Мета: навчальна: сформувати уявлення про хімічний елемент; ознайомити учнів із символами й назвами хімічних елементів; ознайомити учнів із сучасною хімічною номенклатурою та структурою Періодичної системи та принципів розташування хімічних елементів у таблиці; сформувати уявлення про поширення хімічних елементів у природі;
розвивальна: удосконалювати пізнавальні вміння; розвивати спостережливість, увагу, пам’ять, просторову уяву і логічне мислення;
виховна: формувати стійкий інтерес до предмета, наполегливість в досягненні мети.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Методи і методичні прийоми: словесний (бесіда, розповідь, пояснення); практичний (виконання завдань, робота з підручником, робота в групах); наочний (демонстрація малюнків); інтерактивний (проблемні питання).
Базові поняття та терміни: атоми, молекули, йони, ядро, електрони, протони, нейтрони, хімічний елемент, Періодична система, період, ряд, група, порядковий номер.
Засоби навчання: періодична система хімічних елементів Д. І. Менделєєва, підручники, таблиці.
Обладнання: ІКТ (ноутбук, мультимедійна дошка, мобільні телефони учнів), презентація, підручник «Хімія 7 клас» О. В. Григорович,2015 р, періодична система хімічних елементів Д.І. Менделєєва.
Очікувані результати: учні мають сформувати уявлення про хімічний елемент, ознайомитись з номенклатурою, вивчити базові хімічні елементи.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів. Перевірка домашнього завдання.
Розділіть суміш сіль+пісок+залізні ошурки
Гра «Павутинка»
Учні стають в коло і плетуть павутинку, передаючи один одному клубочок із словами: «Павутинку складай і про суміші не забувай». Той хто отримав клубочок повинен сказати етапи розділення суміші. (1 — дія магніту, 2 - додавання води та розчинення солі, 3 - відстоювання, 4 — фільтрування, 5- випаровування ). Клубочок повертається до вчителя.















