Квест присвячено українським звичаям і обрядам, забобонам, повір’ям, ворожінням.
Бібліотека вебквестів
Квест присвячено українським звичаям і обрядам, забобонам, повір’ям, ворожінням.
По завершенню гри буде видано сертифікат
Реакція об'єктів при наведенні: Всі об'єкти активні, похитуються при наведенні, а курсор змінюється на вказівний палець
Привіт друже! Цей квест присвячено українським звичаям і обрядам, забобонам, повір’ям, ворожінням. Ласкаво просимо до нашої хати - символу Усесвіту, Батьківщини, тепла, затишку, святості, добра і надії, материнської любові, захисту і допомоги.
Завдання:
знайди усі 8 підказок з питаннями,
відповідай на них,
вписуй свої відповіді як ключі,
тільки тоді ти зможеш відчинити двері хати і вийти
Цей рівень містить 17 інтерактивних об'єктів:
1 вихід.
8 сповіщень.
8 сповіщень з введенням відповіді.
Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:
Молодець! Так тримати!
Цибуля вживалася українцями як охоронний засіб проти пошесті, мору. Її рекомендували вішати в хаті під стелею, вважаючи, що вона очищує повітря; у хліві, бо вона охороняє тварин від епідемічних захворювань.
А який ще овоч, за народними повір’ями, також відганяв хворобу, та охороняв від злих сил. Недарма прислів’я говорить: "Тікає, як нечиста сила від ......"
Знайди його у цій кімнаті та впиши його назву як ключ.
Вірно! У народній медицині часник вживався для профілактики інфекційних захворювань, вважався добрим дезінфікувальним засобом при хворобі дихальних шляхів. Часником виводили пігментні плями, лікували загрубіння шкіри, промивали гнійні рани.
Ця рослина - символ дівочої краси, оберіг дитини та її здоров’я, посідає почесне місце в народних піснях та обрядах. Вважали, що її аромат створює життєрадісний настрій та активізує роботу мозку. У фольклорі ця рослина нерідко згадується поруч із рутою, утворюючи немовби одну рослину - РУТУ - .....
Знайди цю рослину в хаті та впиши її ім’я як ключ.
Вірно! М’ята широко використовується в народній медицині. Відвар м’яти вживають для купання малих дітей, хворих на рахіт, золотуху та з хворобами шлунково-кишкового тракту.
Цей птах - символ сонця, світла, вогню, войовничості, пильності. За повір’ям, його крик віщує наближення дня, відганяє від хати нечисту силу і злих духів.
Знайди цього птаха у хаті та впиши його назву як ключ.
Підказку шукай у тієї, яка першою летить у вирій і останньою звідти прилітає, бо за народний повір’ям, у неї зберігаються ключі від вирію.
Вірно! Чумаки, вирушаючи у далеку дорогу, брали його із собою як найкращий, найнадійніший оберіг від усього лихого.
Та й у числених оповідях про відьом, чортів та упирів людина, яка протистоїть потойбічному, має протриматися всю ніч, поки не заспіває півень. Тоді нечиста сила змушена відступити.
За народними уявленнями - це святий, чистий, найвеличніший дар сонця-неба. Пращури сприймали його як істоту, яка горить у душі кожної людини.
Знайди цю річ у хаті та впиши його назву як ключ.
Вірно! Це - вогонь. У наших пращурів був ще звичай хрестити вогонь щоразу, як запалювали, хатнє вогнище береже щастя всієї родини.
Це символ української кулінарної культури і достатку. Всього існує три різновиди цієї страви: червоний, зелений і холодний.
Знайди цю страву у хаті та впиши її назву як ключ.
Вірно! Що тут скажеш - смачна страва!
Найкращим часом для ворожіння українці вважали переддень Різдва (Святвечір), Новий рік, Катерини, Андрія, Великдень, Івана Купала. Метою більшості ворожінь було прагнення одержати відповіді на запитання про життя, здоров’я, смерть, врожай, багатство, шлюб, майбутнього обранця.
Так, наприклад, дівчата брали в’язанку чогось, приносили додому й рахували. Якщо була парна кількість, то бути весіллю!
Що це за предмети? Знайди один з них у хаті та впиши його назву як ключ.
Вірно! Дівчата ворожили на полінах! Заплющивщи очі, вони брали навмання одне з полін: якщо мало кору та воно було прямим, судився багатий, гарний та добрий чоловік, якщо було без кори та кривим - бідний і поганий.
Загальнопоширеним було вірування, що знайти в дорозі цю річ є доброю прикметою. У кожному випадку цей талісман потрібно вішати певним чином - або кінцями вгору, або вниз. Вгору - на удачу, вниз - на захист.
Знайди цю річ у хаті та впиши її назву як ключ.
Вірно! У давнину підкови були дуже дорогими і цінними. Можливо, що саме з цієї причини цей виріб досі вважають символом багатства і успіху.
Цю тварину часто асоціюють із домовиком. За переказами, домовий живе в образі саме цієї істоти у темному льоху, а щоб його задобрити – треба ставити йому їжу. Якщо він ситий, то й худоба буде вестися.
Присутній її образ і у колискових і в дитячих забавлянках . Це – дивовижно гарне й ніжне створіння, що “носить сон у рукаві”, “скаче в червоному чобітку”.
Що це за тварина? Знайди її у хаті та впиши її назву як ключ.
Вірно! Молодець!
Рефлексія від 1 учня
Сподобався:
Зрозумілий:
Потрібні роз'яснення: