Урок:

В гості до казки

Опис уроку (учням цей опис не показується):

В гості до казки

Конспект заняття театралізованої діяльності для дітей молодшого шкільного віку

Мета:

  • Сприяти формуванню у дітей позитивних емоцій у процесі гри з однолітками і вчителем, вихователем. Формувати нові знання про навколишній світ, бажання допомагати дорослим. Залучати дітей до ігор, розігрування українських народних казок, співу пісень, імітації рухів за дорослим. Розвивати та закріплювати основні рухи, дрібну моторики рук, комунікативні навички.

  • Розширити й уточнити знання дітей про українські народні казки та казкових героїв. Плекати любов до спадщини українського народу – казки, спонукати до бажання інсценувати її.

  • Виразно передавати діалог дійових осіб за ролями. Закріпити вміння вживати різні типи речень, дотримуючись правильного порядку слів. Продовжувати формувати культуру мовного спілкування, розмовляти спокійним, лагідним тоном. Розвивати вміння логічно і послідовно будувати розповідь, художню виразність, уяву. Виховувати у дітей любов до театральних вистав, почуття дружби, товаришування.

Попередня робота: Читання та слухання аудіо-записів казок, пісень, розучування казки «Рукавичка», показ пальчикового театру «Рукавичка».

Матеріал: театр рукавичок, ляльковий театр «Рукавичка», ширма-декорація, репродукції до казок, костюми, дитячі казки.

Хід:

Організаційний момент. (лунає музика)

Казок чимало є на світі і веселих і сумних. Хіба зможемо прожити ми без них?

Бесіда з дітьми. Казка запросила нас на гостини, щоб дізнатися, чи добре ми пам'ятаємо її . Діти, а що таке казка?

- Казка – це чарівне оповідання, де добро завжди перемагає зло.

- Вигадана подія, де відбуваються чудеса, розмовляють тварини

- А які казки ви знаєте?

- Якими словами може починатися казка?

- Як закінчується?

- Діти, ви знаєте що в казках є чарівні слова? Які? (Абра-кадабра, ені-бені-раба). Ці чарівні слова можна вимовити по різному: пошепки, як робот, швидко, загадково. Після цих чарівних слів трапляються дива, а також здійснюються бажання.

- Діти, хто пише казки? (казкарі, письменники). Казки дійшли до нас завдяки талановитим оповідачам, яких так багато було на Україні. Казки можна не лише слухати і читати, але й дивитися ілюстрації. Розглядаючи малюнки ви бачите як художник відображає дії, де все відбувається, зовнішність героїв, їхній одяг, будиночки.

Я пропоную назвати казку за ілюстраціями. Дидактична гра «Відгадай казку»

А зараз я запрошую пограти

Іде, іде дід, дід

Несе, несе міх, міх

Ось такий дідище

Ось такий старище

Ось такий пузатий

Ось такий вусатий

Такий бородатий

Наша казка відбувається в селі у бабусі і дідуся, тому ми з вами поїдемо до них у гості.

В гості до бабусі

Їдемо, їдемо з міста,

В місті - занадто тісно.

Їдемо, їдемо разом,

Дружна уся сім'я.

Їдемо, їдемо в гості,

В гості до бабусі

Тато, мама, і звичайно я!

Разом в машину сідаєм,

Тато у нас питає:

Хто не закрив дверцята?

Ми - в один голос: Не я!

Їдемо, їдемо в гості,

В гості до бабусі

Тато, мама, і звичайно я!

Тато машину заводить,

Сонечко тільки-но сходить,

І виїжджаємо з двору, -

Кличе батьків земля.

Їдемо, їдемо в гості,

В гості до бабусі

Тато, мама, і звичайно я!

Їдемо вулицями міста,

Тихо навколо і чисто,

Нам на прощання махає

Тільки дерев гілля.

Їдемо, їдемо в гості,

В гості до бабусі

Тато, мама, і звичайно я!

Місто закінчилось раптом,

Та сумувати не варто,

Бо за віконцем навколо

Зелень, ліси й поля.

Їдемо, їдемо в гості,

В гості до бабусі

Тато, мама, і звичайно я! Річку ми переїжджаєм,

З моста її розглядаєм,

Там унизу над водою

Листя верба схиля.

Їдемо, їдемо в гості,

В гості до бабусі

Тато, мама, і звичайно я!

Далі побіля́ діброви

Коні пасуться й корови,

А в синім небі над ними

Зграя пташина кружля.

Їдемо, їдемо в гості,

В гості до бабусі

Тато, мама, і звичайно я! Сині попереду гори,

Скоро приїдемо, скоро!

Радо стрічають нас гори,

Бачимо їх звіддаля!

Їдемо, їдемо в гості,

В гості до бабусі

Тато, мама, і звичайно я!

Вже під'їжджає машина,

Видно бабусі хатину,

Видно садочок вишневий,

Видно гніздо журавля.

Ось і приїхали в гості,

В гості до бабусі

Тато, мама, і звичайно я

Гра – драматизація

Діти, а ви б хотіли потрапити у справжню казку? Тоді давайте пограємо в театр, де акторами будуть наші діти. Ми покажемо українську народну казку «Рукавичка».

Казка стукає у двері – привітаємо її

Казко, казко з'явись

Покажись і розкажись.

Рукавичка


По ялинку внучка з дідом
йшли по лісі навмання.
А за ними бігло слідом
довговухе цуценя.

Задивилась, мабуть, внучка
на ялинку, на сосну
і зронила якось з ручки
рукавичку хутряну.

Рукавичка
невеличка
на снігу собі лежить.
Раптом мишка
тишком-нишком
з нірки вилізла й біжить.

— Ну й хатинка!
Ну й дивинка!
Відгукнися — хто тут є?
Тільки голосу з хатинки
щось ніхто не подає.



Влізла мишка в рукавичку
і сама в ній стала жить.
Раптом зайчик-
побігайчик
з-під ялиночки біжить.

— Ну й хатинка!
Ну "І дивинка!
Відгукнися — хто тут є? —
Чує зайчик: із хатинки
хтось там голос подає:

Є тут мишка-гострозубка.
Ну, а ти хто?
Що за гість?
— А я зайчик-
побігайчик
довгі вуха, куций хвіст!

Вліз і зайчик в рукавичку,
стали вдвох у хатці жить.
Раптом білка —
стриб із гілки!
Та по стежечці біжить.

— Ну й хатинка!
Ну й дивинка!
Відгукнися —хто тут є? —
Чує білочка: з хатинки
хтось там голос подає:

— Є тут мишка-гострозубка,
є тут зайчик — куций хвіст!
— А я білка — тепла шубка,
невеличка я на зріст!

Влізла й білка в рукавичку,
стали втрьох у хатці жить,
Глядь, поглядь, аж ось лисичка
попід соснами біжить.

— Ну й хатинка!
Ну й дивинка!
Відгукнися — хто тут є? —
Чує лиска: із хатинки
хтось там голос подає:

— Є тут мишка-гострозубка,
є тут зайчик — куций хвіст,
є тут білка — тепла шубка.
Ну, а ти хто?
Що за гість?

—Хто ж не зна мене, лисичку,
і вигадливу, й метку? —
Влізла й лиска в рукавичку,
примостилась у кутку.

Ще й кабан прибіг ікластий,
і куниця, й їжачок.
Тут і голці ніде впасти!
Скільки сміху й балачок!


Разом - Гаразд будемо разом жити працювати і дружити.

2 Ведучий - Не сидять вони без діла, трудяться звірята вміло. Мишка топить у печі, випікає калачі.

1 Ведучий - Білка ходить по водицю. Зайчик прибира світлицю. Носить хмиз із лісу вовк,а кабан товче горох.

2 Ведучий - А лисичка сів на ніжки в'яже на зиму панчішки. Працюють всі без втоми весь день, а потім співають веселих пісень.

Разом(ведучі) - Рукавичка світлий дім,тепло й затишно у нім.

Рукавичка невеличка
на снігу собі лежить.
А з барлогу
на дорогу
вийшов заспаний ведмідь

— Що за зборище зібралось?
Що за хата?
Хто тут є?
Хто здіймає сміх та галас,
зовсім спати не дає?

— Є тут мишка-гострозубка,
є тут зайчик — куций хвіст,
є тут білка — тепла шубка,
що малесенька на зріст.

Ще й лисиця є, сестриця,
і вигадлива, й метка,
є кабан, їжак, куниця.
Ну, а хто це нас ляка?

— Я ведмідь, я хочу спати,
сміху-жартів не люблю!
Сяду я на вашу хату,
всіх вас разом роздавлю!

Злий ведмідь гарчить, лютує,
ломить всі кущі підряд.
Що робити? Хто врятує
переляканих звірят?!

А тим часом дід та внучка
вже ялинку принесли.
Так у внучки змерзла ручка,
що аж зашпори зайшли.

— Рукавичка де ж поділась?
Загубила!.. Ай-ай-ай!
Побіжи, мій песик милий,
рукавичку відшукай!


Песик дівчинку послухав,
хвіст— угору, в землю — ніс,
І примчався скільки духу
на те саме місце в ліс.

Рукавичка, як живая,
ходить ходором, тремтить.
А до неї підступає
розлютований ведмідь.

Як загавкав пес на нього
аж ведмідь оторопів,
зразу втік і до барлога
причвалав і захропів.

Тут звірята всі зраділи,
стали песика хвалить,
що прогнав ведмедя сміло,
не злякався ні на мить.

Каже песик: — Дуже прошу
інше мешкання знайти.
Треба дівчинці хорошій
рукавичку віднести.

— А хіба ж це рукавичка?! —
загукали всі. — Невже?!
В нас нема такої звички
забирать собі чуже!

Всі ми підемо з тобою
рукавичку повернуть! —
І веселою юрбою
звірі вирушили в путь.

До дівчатка за хвилинку
рукавичку віднесли,
І всі разом круг ялинки
танцювати почали.


Заключна частина

Діти, любіть казки, нехай вони ідуть по світу, нехай живуть серед нас, сіють доброту і мудрість, навчають, як треба по правді жити.

Хоровод з дітьми під пісню «У лісі, лісі темному»

У лісі, лісі темному,

Де ходить хитрий лис,

Росла собі ялиночка

І зайчик з нею ріс.

Ой, снігу, снігу білого

Насипала зима.

Прибіг сховатись заїнько -

Ялиноньки нема!

Їшов тим лісом Дід Мороз,

Червоний в нього ніс,

Він зайчика-стрибайчика

У торбі нам приніс.

Маленький сірий заїнько,

Іди-іди до нас!

Дивись - твоя ялиночка

Сія на весь палац!


Вміст уроку:
1
2

Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.

Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.

1

Назвати казку за ілюстраціями. Дидактична гра «Відгадай казку»

Дидактична гра «Відгадай казку».mp4

2

Діти, а що таке казка?

- Казка – це чарівне оповідання, де добро завжди перемагає зло.

- Вигадана подія, де відбуваються чудеса, розмовляють тварини

- А які казки ви знаєте?

- Якими словами може починатися казка?

- Як закінчується?

- Діти, ви знаєте що в казках є чарівні слова? Які? (Абра-кадабра, ені-бені-раба).

Рефлексія від 0 учнів

Сподобався:

0

Так: 0

Ні: 0

Зрозумілий:

0

Так: 0

Ні: 0

Потрібні роз'яснення:

0

Ні: 0

Так: 0

Рекомендуємо

Просто казка

Просто казка

583

Аватар профіля Габелко Наталія Володимирівна
Мистецтво
2 клас

19 грн

Народні казки Тематика і різновиди народних казок. Побудова казки

Народні казки                      Тематика і різновиди народних казок. Побудова казки

2581

Аватар профіля Ковальчук Надія Петрівна
Українська література
5 клас

30 грн

Літературна казка. Жанрові ознаки літературної казки. Зв’язок літературної казки з фольклорною. Іван Франко. Казка «Фарбований Лис». Зміст казки.

Літературна казка. Жанрові ознаки літературної казки. Зв’язок літературної казки з фольклорною.  Іван Франко. Казка «Фарбований Лис». Зміст казки.

626

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська література
5 клас

33 грн

"БАЛЕТ-КАЗКА"

"БАЛЕТ-КАЗКА"

430

Аватар профіля Тунік Світлана Григорівна
Мистецтво
1 клас

46 грн

Побутові та фантастичні казки. Засоби художньої виразності в казці. Казка «Мудра дівчина». Побудова казки, її яскравий національний колорит.

Побутові та фантастичні казки. Засоби художньої виразності в казці.  Казка «Мудра дівчина». Побудова казки, її яскравий національний колорит.

966

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська література
5 клас

35 грн

Народна казка, її яскравий національний колорит. Народні уявлення про добро і зло в казках. Тематика народних казок. Алегоричний зміст казок про тварин. Казка «Вовк і Чапля».

Народна казка, її яскравий національний колорит. Народні уявлення про добро і зло в казках. Тематика народних казок. Алегоричний зміст казок про тварин. Казка «Вовк і Чапля».

584

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська література
5 клас

35 грн

Схожі уроки

День оптиміста

День оптиміста

1457

Аватар профіля Дирда Валентина Олександрівна
Виховна робота
9—12 клас та дорослі

Бактерії друзі чи вороги людині?

Бактерії друзі чи вороги людині?

533

Аватар профіля Пальок Марія Іванівна
Виховна робота
2 клас

Ура ! Канікули!

Ура ! Канікули!

26

Аватар профіля Талпа Людмила Миколаївна
Виховна робота
6 клас

Чому олімпійські ігри особливі змагання

Чому олімпійські ігри особливі змагання

183

Аватар профіля Ковач Оксана Михайлівна
Виховна робота
1 клас

Виховання дітей

Виховання дітей

45

Аватар профіля Талпа Людмила Миколаївна
Виховна робота
6 клас

Які риси характеру розвиває спорт

Які риси характеру розвиває спорт

87

Аватар профіля Ковач Оксана Михайлівна
Виховна робота
1 клас