготувались до роботи. Посміхнулись.

У нас сьогодні на уроці гості. А в Україні існує традиція доброзичливого, шанобливого ставлення до них. Тож нехай на сьогоднішньому уроці проявом гостинності будуть бадьорий настрій, кмітливий розум, творче мислення і натхненна праця протягом всього уроку.

Пропоную кожному згадати, що урок - це пізнання нового, невідомого, тому я вам бажаю гарного настрою, позитивного спілкування та чекаю від вас активної роботи.

Звернути увагу учнів на роздатковий матеріал

Зверніть увагу на роздатковий матеріал, що знаходиться у вас на партах:

-кольорові картки для поділу на групи;

- опорні конспекти для уроку: https://drive.google.com/open?id=1a5HvlBekuqe4Iu-bM3wwWlvU4FGc3R1x

https://drive.google.com/open?id=1YntbyGZFEls7cQxFFPoTPIyZz4s_JQAF

https://drive.google.com/open?id=1s5auMtVtZhcAZoBxXO75qlmaG5ZtBLUD

- інструкційні таблиці.

Розпочати наш урок я пропоную демонстрацією уривку із фільму. Увага на екран.

(УРИВОК З ДОКУМЕНТАЛЬНОГО ФІЛЬМУ « Харчові добавки»)

https://www.youtube.com/watch?v=xAI-oUrFAiM

? ЩО ж зацікавило вас після перегляду фільму?

Більш детально розібратися в усьому щойно побаченому ми зможемо сьогодні на уроці. Так як тема сьогоднішнього уроку:

слайд 1 ХАРЧОВІ ДОБАВКИ. Е- ЧИСЛА, ЇХ ВПЛИВ НА ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ

слайд 2 Мета уроку: ознайомитися із поняттям « харчова добавка», отримати знання з класифікації харчових добавок та їх впливу на здоров’я людини; навчитися використовувати набуті знання в житті, формувати навички здорового способу життя.

Урок наш сьогодні буде частково-пошуковий, веб-квест. Необхідну інформацію для виконання завдань ви будете знаходити на веб-сторінках мережі Інтернет.

Отже, відліковою точкою нашого веб-квесту буде І завдання:

(для його виконання пропоную вам поділитися на дві групи за цифрою на картці)

Слайд 3(1 група)знайдіть значення поняття « Харчові добавки- це….»

(2 група) Як прийнято позначати вміст харчової добавки в продукті

(Учні шукають і записують у опорні конспекти)Відповідають.

! Для перевірки

Слайд 4 (на слайді зявляється визначення Харчові добавки….)

Слайд 5 індекс Е, його поняття, цифрове значення

?У чому ж призначення харчових добавок?

(учні відповідають ,що вони регулюють вологість, подрібнюють або розпушують, консервують, продовжують термін зберігання, згущують, додають смаку, запаху, кольору)

Правильно, діти. Отож, за призначенням виділяють чотири групи харчових добавок .А тому ІІ завдання для вас:

Слайд 6( неповна схема) як називаються групи речовин, які мають наступне призначення

1група учнів

_________? ____________?

-ароматизатори; - барвники;

-підсолоджувачі і т.д - вибілювачі і т.д.

Слайд7 2 група учнів

___________? __________________?

  • Загущувачі - консерванти;

  • Емульгатори і т.д. – антиокисники

(Учні шукають інформацію, записують в опорні конспекти, відповідають)

! Для перевірки!

Слайд 8 ( повна схема « Класифікація харчових добавок (за призначенням»)

https://drive.google.com/open?id=16jbaYgOUHUcEBRZl7232w80KocN9UXiM

Отже, ми розібралися з вами що таке харчові добавки, як для зручності їх ідентифікують (через індекс Е), в які групи за призначенням їх об’єднують.

?Скажіть мені, будь-ласка , діти, а звідки ж ми можемо дізнатися інформацію про наявність Е-чисел у харчовому продукті?

( учні відповідають, що прочитавши етикетку)

Щоб навчитися як розшифровувати Е-числа на етикетці, я пропоную вам наступне, ІІІ завдання Слайд 9

(для його виконання перерозподілимося в інші групи учнів - за кольором фігури ).

! Роздаю на стіл таблиці для груп

Таблиця « Класифікація харчових добавок , їх функції»

https://drive.google.com/open?id=16jbaYgOUHUcEBRZl7232w80KocN9UXiM

Група жовтих- заповнити 1,2 стовпчики таблиці: як класифікують харчові добавки згідно із системою їх кодифікування

Цифрове позначення

(Е-числа)

Класифікація

( Назва)

Функції

підсилюють або відновлюють колір продукту

Група зелених- заповнити третій стовпчик таблиці: як функції виконують харчові добавки відповідно до класифікації

Цифрове позначення

(Е-числа)

Класифікація

( Назва)

Функції

Е100 - Е182

барвники

! Для перевірки

Слайд 10 таблиця « Класифікація харчових добавок згідно із системою кодифікування»

Важливо знати, яку дію на організм спричиняють всі ці групи харчових добавок!!!

Двоє учнів з класу отримали випереджаючі завдання, які зараз нам спробують про це розповісти.

ВИПЕРЕДЖАЮЧІ ЗАВДАННЯ:

1 учень – Корисні та нейтральні харчові добавки(роздає таблицю

https://drive.google.com/open?id=1DRp8F0PPknhjXOJ93itSW8Yww55vwmk-

2учень - Небезпечні харчові добавки, їх вплив на організм людини(роздає таблицю

https://drive.google.com/open?id=19e7xCjVqRJmPGnEdlLQhR2vxrHapcNJj

? Діти, щойно ви прослухали повідомлення своїх товаришів. Скажіть, як же можна поділити харчові добавки за дією на організм?

( учні відповідають: на шкідливі та нейтральні і корисні; записують в опорні конспекти) Слайд 11

Дякую! Я думаю, що у нас є певна інформація, щоб провести екологічну експертизу продуктів харчування.

Зараз ми поділимося на три групи і кожна з груп проведе лабораторний дослід.

( учні діляться на три групи за формою геометричної фігури)

Користуючись таблицею класифікації харчових добавок згідно системи їх кодування, таблицями «Небезпечні харчові добавки» та « Нейтральні харчові добавки»( їх роздали учні)

дослідіть зміст етикеток виданих вам продуктів харчування, заповніть результати досліджень у таблицю, що знаходиться у вас на партах і підготуйтеся до відповіді (за бажанням її можна зробити креативною)

Слайд 12( таблиця для лабораторного досліду)

Слайд 13 (таблиця « Класифікація харчових добавок згідно із системою кодифікування»)

ЛАБОРАТОРНИЙ ДОСЛІД

(Учні виконують лабораторний дослід, записують результати у таблицю опорного конспекту, відповідають за планом)

https://drive.google.com/open?id=1s5auMtVtZhcAZoBxXO75qlmaG5ZtBLUD

https://drive.google.com/open?id=1iiEYu41XprQ9-KFn4N9Z5GjFfMJtcmYz

Молодці , діти! Отримавши знання, ви навчилися сьогодні аналізувати по етикетці вміст харчових добавок в продуктах харчування. І що саме важливе для вашого здоровя - розпізнавати вміст шкідливих добавок.

Всі ви напевне маєте друзів, у кожного з вас є рідні і близькі вам люди.

Давайте разом з вами зараз « зберемо» для них

ВАЛІЗУ ПОРАД

щодо правильного і здорового харчування ,

якими необхідно користуватися під час вибору продуктів харчування:

(«збирають» валізу порад і надсилають файл на електронну адресу своїм друзям)

Поради правильного здорового харчування: слайд14

  • не купуйте продукти з неприродньо яскравим забарвленням;

  • уважно читайте етикетки;

  • не купуйте продукти з тривалим терміном зберігання;

  • що менше список інгредієнтів у готових продуктах, то менше добавок: продукти з вишуканим, пікантним смаком, швидше за все, містять різні добавки.

  • не перекушуйте чіпсами, готовими сніданками, супами з пакетика, хот-догами, всілякими бюргерами;

  • обирайте заморожені овочі замість консервованих;

  • замість того, щоб купувати готові соки, робіть їх самі;

  • відмовтеся від перероблених або законсервованих м'ясних продуктів, таких як ковбаса, сосиски, тушковане м'ясо в банках.

Учитель: Ми звикли до того, що кожний продукт має свій неповторний смак та запах. Але ми живемо в часи впровадження нових харчових технологій, коли будь-якому продукту можна надати необхідний смак, запах, консистенцію і навіть термін зберігання. Звичайно, сучасна людина не може повністю позбутися вживання харчових добавок. Спеціалістами і представниками Всесвітньої організації охорони здоровя складено перелік шкідливих для здоровя речовин.

Тема нашого уроку є актуальною, тому важливо знати, які харчові добавки містяться продуктах, що ми споживаємо і як вони впливають на наше здоров’я .

Сьогодні ми отримали певну інформацію,тому давайте спробуємо сформувати правило споживача

« Маєш інформацію- вмій обирати якісний продукт» слайд 15

Слайд 16 Учитель: «Бо тільки здорова їжа запорука здорового життя!»

Учитель: сьогодні ви на уроці гарно попрацювали. Дякую). Оцінки отримують…..

Домашнє завдання: у таблицю лабораторного досліду записати дані досліджених вдома за етикеткою двох продуктів харчування.

Урок закінчено.

ЛІТЕРАТУРА

  1. Белінська Т.В. Про розвиток пізнавального интересу на уроках-змаганнях / / Хімія в школі. 2003. № 3. С. 43.

  2. Васюк В.В. «Откушайте …» или малые секреты о пищевых добавках/ Владимир Васюк, Лилия Ломсадзе. – Минск; Звезды Гор, 2009. – 60с.

  3. Ворожейкіна О.М. 100 цікавих ідей для проведення уроку. – Х.: Вид. група «Основа», 2011. -287с.

  4. Новые педагогические и информационные технологии в системе образования: Учеб. пособие для студ. пед. вузов и системы повыш. квалиф. пед. кадров/ Е.С.Полат, М.Ю.Бухаркина; Под ред. Е.С.Полат. – М.: Издательский центр «Академия», 2002. – 272с.

  5. 2. Самоукіна Н.В. Організаційно-навчальні ігри в освіті. - М.: Народна освіта, 1996.

  6. 3. Штремплер Г.І., Пічугіна Г.А. Дидактичні ігри під час навчання хімії. -М.: Дрофа, 2003 р .

  7. Шевчук С.С. Науково-методична діяльність педагога професійної школи: Методичний посібник. – Донецьк, ІПО ІПП УМО. – 2012. – 116с.

  8. Джерела Internet.

6

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Розвиток цифрового інтелекту учителя: путівник по цифрових інструментах в ефективній організації і проведенні освітнього процесу»
Ілляхова Марина Володимирівна
36 годин
590 грн
590 грн