Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Методичні ігри для урізноманітнення уроків природничого циклу
»
Взяти участь Всі події

Конспект комплексного заняття з дітьми середньої групи «Математичний турнiр »

Дошкільна освіта

Для кого: Дошкільнята (4-5 років)

28.03.2021

102

6

0

Опис документу:
Конспект комплексного заняття з пріоритетом логіко-математичних завдань з дітьми середньої групи. Тема: «Математичний турнiр : Королiвство кольорових паличок». Мета: вчити дітей класифікувати предмети за кольором і довжиною. Вчити працювати за алгоритмом; порівнювати предмети по довжині; співвідносити кольорову паличку з числом, визначати, в якому потязі скільки пасажирів без ліку; вчити рахувати в межах 5 за паличками Х. Кюізенера.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Заклад дошкiльної освiти (ясла-садок) №5 «Червона Шапочка» Скадовської мiської ради

Конспект комплексного заняття з пріоритетом логіко-математичних завдань з дітьми середньої групи.

Тема: «Математичний турнiр : Королiвство кольорових паличок»

Вихователь:

I.Ю.Колюнець

2021 н.р.

Тема: «Математичний турнiр : Королiвство кольорових паличок»

Мета: вчити дітей класифікувати предмети за кольором і довжиною. Вчити працювати за алгоритмом; порівнювати предмети по довжині; співвідносити кольорову паличку з числом, визначати, в якому потязі скільки пасажирів без ліку; вчити рахувати в межах 5 за паличками Х. Кюізенера; розвивати уміння орієнтуватися в просторі (праворуч, ліворуч), розуміти й використовувати в активному мовленні словосполучення: -перед і -після; розвивати логічне мислення, виховувати бажання оперувати кольоровими паличками та формувати інтерес до ігор з ними.

Матеріал: палички Х. Кюізенера, сигнальні картки, цифри від 1 до 5 для кожної дитини.

Попередня робота: розповідання та обговорення казки «Місто кольорових паличок», проведення розвивальних ігор з паличками Кюїзенера», заучування вірша «Кольорові сходинки».

Хiд заняття

І. Вступна частина (Діти стоять півколом.)

1. Організаційний момент.

Вихователь: У садочку новий день.

Всiм говорим «Добрий день!».

«Добрий день» тобi й менi.

Усiм людям на Землi!

2. Мотивація діяльності дітей.

Вихователь. Сьогодні ми з вами підемо в гості, а в гості ми підемо до коьорових паличок. (вихователь звертає увагу дітей на екран)

- А ось і наші палички. Подивіться на них уважно. Вони різні чи однакові. Я думаю, що вони однакові. Всі зі мною погоджуєтеся? (Ні)

- А які вони? (Різні.)

- А чому вони різні? (вони рiзнi за розмiром та кольором).

- А ви знаєте, що всі цi кольорові палички мешкають у чарiвному мiстi «Королеви Математики». У своєму мiстi Королева Математики проводить математичні змагання, або турніри, які називаються «Найрозумніший»?

- Королева дізналася про те, що ми вирiшили завiтати до них у гостi і вона приготували для вас цiкавi завдання. Якщо ми виконаємо ці завдання, то, можливо, отримаємо титул «Найрозумніший». Ну що, приймаємо виклик? (Так!)

ІІ. Основна частина

Вихователь: Але для початку, Королева хоче перевірити, чи знаєте ви кольорові числа і пропонує порахувати кольорові сходинки.

Ігрова вправа «Кольорові сходинки» (Діти рахують сходинки)

Ми по сходинках крокуєм,

І всі сходинки рахуєм,

Десять кольорових сходинок

Всі ми знаєм назубок:

Перша – біла як сніжок,

Друга із рожевих пелюсток,

Третя – голубий океан,

Четверта – ніби червоний тюльпан,

П’ята – жовтого соняха цвіт,

Шоста – фіалки весняний привіт,

Сьома – чорний, пухнастий котик,

Восьма – смачний вишневий компотик,

Дев’ята – наш синій м’ячик,

Десята – оранжевий сонячний зайчик.

Королева: Добрий день, дiтки! Ви молодці! Добре знаєте кольорові числа.

Я вас запрошую на екскурсiю по моєму чарiвному мiсту, але для цього нам потрiбен транспорт. А що це за транспорт потрібно відгадати. Будьте уважнi.

В довгі, довгі перегони, Почіплялися вагони.
Не проїде потай, Гуркотливий … (Потяг)

Королева: Так, це потяг. Ось i перше завдання. Потяг нам потрібно збудувати самостiйно, тож переходимо в моє конструкторське бюро.

Ігрова вправа «Прогулянка на поїзді»  (Діти сідають за столи, будують потяг з 5 кольорових паличок).

Вихователь: Діти у вас на столиках кольорові палички. Нам потрібно скласти потяг з паличок вагонів від найкоротшої до найдовшої. Вагонів повинно бути всього 5.

  • Для кабіни машиніста візьміть паличку що означає число 1. – Яка це паличка? iла)

  • Другим вагоном буде паличка на одиничку більша за білу (рожева). Покажіть її.

  • Третій вагон на 2-i одинички більший за перший і на одну одиничку більший за другий. –Якого кольору? (блакитний)

  • Четвертий вагон буде на одиничку більший за третій і на три одинички більший за перший. (червоний)

  • А п’ятий вагон більше за перший на 4 одиниці , а за четвертий на 1. (жовтий)

Королева:  -Скільки всього вагонів у потязі? (5 вагонiв).

- Який вагон найдовший?(останнiй – жовтий)

- Який найкоротший? (перший – бiлий))

- Вагон, якого кольору стоїть другим? (рожевий)

- Вагон якого кольору тобі найбільше подобається?

Королева: Але це ще не все. Нам потрібно придбати квиток на потяг, щоб у ньому їхати. Палички – це ваші гроші. Які палички потрібно взяти, якщо квиток коштує 5 гривень. Назвіть числове значення паличок. (Одну жовту, пять білих, одну блакитну i одну рожеву...)

Ігрова вправа «Придбай квиток» (Діти виконують завдання.)

Вихователь: Працювали ми завзято, але час відпочивати. Я для вас пiдготувала чудову фiзкультхвилинку.

Ф/хвилинка (вiдео)

Королева: Дiтки, як бачите наших паличок дуже багато, i їм потрiбнi новi домiвки, давайте їм збудуємо новi будиночки. Як ви думаєте, в якому будинку буде затишно і приємно жити нашим паличкам? (в міцному, надійному і просторому). Правильно. Проходьте будь ласка в майстерню юних будiвельникiв.

Гра – завдання « Збудуй будиночок»

Вихователь:

- Візьміть 4 вишневi палички і складіть їх так, щоб вийшов квадрат.

- Чим пишається квадрат? (У квадрата є 4 кути, та 4 однакові бічні сторони)

- Що ми побудували з квадрата? (Ми побудували стіни)

- Що будуємо далі? (Тепер будуємо дах)

- Будуйте дах з 2 синiх палички.

- Якої форми вийшов дах у будинку? (трикутної форми)

- Що є у будинку ще, крім стін і даху? (У будинку є вікна і двері)

- Візьміть 2 рожеві і 2 голубi палички і побудуйте в будинку двері і вікно.

- Якої форми вийшли двері? (Двері вийшли прямокутні)

- Чим прямокутник відрізняється від квадрата? (Прямокутник відрізняється від квадрата тим, що у нього 2 сторони довгі і 2 сторони короткі. А у квадрата всі сторони однакові)

Королева: Молодці! Тепер у наших паличках новi гарнi будиночки, тільки як вони увійдуть в будинок? Що потрібно прибудувати до будинку? (До будинку потрібно прилаштувати сходи). Саме так.

- Візьміть по одній паличці: жовту, червону, голубу, рожеву,бiлу.

-сходинки будувати будемо з лівої сторони від будинку так, щоб сходинки (палички) лежали горизонтально.

- Починаємо будувати знизу вгору від найдовшої до найкоротшої сходинки.

- Якого кольору сходинка внизу? (жовтого)

- Якого кольору сходинка вгорі? iла)

- Якого кольору сходинка найдовша? (Найдовша сходинка жовтого кол.)

- Якого кольору сходинка найкоротша? (Найкоротша сходинка бiлого кол.)

- Скільки всього у нас сходинок? (Всього 5 сходинок)

-Діти наші будиночки дуже сподобаються паличкам.

Королева: У моєї чорної палички скоро день народження. I я знаю, що вона давно мрiє про барвистий килимок, давайте уявимо, що ми з вами справжнi ткачi. I зробимо для неї яскравий та гарний килимок. Запрошую вас в майстерню килимів.

Гра-вправа «Килимок для королеви чорних паличок»

(Діти сідають за столи і викладають кольоровий паличок.)

Королева: Вiзмiть одну рожеву паличку i одну жовту.

- Нижче покладiть одну блакитну i одну червону.

- Наступна, одна червона i одна блакитна.

- I останнiй рядок одна жовта i одна рожева.

Королева: Дiтки, я дуже вдячна вам за вашу допомогу, нашiй палочцi дуже сподобається такий подарунок.

Вихователь: Молодці дiтки! Ви справилися з завданнями.

Королева: Останнє моє завдання дуже легке. Я хочу дізнатися, чи любите ви казки? (Так)

- Назвіть, будь ласка, казки, в назвах яких є числа. («Вовк і семеро козенят», «Білосніжка і сім гномів», «Троє поросят», «Двоє жадібних ведмежат», «Три ведмеді»)

ІІІ. Заключна частина

Королева: Ну що дiтки, ви виконали всi мої завдання, ви молодцi. Я вважаю, що ви заслуговуєте на звання «Найрозумніший». Тому я залюбки вам присвоюю звання «Найрозумніші» і дарую вам приз – медалi з цим титулом. До побачення i до нових зустрiчiв.

Підсумок.

Вихователь: Закінчилась наша гра,

Вже на прогулянку пора.

Працювали ви завзято,

Дуже вправні ви, малята,

А тепер скажіть мені,

Що сподобалось, що ні?

Я буду давати Вам паличку i задавати запитання, а ви на них вiдповiдати.

- Тобі сподобалося заняття?

- Що ми будували?

- З чого будували?

- Яке завдання було найважчим?

- Яке найлегшим?

- За що б ти себе похвалив?

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.