Конспект "Повітря, його склад і властивості"

Опис документу:
У цьому конспекті розказано про перший розділ другої частини книжки з хімії про кисень. Мета: допомогти учням охарактеризувати фізичні властивості повітря; Уміти називати якісний та кількісний склад повітря; Навчитися пояснювати, як дослідним шляхом установити наявність і вміст кисню в повітрі.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Конспект

Повітря, його склад і властивості

Повітря - природна суміш газоподібних речовин. У повітрі також міститься водяна пара Н2О та деякі речовини, зокрема ті, що утворюють частинки пилу.

Детальніше…

  • це природна однорідна суміш газоподібних неорганічних речовин азоту, кисню, інертних газів, вуглекислого газу, парів води та в невеликій кількості деяких інших речовин.

Те, що у складі повітря є газоподібні речовини - азот, кисень і вуглекислий газ, установив французький учений Антуан Лавуазьє у 1774 році.

Властивості повітря. Розглянемо фізичні властивості повітря. Повітря не має кольору й запаху, тому для нас воно невидиме.

За здатністю розчинятися у воді повітря належить до погано розчинних сумішей. Так, в 1 л води розчиняється 0, 02918 л повітря.

У повітрі добре поширюється звук. Якби астронавти, що побували на Місяці, спробували звично поговорити між собою, у них би нічого не вийшло. Це тому, що на Місяці звук не поширюється через брак у супутника Землі повітряної оболонки.

Завдання:

Знайди речовину, що зазвичай входить в склад повітря:

а) оцет

б) озон

в) азот

Оберіть характеристику озону:

а) найлегший з відомих газів

б) при кімнатній температурі безбарвна рідина

в)утворює захисний шар в сфері Землі

Масова частка Оксигену в сполуці хімічного елемента четвертої групи складає 21,2%. Вкажи елемент, якщо валентність дорівнює номеру групи:

Відповідь:

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Протидія шкільному насильству»
Черниш Олена Степанівна
72 години
790 грн
790 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.