Ілюстрований курс виготовлення жакета

Цю сторінку створено користувачем «Всеосвіти», якщо її вміст порушує ваші авторські права, надішліть скаргу у службу підтримки, ми оперативно відреагуємо.

This page was created by the website user. If its content violates your copyright, you can submit a takedown request to our support team, and we will respond promptly.

Поскаржитися / Report
Опис документу:
Виразно окреслена лінія плеча, бездоганний крій і скульптурний силует стриманого і в той же час дуже жіночного жакета викликають щире захоплення шанувальниць класики. Зараз з таким жакетом можна вдягнути що завгодно - від джинсів і шорт до легкої літньої сукні, не кажучи вже про більш звичне поєднання зі спідницею-олівець або брюками класичного крою. Пропонуємо за допомогою цього ілюстрованого курсу піднятися чи не найвищу сходинку кравецької майстерності - оволодіти мистецтвом пошиття жакета.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Виразно окреслена лінія плеча, бездоганний крій і скульптурний силует стриманого і в той же час дуже жіночного жакета викликають щире захоплення шанувальниць класики. Зараз з таким жакетом можна вдягнути що завгодно - від джинсів і шорт до легкої літньої сукні, не кажучи вже про більш звичне поєднання зі спідницею-олівець або брюками класичного крою.

Пропонуємо за допомогою цього ілюстрованого курсу піднятися чи не найвищу сходинку кравецької майстерності - оволодіти мистецтвом пошиття жакета. На прикладі викрійки 112 з Burda 3/2015 показано, як пошити класичний жакет.

Приталений жакет з довгими лацканами можна вдягнути навіть на весілля, адже він сама елегантність.

Вам знадобиться (розмір: 36 – 44):

Костюмна таканина шириною 140 см: розміри 36, 38, 40 - 1,65 м, розміри 42, 44 - 1,80 м; підкладкова тканина 1,30 м шириною 140 см для всіх розмірів; флізелін G 785 1,70 м шириною 90 см.

Крім того для жакетів знадобиться: підплечики; клапоть ватину; 1 ґудзик; «чарівна» кравецька крейда.

Рекомендовані тканини: жакетні тканини.

Важливо: на деталі 21 лінія шва пришивання клапана накреслена для розміру 36. Для інших розмірів лінію шва пришивання клапана накреслити на такій же відстані від поперечного зрізу деталі викрійки, а передній кінець лінії на такій же відстані від лінії виточки, як у розміру 36. На деталі 22 зверніть увагу на різні лінії для правого і лівого країв шлиці. Але спочатку частини спинки викроїти однаково зі складеної вдвічі тканини.

Плани розкладки показують найбільш раціональний спосіб розташування деталей викрійки на тканині/підкладковій тканині. Зверніть увагу на те, щоб стрілка напряму поздовжньої нитки була паралельна прузі або згину тканини.

Специфікація деталей крою

Номер деталі

Назва деталі

Кількість

21

Пілочка

2

22

Спинка

2

23

Верхня частина рукава

2

24

Ліктьова частина рукава

2

25

Комір зі згином

2

26

Підборт

2

27

Обшивка горловини спинки зі згином

1

28

Клапан

4

а

обшивки кишень довжиною по: розмір 36 -17 см, розміри 38, 40 - 18 см, розміри 42,44 - 19 см і шириною по 5 см, включаючи припуски

2

b

мішковини кишень шириною по: розмір 36 - 17 см, розміри 38, 40 - 18 см, розміри 42, 44 - 19 см і довжиною по: для жакета А - 11 см, для жакетів В і С - 17 см, включаючи припуски.  

2

Припуски: навколо деталей паперової викрійки за допомогою лінійки і кравецької крейди на тканині розмітити припуски: на підгин низу жакета і низу рукавів - 4 см, припуски по поперечних зрізах пілочок, позначених «ножицями», не передбачені, по краях виточок, на інші шви і по зрізах - 1,5 см.

Прокладка: див. деталі і ділянки деталей на плані розкладки, виділені сірим кольором. Додатково смуги прокладки шириною по 4 см припрасувати до припусків на підгин низу частин спинки і рукавів.

Лінії швів и розмітка: дубльовані прокладкою деталі крою знову скласти лицьовими боками/навпіл лицьовим боком всередину. Ще раз приколоти деталі паперової викрійки. Контури деталей викрійки і розмітку (лінії швів і низу), крім стрілки напряму поздовжньої нитки, перевести на виворітний бік деталей крою за допомогою зубчастого коліщатка (різця) і копіювального паперу, або за допомогою крейди та лінійки. Лінії середини переду, лінії швів пришивання клапанів і лінії згинів перевести на лицьовий бік деталей крою великими зметувальними стібками.

Підкладка

Підготовка деталі паперової викрійки 22 для розкрою підкладки: деталь паперової викрійки 27 накласти на край горловини деталі 22, на спинці накреслити лінію внутрішнього краю обшивки горловини спинки = лінія підкладки (1). Верхню частину деталі 22 зрізати по накресленій лінії підкладки. Припуск по краю шліци зрізати.

Розкрій підкладки:

29 Пілочка підкладки 2х

22 Спинка (підготовлена, як описано вище) 2х

23 Верхня частина рукава 2х

24 Ліктьова частина рукава 2х а також мішковини кишень (деталь b).

Важливо: припуски по середніх зрізах частин спинки підкладки - 3 см (для складки на вільне облягання), на інші шви і по зрізах - 1,5 см.

Обробка підкладки: при зметуванні і зшиванні деталі крою складати лицьовим боком всередину. На початку і в кінці кожного шва виконувати закріпки.

ОБРОБКА ВИТОЧОК СПИНКИ

Кожну частину спинки скласти по лінії середини виточки лицьовим боком всередину. сколоти лінії виточки. Зшити, проклавши строчки від середини виточки до вершин. Біля вершин виточки закріпи не виконувати, а зв'язати туго нитки строчок. На рівні талії глибину виточки надсікти, не доходячи бл. 5 мм до строчки (2). Глибину виточки запрасувати до лінії середини спинки.

ОБРОБКА СЕРЕДНЬОГО ШВА СПИНКИ, ОБРОБКА ШЛИЦІ

Частини спинки скласти лицьовими боками, сколоти середні зрізи від верху до мітки шлиці. Зшити, залишивши знизу відкритою шлицю. Припуски середнього шва розпрасувати, обшивку лівого краю шлиці запрасувати на виворітний бік. Припуск під шлицю (правий край шлиці) відвернути на ліву частину спинки і, щоб не виконувати надсічку, вище шлиці припуск правої частині спинки запрасувати на виворітний бік навскоси. обшивку припуску під шлицю відвернути по лінії згину на виворітний бік і припрасувати. Обшивку лівого краю шлиці зрізати, не доходячи 1,5 см до лінії «ЛІВИЙ КРАЙ» (3). Ліву частину спинки відстрочити біля верхнього кінця шлиці по розмітці навскоси, закріплюючи припуск під шлицю.

ОБРОБКА НАГРУДНИХ ВИТОЧОК

Кожну пілочку скласти по лінії середини виточки лицьовим боком всередину. Сколоти лінії виточки. Зшити, почавши строчку точно від нижнього кутка. На початку строчки виконати закріпку, біля вершини виточки закріпку не виконувати, а зв'язати туго нитки строчки (4). У кутку припуски надсікти (4а).

Глибину виточки розпрасувати, слабину біля вершини виточки спрасувати. Поперечні зрізи пілочки зметати ручним швом «козлик» (5).

ОБРОБКА ВИТОЧОК ЛАЦКАНІВ

Кожну пілочку скласти по лінії середини виточки лацкана лицьовим боком всередину, сколоти лінії виточки. Зшити, почавши строчку від зрізу горловини. Глибину виточки розрізати посередині на довжину бл. 10 см і розпрасувати, слабину біля вершини виточки спрасувати.

ОБРОБКА БОКОВІ ШВИ

До спинки припрасувати смуги прокладки шириною по 4 см зверху розмітки кишень. Пілочки накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти бокові зрізи. Зшити шириною шва 2,0-2,5 см. Припуски швів розпрасувати.

ОБРОБКА ПРОРІЗНИХ КИШЕНЬ З КЛАПАНАМИ

По 1 дубльованій і 1 не дубльованій прокладкою деталі кожного клапана скласти лицьовими боками і обшити, залишивши відкритими зрізи пришивання. Припуски шва зрізати близько до строчки (6).

Клапан вивернути і припрасувати. На відстані по 2 см нижче розмічених ліній швів пришивання клапанів кравецькою крейдою накреслити лінії суміщення. Кожен клапан приколоти по лінії шва пришивання клапана, при цьому клапан спрямований вгору. Клапан пришити. Припуски клапана відвернути вгору і приколоти (7).

Кожну обшивку кишені (а) скласти уздовж навпіл виворітним боком всередину і припрасувати. Обшивку приколоти, сумістивши згин обшивки з розміченою лінією суміщенння, відкриті зрізи обшивки спрямовані вгору.Обшивку пришити на відстані 1 см від згину, виконавши шов коротше шва пришивання клапана на бл. 5 мм з обох кінців (8).

Пілочку і спинку прорізати між швами, не доходячи до кінця строчок 1,5-2,0 см до кінців шва пришивання обшивки, до кінців швів виконати косі надсічки впритул або не доходячи до строчок 1 мм, щоб на кінцях прорізу вийшли маленькі трикутники. При цьому не пошкодьте обшивку і клапан! З пілочки видалити стібки «козлик» (9).

ПРИШИВАННЯ МІШКОВИНИ КИШЕНЬ

Обшивку кишені відвернути на проріз, клапан відвернути вниз. Припуски шва пришивання обшивки запрасувати вниз, припуски шва пришивання клапана - вгору. Мішковину кишені з підкладкової тканини приколоти до припусків шва пришивання обшивки лицьовим боком до лицьового боку, мішковина кишені направлена вгору (10).

З виворітного боку припуски шва пришивання обшивки пришити до мішковини кишені близько до шва (11).

Мішковину кишені запрасувати вниз. Маленькі трикутники на кінцях прорізу відвернути на виворітний бік і пришити до обшивки. Мішковину кишені з основної тканини приколоти з виворітного боку до припуску шва пришивання клапана (12) і пришити, як описано для мішковини з підкладкової тканини. Мішковини кишені сколоти, зрівняти і зшити.

ОБРОБКА ПЛЕЧОВИХ ШВІВ

Пілочки накласти на спинку лицьовим боком до лицьового боку, сколоти плечові зрізи, при цьому плечові зрізи спинки злегка припосадити. Зшити шириною шва 1,0-1,5 см. Припуски швів розпрасувати.

ПІДБОРТИ І ОБШИВКА ГОРЛОВИНИ СПИНКИ, БОРТИ

Плечові зрізи підбортів приколоти до плечових зрізів обшивки горловини спинки лицьовим боком до лицьового боку. Пришити. Припуски швів розпрасувати. Підборти і обшивку горловини спинки накласти на жакет лицьовим боком до лицьового боку.

Для жакета підборти і обшивку горловини спинки приколоти до зрізів бортів і лацканів пілочок до поперечних міток (контрольна мітка 4). Обшити борти підбортами до міток (13).

Або підборти і обшивку горловини спинки приколоти до зрізів лацканів від поперечнихних міток (контрольна мітка 4), до зрізів бортів пілочок, а також до нижнього зрізу жакета, не доходячи по бл. 4 см до кінців підбортів. Обшити (14).

ОБРОБКА КОМІР

Одну деталь коміра помітити кравецькою крейдою хрестиком (= нижній комір). деталі коміра скласти лицьовими боками, зрізи вшивання комірів сколоти. Нижній комір перегнути. Зовнішні зрізи комірів сколоти, не доходячи по 5 см до кутків (15).

Потім перегнути кутки коміра і сколоти зрізи комірів, що залишилися (16).

Обшити верхній комір нижнім по зрізу відльоту шириною шва 0,8 см з боку нижнього коміра, почавши і закінчивши строчку точно біля розміченої лінії шва вшивання коміра. Припуски шва зрізати близько до шва, на кутках - навскоси (17). Комір вивернути, припрасувати утворюючи перекант з верхнього коміра.

ВШИВАННЯ КОМІРА В ГОРЛОВИНУ

Комір вкласти між жакетом і подбортами з обшивкою горловини спинки так, щоб нижній комір лежав на жакеті. Кінці коміра сумістити з поперечними мітками. Нижній комір приколоти до зрізу горловини жакета, верхній комір - до зрізу горловини підбортів і обшивки горловини спинки. Коміри вшити. На кінцях швів виконати закріпки (18).

Припуски швів вшивання комірів зрізати близько до строчок. Припуски по зрізах бортів і лацканів зрізати близько до строчок також по нижніх зрізах пілочок, не доходячи по бл. 3 см до кінців швів. Припуски швів вшивання комірів розпрасувати. Підборти і обшивку горловини спинки відвернути на виворітний бік, краї припрасувати. Точно сколоти припуски швів вшивання комірів (19). Обшивку горловини спинки ще раз відвернути вгору, припуски швів вшивання комірів зшити близько до сколених швів. Обшивку горловини спинки знову відвернути вниз.

ПІДГИН НИЗУ

Для жакета підборти ще раз відвернути вперед. Припуски швів пришивання підбортів розпрасувати від низу на довжину по бл. 10 см. Припуск на підгин низу жакета запрасувати на виворітний бік, але поки не пришивати.

Або припуск на підгин низу жакета запрасувати на виворітний бік, але поки не пришивати.

ОБРОБКА РУКАВІВ

Ліктьову частину кожного рукава накласти на верхню частину рукава лицьовим боком до лицьового боку, сколоти ліктьові зрізи. Зшити. Припуски шва розпрасувати. Для призборювання оката рукава від • до • прокласти строчки по обидва боки від розміченої лінії шва вшивання рукава великими стібками. Нитки строчок поки не стягувати. Рукав скласти уздовж лицьовим боком всередину. Сколоти передні зрізи рукава. Зшити. Припуски шва розпрасувати. Припуск на підгин низу рукава запрасувати на виворітний бік і пришити вручну.

ВШИВАННЯ РУКАВІВ В ПРОЙМИ

Кожен рукав приколоти спочатку тільки до нижньої частини пройми, сумістивши поперечні мітки на ліктьовій частині рукава і на спинці, а також поперечні мітки 7 на верхній частині рукава і на пілочці (20).

Потім верхню поперечну мітку на окаті рукава сумістити з плечовим швом і сколоти. Рукав припосадити по окату до розміру пройми, стягуючи тканину за допомогою строчок призборювання. Окат рукава сколоти з проймою, рівномірно розподіливши зборку. Рукав вметати і вшити в пройму з боку рукава подвійною строчкою шириною шва – 1,0 см (21).

З ватину викроїти 2 смуги довжиною по 20 см і шириною по бл. 6 см, кінці смуг злегка заокруглити. Кожну смугу ватину приколоти уздовж оката рукава з боку рукава, сумістивши середину смуги зі швом вшивання рукава. Смугу пришити вручну до припуску шва вшивання рукава близько до шва (22). Припуски шва вшивання рукава разом з ватином відвернути по окату на рукав. Пришити підплечики.

ОБРОБКА ПІДКЛАДКИ

Середні зрізи частин спинки підкладки зшити з припусками шириною 1 см. По лінії середини спинки застрочити складку на вільне облягання вгорі і знизу (вище шліци) на довжину по бл. 5 см (23). Глибину складки запрасувати в один бік. На підкладці зшити виточки і виконати шви. Вшити рукави підкладки.

З’єднання підкладки з виробом

Підкладку приколоти до внутрішніх зрізів підбортів і обшивки горловини спинки лицьовим боком до лицьового боку, при цьому припуск на підгин низу або припуски по нижніх зрізах підбортів ще раз відвернути вниз. Пришити (24). Підкладку вкласти в жакет виворітним боком до виворітного боку, рукави підкладки вкласти в рукави жакета.

ШЛІЦУ ОБРОБИТИ ПІДКЛАДКОЮ

Для жакетів А, В і С середні шви по спинці жакета і підкладки сколоти біля верхнього кінця шліци. Біля шліци припуск на підгин низу спинки знову відвернути вниз. Один зріз підкладки підвернути і приколоти до обшивки припуску під шліцу правої частини спинки. Інший зріз підкладки зрізати, не доходячи 1 см до краю (згин) припуску під шліцу. У верхньому кутку виконати косу надсічку (25).

Зріз підкладки підвернути і приколоти до обшивки лівого краю шліци. Біля верхнього кінця шліци підкладку підвернути і приколоти до припуску під шліцу (26).

Підкладку пришити до обшивки, не закріплюючи спинку. Або: просунути руку між жакетом і підкладкою, захопити спочатку з одного боку сколені поздовжні зрізи жакета та підкладки і витягнути назовні. Зрізи зшити, проклавши строчку максимально близько до верхнього кінця шліци. Край шліци виправити. Аналогічно стачать поздовжнізрізи іншого краю шліци. Біля верхнього кінця шліци підкладку пришити вручну.

ПІДГИН НИЗУ

Припуск на підгин низу жакета знову відвернути на виворітний бік і пришити вручну незатягнутими стібками. Обшивки шліци, а також для жакета А підборти знову відвернути на виворітний бік. Для жакетів В і С припуски по нижніх зрізах підбортів знову відвернути на виворітний бік. Для жакетів А, В і С підкладку підвернути уздовж нижнього краю жакета, згин злегка припрасувати, відтягнути м'якою дугою вгору до краю припуску на підгин низу і приколоти до підгину низу. Підкладку і нижні краї підбортів пришити вручну (27). Зайву тканину підкладки відвернути вниз, згин злегка припрасувати. Рукави підкладки підвернути і пришити до підгину низу рукавів жакета. Зайву тканину підкладки відвернути вниз і припрасувати.

Кінцева обробка виробу.

На правій пілочці обметати петлі по розмітці. На лівій пілочці пришити гудзики відповідно до петель, видалити нитки зметування, обрізати кінці ниток, що залишилися. Видалити лінії крейдуванння (для цього шматочок тканини змочити водою і протерти виріб в місцях нанесення крейдованих ліній з лицьової і виворітної сторони). Почистити виріб щіткою. Виконати ВТО .

Вимоги до якості готового виробу.

    Відповідність виробу до фасону.

    Правильність добору оздоблення, застібки, тканини.

    Правильність посадки виробу на фігурі.

    Якість пошиття: а) симетричність виточок; б) якість строчок, довжина стібка; в) якість обробки низу; г) якість обробки зрізів; д) якість ВТО: відсутність плям, зморщок тощо.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.