Взяти участь
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень 2.0».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Предмети »

Як розпізнати обдаровану дитину

Курс:«Протидія шкільному насильству»
Черниш Олена Степанівна
72 години
2700 грн
390 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №SY636165
За публікацію цієї методичної розробки Островчук Ольга Ігорівна отримав(ла) свідоцтво №SY636165
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Пам΄ятка

1

Розпізнати обдаровану дитину можна навіть в крихті. Талановитий малюк мало спить. Своє перше слово він вимовляє у віці півроку, а до року говорить і перша пропозиція. Дитина раніше своїх однолітків вчиться читати і рахувати, вже в три роки може вирішувати найпростіші приклади. Він частіше, ніж інші діти, задає питання «Чому», наполегливо цікавиться навколишнім світом.

2

Характер обдарованої дитини, як правило, відрізняється від його однолітків. Обдарований малюк може бути або явним лідером, упевненим в собі, або замкнутим і відлюдним, схильним до депресій. Найчастіше у обдарованих дітей спостерігаються проблеми в спілкуванні як з іншими дітьми, так і з дорослими.

3

Обдаровані діти володіють відмінною пам'яттю, з легкістю запам'ятовують фрази з книг, фільмів, реклами і люблять цитувати їх.

4

Вважаєте, що ваш дитина обдарована в якій-небудь галузі науки або виді мистецтва - покажіть його фахівцеві з високою кваліфікацією у відповідній сфері - знаменитому шахісту, художнику, математику. При цьому пам'ятайте, що будь-яка оцінка буде суб'єктивною, а людина старого гарту може просто не зрозуміти творчість сучасної дитини, особливо підлітка.

5

А ось шкільні оцінки якраз не є показником обдарованості. Найчастіше талановиті діти вважають шкільну програму примітивною і нецікавою, тому поводяться погано і вважають за краще займатися своїми справами. У той же час звичайна дитина, що володіє посидючістю і завзятістю, може добитися відмінних результатів на уроках.

6

Якщо ви або викладач вважаєте, що вашу дитину можна назвати обдарованим, зверніться до психолога. Він зможе провести з малюком ряд спеціалізованих тестів, які допоможуть виявити, наскільки геніально ваше чадо, і як йому краще розвиватися.

Корисна порада

Багато талановиті люди були самими звичайними дітьми. У свою чергу, обдаровані діти часто виростають в нічим не видатних людей. Якщо ваша дитина не блищить талантами, не турбуйтеся, можливо, він ще покаже себе. Батькам же вундеркіндів не варто звалювати на них непомірну ношу відповідальності. Пам'ятайте, що ваш син чи дочка не тільки геній, але і маленька дитина.

Обдарована дитина - це малюк, який різко випереджає однолітків у навчанні або творчості. В окремих випадках здатності таких дітей абсолютно очевидні, наприклад, маленький Пушкін вже в ранньому віці писав дуже гарні вірші, а Фішер досяг високих результатів, граючи в шахових турнірах разом з дорослими. Але буває й прямо протилежне: обдарованість захована так глибоко, що її вдається розпізнати лише через довгі роки. Класичні приклади: Карл Лінней, Микола Лобачевський. Яким же чином можна виявити обдарованість ?

Інструкція

1

Запам'ятайте просту істину: кожна дитина унікальний і неповторний. Безглуздо заганяти його в жорсткі рамки шаблонів. Наприклад, вважати само собою зрозумілим, що дитина повинна мати ті ж здібності, якими володіє батько або мати. У нього можуть виявитися зовсім інші захоплення, в яких він, можливо, досягне успіху, якщо йому не заважати!

2

Найчастіше проводите час з дитиною, спостерігайте за ним. Як тільки він трохи підросте, постарайтеся захопити його якомога більшою кількістю творчих занять: малюванням, ліпленням з пластиліну або глини, аплікацією, конструюванням. На цьому етапі вже цілком можна помітити, якому заняттю дитина віддає перевагу, що приносить йому задоволення, а що ні. І, відповідно, з плином часу ви помітите, які його здібності в цій справі!

3

Чи не дивуйтеся, тим більше не гнівайтесь, якщо поведінка дитини, що підросла здається дивним, неприродним, не вписується в загальноприйняті шаблони. Наприклад, обдарованого хлопчика, тихого і сором'язливого по натурі, що обожнює книги і не люблячого галасливі компанії, мало не силою випихають на вулицю: «Та скільки можна за книжками сидіти, прямо самітник якийсь! Всі нормальні діти з ранку до вечора м'яч ганяють, а цей ... »Прикладів такої батьківської« сліпоти »предостатньо.

4

Замість цього згадайте, що багато обдаровані особистості в дитинстві відрізнялися неординарним, нестандартною поведінкою. І замість того, щоб вимагати від дитини «бути таким, як усі», краще покажіть його хорошого психолога.

5

Також існують різноманітні тести, методики, за допомогою яких можна з досить високою точністю визначити коефіцієнт розумового розвитку дитини і відповісти на питання: чи володіє вінобдарованість ю? Пам'ятайте, що обдарованій дитині потрібна підтримка з боку дорослих, так як він буде різко відрізнятися від однолітків.

 

 

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
пам'ятка для педагогів
 • Додано
  28.02.2018
 • Розділ
  Різне
 • Тип
  Інші методичні матеріали
 • Переглядів
  156
 • Коментарів
  0
 • Завантажень
  2
 • Номер матеріала
  SY636165
 • Вподобань
  0
Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі Blogger»
Левченко Ірина Михайлівна
36 годин
1400 грн
290 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №SY636165
За публікацію цієї методичної розробки Островчук Ольга Ігорівна отримав(ла) свідоцтво №SY636165
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Зима – 2018-2019»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти