Герої твої, Україно! Конспект заняття для дітей дошкільного віку.

Опис документу:
ознайомлення із поняттям «наша Батьківщина», державні та народні символи; розширити уявлення дітей про велич і красу рідної України, розуміти та поважати її споконвічні традиції та звичаї. Вчити дітей виразно декламувати вірші, інтонаційно та виразно передавати зміст; формувати ціннісне ставлення особистості до рідної мови, до художнього слова, до своєї країни.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Герої твої, Україно!

Мета: Продовжити ознайомлення із поняттям «наша Батьківщина», державні та народні символи; уточнити і розширити уявлення дітей про велич і красу рідної України, розуміти та поважати її споконвічні традиції та звичаї. Вчити дітей виразно декламувати вірші, інтонаційно та виразно передавати зміст; формувати ціннісне ставлення особистості до рідної мови, до художнього слова, до своєї країни. Виховувати почуття приналежності до свого народу, його духовної культури, почуття національної гордості та подяки героям сьогодення.

Обладнання. Ілюстративний матеріал із серії «Мальовнича Україна», мультимедійна презентація «Герої твої Україно», художня література Атрибути до дид.ігор «Символи України», « Український святолік», «Склади єдине ціле», «Національні страви» ; плакат для вітальної листівки,сердечка з іменами дітей,силуети голубів для гостей,клей. Музичні записи:  Гімн України , «Шум моря», пісня Тетяни Піскарьової «Мій тато герой».

 

Хід заняття

І. Організаційний момент.

1.Привітання

2.Створення позитивного настрою

– До нас на гостину знову завітали гості. Наше завдання сьогодні продовжувати знайомитись зі скарбами нашого народу. Спробуємо з вами вирушити в цікаву і незвичайну мандрівку нашою Україною. Отож рушаймо, любі друзі.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Фронтальне опитування.

– Діти, що ви вже знаєте про Батьківщину? – А люди які тут живуть? (українці) – А якщо це дівчинка? (українка) – А якщо багато дівчат? (українки) – А якщо це хлопчик? (українець) – А багато хлопчиків? А всі разом ми… Молодці. – Якою мовою ми спілкуємось?

Олечко, розкажи нам яка українська мова (вірш Українська мова»).

– Які державні символи нашої Батьківщини ви знаєте? –Що символізують кольори на державному прапорі ? – Яке слово заховано у тризубі ?- Як називається урочиста пісня нашої держави ? Вірші «Наш прапор», «Тризуб».

Вірно, ви у мене молодці!

– Батьківщина-це земля, на якій ти народився, де народилися твої батьки, усі ми. Батьківщина – це твоє рідне місто чи село, вулиця, де стоїть твій будинок… Батьківщина – це рідна мова, якої навчили тебе мама й тато. Батьківщина у нас єдина, як мати. Батьківщина-це казки, які розповідала тобі бабуся, а їй розповідала її бабуся. Це зелена травичка і блакитна річечка. Це садок біля хати. Це безмежні хлібні лани. Твоя Батьківщина – це Україна.

 

ІІІ. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу

  1. Перегляд презентації «Герої твої Україно»

  1. Фізхвилинка Ми діти твоя Україно

  2. Народна символіка України.

– Важливе місце в житті українського народу займають ,крім державних символів,ще й народні символи та обереги. Це – рушник,калина,верба,вінок,лелека,барвінок. Перед вами на столах наступне завдання. Уважно роздивіться усі картинки і викладіть на зображення України тільки  ті ,які належать до державних та народних символів нашої Батьківщини.(діти виконують завдання дид.гра «Державні та народні символи»)

  1. Дид. гра «Український святолік» (завдання виконується за столами).

  • Діти, у календарі українського народу є багато свят – урочистих днів. У ці дні люди прикрашають вулиці, будинки, оселі, готують смачні страви, співають і танцюють, розважаються, відпочивають. Розгляньте уважно картинки зі святами, що відзначають українські люди і відберіть лише зимові свята та розваги. – Молодці, усі впорались із завданням.

  1. Запрошую вас до світлиці. Заходьте ,любі гості,сідайте. Скажіть, будь ласка, які страви не є святковими і українці готують їх часто? (борщ, вареники, узвар). Пропоную записати рецепти (елементи математики : діти рахують інгридієнти та позначають їх кількість відповідною цифрою,виконують дії на додавання та віднімання) наших основних страв.(частування ляльок)

– Український народ щирий, щедрий, гостинний, співучий. А ви, малята, любите співати? (виконується пісня «Ми – українці»).

 

ІV. Інтерв’ю на тему: «Україна сьогодні».

  • Друзі, наша Україна – вільна держава. Але стала вона такою зовсім недавно, в 1991 році. Сотні літ боролися українці за свою незалежність. Часто віддавали за неї свої життя. І завдяки героїчній боротьбі перемогли. Мої хороші, добре подумайте і скажіть,чи все гаразд у нашій державі сьогодні? (думки дітей)

Виготовлення листівки солдатам в АТО.

– З великою теплотою та любов ю , ви розповідали та дізнавалися нове про нашу Батьківщину, тому я пропоную створити оберег для наших героїв. Подаруємо часточку свого серденька Україні, а наші гості – напишуть свої побажання на цих птахах миру(під музику« Мій тато герой »роздаю голубів,а діти приклеюють серця)

 

V. Підсумок заняття.

– Діти стають у коло (що сподобалось, що було складно…). – Сподіваюсь, що ви завжди будете пишатися тим, що ви – українці, що ви живете в Україні. (Звучить гімн,діти стоять з рукою на серці,дехто підспівує )

МИРУ ВАМ УСІМ, СПОКОЮ. ЩАСТЯ!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі WordPress»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
490 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.