Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Урок:

День оптиміста

03.02.2022
0 0
9 Клас, 10 Клас, 11 Клас, 12 Клас, Дорослі

3

2

537

0

Опис уроку (учням цей опис не показується):

Метеріали взяті з сайту https://daytoday.com.ua/podiya/den-optymista/

Вміст уроку:

Завдання №1:

Теоретичний блок

День оптиміста – міжнародне свято, що відзначається в перший четвер лютого. Щороку організації оптимістів у всьому світі проводять добровільні акції, під час яких надихають молодих людей ентузіазмом, навчають їх новим навичкам, допомагають розкритися талантам. І все це з однією метою – забезпечити сповнене щастя та оптимізму майбутнє.

ЯК ВИНИКЛА ІДЕЯ СВЯТКУВАННЯ ДНЯ ОПТИМІСТА?

Ініціаторами впровадження цього свята виступили члени Клубу оптимістів Америки ще у 1909 році. Спочатку День оптимістів святкували 1 квітня, коли замість звичайних жартів людей заохочували для добрих вчинків, які б забезпечували оптимістичне майбутнє. Таким чином, десятиліттями свято проводило у квітні.

Це свято родом із Сполучених Штатів Америки стало стрімко поширюватися по всьому світу. Як і організація швидко стала міжнародною. Створюються цілі громади на підтримку молодих людей будь-якого віку. Вони також координують свої дії з іншими волонтерськими організаціями, роблячи майбутнє оптимістичнішим для всіх зацікавлених.

На початку 2013 року один із членів Міжнародного клубу оптимістів (Optimist International) в Канаді представив резолюцію «Про визнання Дня оптимістів у Квебеку», згідно з якою дата святкування припадала на перший четвер лютого. Чотири роки по тому, а саме у 2017 році громади організації в усьому світі приєдналися до святкування Дня оптимістів.

На запитання, чому був обраний перший четвер лютого, один із членів Міжнародного клубу оптимістів відповів, що причина досить проста: збори організації починаються у лютому, саме тоді була проголошена резолюція.

Члени Міжнародного клубу оптимістів пропагують ідеї та здійснюють певні зусилля, щоб допомогти та визнати тих людей, які вселяють оптимізм в серця інших шляхом будь-яких добрих вчинків. Це може бути будь-яка матеріальна допомога чи влаштування заходів для щорічного святкування. Також вшановуються зусилля, спрямовані на навчання та заохочення молодих людей до позитивних змін, допомога у розкритті талантів людей, які зневірилися у житті чи не знають, як жити далі.

День оптиміста – не тільки свято членів Міжнародного клубу оптимістів, святкувати його може будь-хто, приєднавшись до ініціативи покращення погляду на майбутнє серед своїх друзів, знайомих та рідних.

Завдання №2:

Теоретичний блок

МІЖНАРОДНИЙ КЛУБ ОПТИМІСТІВ

Міжнародна організація була заснована об’єднанням окремих клубів оптимістів у 1919 році в Луїсвіллі, штат Кентуккі. Історія ж першого локального клубу оптимістів починається в 1911 році в Баффало, Нью-Йорк. Перший офіційний статут Міжнародного клубу оптимістів, заснованого в 1916 р. було прийнято на з’їзді, що відбувся в центрі Індіанаполіса, штат Індіана.

2000 рік став переломним в історії організації. За результатами Міжнародної конвенції в Ріно, штат Невада, там відбувся вступний Міжнародний чемпіонат з боулінгу серед юніорів. Юнаки боролися за право називатися «Чемпіоном оптимістів».

У липні 2001 року оптимісти опинились в Білому домі, пообіцявши підтримати мету президента США Джорджа Буша-старшого: навчити грати в боулінг один мільйон дітей. Президент «Оптиміст Інтернешнл» Боб Гарнер назвав зустріч «черговим чудовим прикладом» оптимістів, які виявляють найкраще серед дітей.

Також у 2001 році Міжнародний клуб оптимістів запровадив кампанію проти раку серед дітей. Метою цього заходу було забезпечити обізнаність та підтримку для дітей, що борються з раком, та допомогти з розв’язанням проблем, з якими стикаються їхні сім’ї. У 2004 році організація зібрала 1 мільйон доларів для медичних досліджень у лікарні Джона Гопкінса.

У 2005 році в організації з’явився новий статус – «Друг оптимістів». Цей вид членства дозволяє людям підтримувати місії організації, не вступаючи до клубу. Також у 2005 році почала діяти програма «Оптиміст» для гольфу, мета якої була підтримати юних гравців  віком від 14 до 18 років.

Ще одне досягнення організації оптимістів – захист молодого покоління від загроз, які вони могли зустріти в інтернеті. Зважаючи на те, що з кожним роком користувачі всесвітнього павутиння ставали молодшими, у 2008 році розпочалася розробка цілої програми інтернет-безпеки для дітей.

На сьогодні налічується понад 80 000 окремих членів, які входять до майже 3000 автономних клубів у 20 країнах. Оптимісти щороку проводять 65 000 сервісних проєктів, обслуговуючи шість мільйонів молодих людей. Оптимісти також щорічно витрачають на свої громади 78 мільйонів доларів.

Кредо Оптимістів

“Пообіцяй собі
Бути настільки сильним, щоб ніщо не змогло потурбувати твій душевний спокій.
Розмовляти з кожною людиною, яку ти зустрінеш: про здоров’я, щастя та добробут.
Робити все можливе, щоб усі твої друзі відчували, що в кожного з них є щось особливе.
Бачити в усьому позитивний бік та зробити все можливе, щоб ваші найкращі наміри здійснювалися.
Думати тільки про найкраще, працювати лише для покращення і сподіватися – на найкраще.
Радіти успіхам інших людей, так само, як і своїм.
Залишити думки про помилки у минулому, та зробити все можливе сьогодні , щоб досягати більших успіхів у прийдешньому.
Бути завжди життєрадісним, та дарувати іншим свою усмішку.
Приділяти так багато часу на вдосконалення себе, щоб не залишалося часу для критики інших.
Бути недосяжним для хвилювань, занадто благородним для гніву, настільки сильним, щоб не піддаватися страху, та безмежно щасливим, аби не лишати жодного шансу для наявності проблем.”

Завдання №3:

Теоретичний блок

ДЕНЬ ОПТИМІСТА В ІСТОРІЇ

 • 1911

  Створено перший клуб оптимістів в Баффало, Нью-Йорк.

 • 1916травень

  Сформований клуб оптимістів в Індіанаполісі. Початок загальнонаціонального руху Оптимістів.

 • 2001

  Міжнародний клуб оптимістів запровадив кампанію проти раку серед дітей.

 • 2005

  В організації з’явився новий статус – «Друг оптимістів». Цей вид членства дозволяє людям підтримувати місії організації, не вступаючи до клубу.

 • 2008

  Розробка програми стосовно захисту молодого покоління від загроз, які вони можуть зустріти в інтернеті.

 • 2017

  Організації Оптимістів по всьому світу приєдналися до святкування Дня оптимістів.

ЯК ВІДЗНАЧАТИ ДЕНЬ ОПТИМІСТА?

Оскільки це свято присвячене оптимістам, що намагаються змінити майбутнє нашого світу на краще, в цей день варто оцінити їхню відданість своїй ідеї та дати їм зрозуміти, наскільки вони важливі для суспільства. Люди, що віддають свій час та енергію для допомоги іншим, мають знати, що інші люди захоплюються їхньою наполегливою працею та відданістю.

Також слід заохочувати інших брати участь в громадських акціях, спрямованих на вдосконалення світу. Дізнайтеся про найближчу громаду Міжнародного клубу оптимістів. Приєднайтеся до їхніх акцій та проєктів.

У 2021 році учасники «Оптиміст Інтернешнл» продавали настінні календарі, щоб на отримані кошти підтримати молодь, що приймає участь в клубі.

Рефлексія від 0 учнів

Сподобався:

0 0

Зрозумілий:

0 0

Потрібні роз'яснення:

0 0
Рекомендуємо

День Соборності

День Соборності

121

Аватар профіля Крупіна Ольга Василівна
Виховна робота
5—9 клас

20 грн

День пам'яті та примирення

День пам'яті та примирення

181

Аватар профіля Hurska Viktoria Mikhailivna
Виховна робота
4—8 клас

25 грн

"З ДНЕМ МАТЕРІ!"

"З ДНЕМ МАТЕРІ!"

217

Аватар профіля Тунік Світлана Григорівна
Мистецтво
5—11 клас, I—VI курси, дорослі та змішані

50 грн

"ДЕНЬ ВИШИВАНКИ"

"ДЕНЬ ВИШИВАНКИ"

581

Аватар профіля Тунік Світлана Григорівна
Мистецтво
5—11 клас та дорослі

50 грн

Написання прислівникових словосполучень типу: раз у раз, з дня на день.

Написання прислівникових словосполучень типу: раз у раз, з дня на день.

168

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська мова
7 клас

25 грн

Схожі уроки

Безпечна поведінка з незнайомцями.

Безпечна поведінка з незнайомцями.

814

Аватар профіля Кремінь Вероніка Василівна
Виховна робота
3 клас

Бактерії друзі чи вороги людині?

Бактерії друзі чи вороги людині?

159

Аватар профіля Пальок Марія Іванівна
Виховна робота
2 клас

Подорож Україною.

Подорож Україною.

499

Аватар профіля Кремінь Вероніка Василівна
Виховна робота
3 клас

Планети сонячної системи. Цікаві факти про планети

Планети сонячної системи. Цікаві факти про планети

185

Аватар профіля Кремінь Вероніка Василівна
Виховна робота
3 клас

Чому олімпійські ігри особливі змагання

Чому олімпійські ігри особливі змагання

32

Аватар профіля Ковач Оксана Михайлівна
Виховна робота
1 клас