• Всеосвіта
 • Бібліотека
 • Психологія
 • КОМПЛЕКС ПСИХОЛОГІЧНИХ ТЕХНІК ТА ВПРАВ З ПРОФІЛАКТИКИ ЕМОЦІЙНОГО ВИГОРАННЯ ТА ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВ’Я ЗБЕРІГАЮЧОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ

КОМПЛЕКС ПСИХОЛОГІЧНИХ ТЕХНІК ТА ВПРАВ З ПРОФІЛАКТИКИ ЕМОЦІЙНОГО ВИГОРАННЯ ТА ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВ’Я ЗБЕРІГАЮЧОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ

Опис документу:
Поняття «здоров'язберігаючих компетенцій» є не тільки актуальним, але й одним з ключових на сучасному етапі розвитку науки та освіти. Одним із основних аспектів, що впливають на формування та збереження даної компетенції, є підтримання психічного та психологічного здоров’я. Саме тому так важливо підвищувати психологічну культуру та займатися профілактикою негативних явищ відносно свого здоров’я, у тому числи власного емоційного та психофізіологічного стану.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

КОМПЛЕКС ПСИХОЛОГІЧНИХ ТЕХНІК ТА ВПРАВ З ПРОФІЛАКТИКИ ЕМОЦІЙНОГО ВИГОРАННЯ ТА ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВ’Я ЗБЕРІГАЮЧОЇ КОМПЕТЕНЦІ

КОМПЛЕКС ПСИХОЛОГИЧЕСКИХ ТЕХНИК И УПРАЖНЕНИЙ ПО ПРОФИЛАКТИКЕ ЭМОЦИОНАЛЬНОГО ВЫГОРАНИЯ И ФОРМИРОВАНИЯ ЗДОРОВЬЯСОХРАНЯЮЩЕЙ КОМПЕТЕНЦИИ.

COMPLEX OF PSYCHOLOGICAL TECHNIQUES AND EXERCISES FOR THE PREVENTION OF EMOTIONAL BURNOUT AND THE FORMATION OF HEALTH PRESERVING COMPETENCE

© Балинська М. В., м. Харків

    Поняття «здоров'язберігаючих компетенцій» є не тільки актуальним, але й одним з ключових на сучасному етапі розвитку науки та освіти. Одним із основних аспектів, що впливають на формування та збереження даної компетенції, є підтримання психічного та психологічного здоров’я. Саме тому так важливо підвищувати психологічну культуру та займатися профілактикою негативних явищ відносно свого здоров’я, у тому числи власного емоційного та психофізіологічного стану. Виходячи з цього, я пропоную комплекс психологічних технік та вправ з профілактики емоційного вигорання, що будуть сприятливі у формуванні здоров’я- зберігаючої компетенції. Складається комплекс із наступних вправ та технік:

 • Вправа на активізацію уваги та створення робочої атмосфери у групі (виконуються при груповій розвиваючій чи колекційній діяльності). Назва: «Друкарська машинка».

Мета: мобілізація уваги, поліпшення настрою, підвищення активності.

Вправа мобілізує увагу, допомагає зняти певну напругу після періоду напруженої роботи і поліпшити емоційний фон.

 • Обговорення та опрацювання практичних порад, методів саморегуляції, які можуть допомогти уникнути хронічного емоційного напруження і, як наслідок, синдрому емоційного вигорання. Серед них такі, як: повільний рахунок методом антистресового дихання; методи візуалізації (перемикання локусу уваги); дихальні вправи; фізичні вправи на зняття психофізичного напруження та м’язового затиску; мімічні вправи; релаксаційні техніки (вправи на розслаблення); використовування словесних формул.

 • Виходячи з того, що за однією із теорій «емоційне вигорання» - це відповідь організму на тривале емоційне напруження, стрес; а супутник стресу – м’язовий затиск, - пропонується до використання комплекс із двох вправ, направлених на зняття фізичної напруги з стабілізацію психо-емоційного фону.

Вправа «Ниточка». Мета вправи: зняття психоемоційного напруження, управління станом м'язового напруження і розслаблення.

Вправа «Гора з плеч». Мета: нейтралізація психо-м'язової напруги в області плечового пояса і спини, контроль за поставою, набуття відчуття впевненості в собі.

 • 02.11.2018
 • Психологія
 • 5 Клас, 6 Клас, 7 Клас, 8 Клас, 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас
 • Робоча програма
 • 300
 • 0
 • 24
 • Стежити

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ФРАНЦУЗЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
4
міс.
0
5
дн.
0
1
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!