Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Методичні ігри для урізноманітнення уроків природничого циклу
»
Взяти участь Всі події

Додатковий матеріал до уроку "Вуглеводні"

Хімія

Для кого: 9 Клас, 10 Клас

02.03.2021

140

4

0

Опис документу:
ВИПАДКОВІ ВІДКРИТТЯ В ХІМІЇ : ВАЗЕЛІН Ми звикли вважати, що наука – кропітка та наполеглива праця. У більшості випадків так і є. Але є наукові відкриття, які були зроблені випадково. Ось один з «випадкових» винаходів
Перегляд
матеріалу
Отримати код

ВИПАДКОВІ ВІДКРИТТЯ В ХІМІЇ : ВАЗЕЛІН

Ми звикли вважати, що наука – кропітка та наполеглива праця.  У більшості випадків так і є.  Але є наукові відкриття, які були зроблені випадково.  Ось один з «випадкових» винаходів

Англійський хімік Роберт Чезбро (22 р.) в 1859 році помітив що багато працівників нафтопромисловості скаржаться на воскову речовину – «парафін», яку накопичувалася в трубах нафтових насосів. Чезбро негайно узяв пробу речовини і почав експериментувати. Виявилося нафтове желе відмінно загоює рани і порізи.  Хімік дав йому назву «вазелін» – (нім. «Wasser» – вода і грец. «Elaion» – масло). 

Роберта Чезбро ( 1837-1933) називали «вазеліновим королем»

Спектр застосування вазеліну в той час був широкий – від чищення килима до очищення носа. Автор настільки вірив у чудодійні сили вазеліну, що все життя їв його по ложці на день та запевнював, що почуває себе дуже добре. Помер він в 96 років.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.