ІНТЕГРОВАНЕ ЗАНЯТТЯ В СЕРЕДНІЙ ГРУПІ
«Казок на світі є багато»
Юрків С. Г.
ЗДО N 14
м. Стрий
Мета: Продовжувати вчити дітей емоційно сприймати казку, розуміти мораль , відповідати на запитання вихователя, правильно будувати речення, формувати уявлення про частини доби,орієнтуватися в часі.
Закріпити кількісну та порядкову лічбу в межах 5, геометричні фігури, кольори, використовуючи метод моделювання за формою і кольором.
Підтримувати і стимулювати самостійний і колективний характер роботи, радіти результатам своєї праці.
Спонукати дітей рухатись під ритм музики та виконувати рухові дії.
Розвивати логічне, асоціативне мислення, зв’язне мовлення, уяву, пам’ять, увагу.
Виховувати доброзичливість, дружні відносини, любов до казки.
Матеріал: геометричні фігури, смайлики з ображенням емоцій, лист, «Казковий кубик», пір‘їнки, кольорові долоньки,
Хід заняття
Діти, сьогодні до нас завітали гості, привітаймося із ними:
Доброго ранку, рідний наш дім!
Доброго ранку, гостям усім!
Доброго ранку, сонечку ясному!
Доброго ранку, садочку прекрасному!
- Кожну справу потрібно починати із добрим настроєм. У вас є смайлики, тож давайте дізнаємося, який у вас настрій. Залежить усе від того, яким боком ви їх повернете.
Діти показують свій настрій.
- Сьогодні нас чекають цікаві завдання. Ви готові?
- Скажіть мені, будь ласка, чи любите ви казки? А хто є героями казок? (люди, тварини, комахи, рослини …)
- Кожна казка навчає нас чогось доброго, хорошого, казка навчає нас бути сміливими, доброзичливими, допомагати друзям, захищати слабших; казка висміює ледачих, вихваляє працьовитих.
- Малята, які казки вам подобаються найбільше? (Відповіді дітей).
- Дуже гарні казки, скажіть, будь ласка, чого нас навчає казка «Колобок», «Ріпка», «Колосок»?
- А ще герої у казках мають свою вдачу. Хто в казках дуже хитрий, гарний на вроду, довгохвостий ? (Лисиця).
- А хто боязкий , полохливий, прудкий, куцохвостий? (Зайчик).
- Хто неквапливий, великий, ходить перевальцем, любить мед? (Ведмідь).
- Хто злий сердитий, зубастий, хижий? (Вовк).
Молодці малята!
Вихователь звертає увагу дітей на лист.
- Давайте подивимось від кого. Хто ж надіслав нам листа?
- Дуже засмучена. Мишка розбила яєчко, прийти не зможу. (Курочка Ряба).
- З’їв семеро козенят. Болить живіт (Вовк).
- Від дідуся втік, від бабусі втік, а лисичка відпускати не хоче (Колобок).
- Ніяк не витягнемо ріпку, прибути не зможемо (дід, баба, внучка).
- Діти, я вважаю, що причини поважні, але сумувати ми не будемо, адже у нас є цікаві завдання.
Пропоную розпізнати казку за піснею або діалогами головних героїв. Ще й спробуємо ілюстрацію до казки знайти. Допоможе нам казковий кубик і музика.
Дидактична гра «Казковий кубик»
(Діти слухають уривки з казок і знаходять на кубику відповідну ілюстрацію - «Коза-дереза», «Котик та півник», «Рукавичка», «Колобок»).
Чудово впоралися із цим завданням.
Звучить сумна музика, приходить засмучений котик, розповідає, що лисичка знову викрала його друга - Півника, а віддасть його, якщо котик виконає завдання від лисички.
- Ви мені допоможете?
- Звісно допоможемо!
- Показуй які завдання лисичка передала .
1 завдання: «Цікаві запитання»
Що було б якби лисичка не з’їла колобка?
А що було б, якби дід передумав садити ріпку?
Що було б, якби дідусь загубив свої дві рукавички?
Що було б, якби Півник слухав порад Котика?
Що було б , якби у Червоної шапочки була синя шапочка?
Ось ми і виконали перше завдання. Ну що ж давайте наступне завдання.
2 завдання.
Котик показує 4 пір‘їнки
Це з хвостика мого друг. Давайте полічимо пір’їнки , кожна пір’їнка випадала у півника з хвостика протягом доби. Давайте спробуємо відгадати в яку частинку доби випала кожна пір’їнка?
Дидактична гра «Частини доби».
- Якого кольору ця пір’їнка? (жовтого).
Закрийте очі і скажіть, що ви бачите жовтого кольору? Як ви думаєте, коли вона випала? (зранку)
- А ця пір’їнка якого кольору ? (білого)
Після ранку яка частина доби настає? (день)
Якого кольору ця пір’їнка? (синього)
Закрийте очі і скажіть, що ви бачите синього кольору ? У яку частину доби випала синя пір’їнка? (вечір)
- Якого кольору ця пір’їнка? (чорного)
Що ви бачите чорного кольору, яку частину доби? (ніч)
Ось ми і з’ясували, в яку частину доби випала кожна пір’їнка.
Котик: Діти, ви молодці, але ми втомитися, запрошую вас на фізкультхвилинку
«Якщо весело живеться»
3 завдання
Котик показує модель казок геометричними фігурами .
Нічого не розумію малята, казки тут зачаровані. Вихователь показує моделі казок (геометричні фігури), а малята називають казку.
«Три ведмеді»
◯ ◯ ◯
«Ріпка»
◯ □ □ □ □ □ □
« Колобок»
◯ □ □ O△
Молодці малята, відгадали усі казки .
Котик радіє, що завдання виконані.
- Малята, я йду забирати півника, але попрошу вас закінчити портрет для лисички, щоб більше ніколи вона не забирала мого друга .
- Хвостика ми прикрасимо кольоровими долоньками, які ми заздалегідь вирізали.
Пояснення виконання колективної аплікації.
Самостійна робота дітей.
Котик дякує за портрет півника.
Підсумок заняття.
- Чи сподобалося вам заняття? Що найбільше? Чи потрібна казка у нашому житті?
Котик частує малят смаколиками.




