Вебквест складається з трьох рівнів, завдання в яких пов'язані з природними та архітектурними памятками України, її культурною спадщиною
Бібліотека вебквестів
Вебквест складається з трьох рівнів, завдання в яких пов'язані з природними та архітектурними памятками України, її культурною спадщиною
По завершенню гри буде видано сертифікат
Реакція об'єктів при наведенні: Всі об'єкти активні, похитуються при наведенні, а курсор змінюється на вказівний палець
Додано власні фрази, якщо підказка за об'єктом відсутня
Вітаємо, мандрівнику! Запрошуємо тебе у подорож нашою чудовою Україною. У цій подорожі ти згадаєш (або дізнаєшся) про унікальні природні та архітектурні пам'ятки, культурну спадщину.
Цей рівень містить 12 інтерактивних об'єктів:
1 вихід.
11 сповіщень.
Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:
Одеса може також пишатися своїм унікальним Дунайським біосферним заповідником, який щоправда не увійшов до визнаного і зафіксованого Списку пам'яток (його було складено за версією оргкомітету «Сім чудес України» 26 серпня 2008 р.).. Він є однією з найбільших у світі дельт з великими прісноводними водоймами – лиманами, з численними озерами.
Цілком логічно, що вихід з подорожі може бути там, де є річки та море. Саме таким місцем є Одеська область - тому сміливо вводи код та вирушай далі.
От бачиш, яка неповторна і багата природа України! Варто не тільки милуватися нею, а й зберігати. Як це зробити? Скористайся порадами Всеукраїнської громадської організації природоохоронного спрямування «Жива планета».
Сподіваємось, ти готовий продовжувати і подивитися унікальні архітектурні пам'ятки нашої країни
У заповіднику є не менше 1155 видів членистоногих, 7 видів земноводних та плазунів, 18 видів ссавців, у різні пори року пролітає понад 270 видів птахів. Один з символів Асканії-Нова - кінь Пржевальського, адже саме завдяки створеній свого часу в Асканії-Новій популяції він вцілів як вид, позаяк у природі він зник у 60-х роках ХХ століття.
Третя цифра для коду - сума цифр числа видів тварин заповідника того класу, до яких належить кінь Пржевальського
Дністровський каньйон — каньйон, утворений річкою Дністер і розташований на межі 4 областей: Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької . Загальна довжина його становить близько 250 км, що забезпечує йому місце серед найбільших каньйонів Європи.
Підказка захована у цьому каньйоні.
Це найбільший каньйон Європи. Скельні відслонення на Дністрі називають «стінками» – пам’ятки природи, подібних до яких у світі практично немає. У цих відслоненнях містяться скам’янілі рештки флори і фауни, яким близько 500 мільйонів років.
Перша кодова цифра - перша цифра у числовому значенні довжини Дністровського каньйону.
Дністровський каньйон — каньйон, утворений річкою Дністер і розташований на межі 4 областей: Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької . Загальна довжина його становить близько 250 км, що забезпечує йому місце серед найбільших каньйонів Європи.
Підказка захована у цьому каньйоні.
Дністровський каньйон — каньйон, утворений річкою Дністер і розташований на межі 4 областей: Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької . Загальна довжина його становить близько 250 км, що забезпечує йому місце серед найбільших каньйонів Європи.
Підказка захована у цьому каньйоні.
Це природне диво - Національний природний парк «Подільські Товтри». Цей парк також входить у світову спадщину ЮНЕСКО як один з масивів Букових пралісів Карпат та давніх букових лісів Німеччини.
Якщо ти не помітив підказку, перечитай текст ще раз. Знайшов? Це друга цифра коду.
У Херсонській області знаходиться біосферний заповідник «Асканія-Нова». Це найбільший степовий заповідник Європи.
Підказка поряд.
Гранітно-степове Побужжя – одна з найдавніших ділянок Євразії, яка не поринала у морські глибини вже протягом 60 мільйонів років. Звідси значна кількість унікальних об’єктів живої природи. Величні гранітні скелі місцями сягають 40-50 м заввишки. Русло річки порожисте з водограями та островами. Це справжній гірський ландшафт серед Українського степу.
Четверта цифра коду - найбільша цифра серед тих, які є в тексті.
Мармурова печера — печера на нижньому плато гірського масиву Чатир-Даг Кримських гір.
Це унікальна за красою печера зі складною системою залів і галерей, яка входить до п’ятірки найкрасивіших обладнаних печер планети. Протяжність розвіданих ходів – 2050 м, глибина – 60 м. Довжина обладнаних екскурсійних маршрутів складає більше 1,5 км. Протяжність усіх розвіданих залів – більше 2 км, а глибина – 60 м. Температура повітря у печері постійна (+9° С).
Остання сьома цифра коду прописана у цьому тексті не цифрою, а словом.
Озеро Світязь – найбільше та найглибше озеро природного походження в Україні. Світязь чимось схожий на море, у вітряну погоду хвилі тут досягають півтораметрової висоти. Світязь – найглибше озеро природного походження в Україні. Вода тут надзвичайно прозора і м’яка. У сонячну погоду дно видно на кількаметровій глибині. Довжина Світязя становить 2622 га, довжина – 9225 м, ширина – 4000 м, максимальна глибина – 58,4 м, середня глибина – 6,9 м.
П'ята цифра коду - цифра, яка найчастіше зустрічається у наведеному вище тексті
Озеро Синевир справедливо вважається однією з візитних карток Українських Карпат. Розташоване воно на висоті 989 м над рівнем моря. Вода – чиста і прозора. Тут водиться три види форелі – озерна, райдужна та струмкова. Проте, скупатися у Синевирі вам не вдасться: окрім заборони, не дозволить ще й температура води, яка максимально нагрівається лише до 11-13°С.
Шоста цифра коду - число букв у назві обласного центру області, де знаходиться озеро Синевир.
Цей рівень містить 8 інтерактивних об'єктів:
1 вихід.
7 сповіщень.
Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:
За цим тином не тільки соняшник. Це вихід з другого рівню.
Тому сміливо записуй сім цифр коду і вирушай далі
Молодець! Залишився останній третій тур. Запрошуємо до гастрономічного туру. Смачної подорожі!
Києво-Печерська лавра – видатна пам’ятка загальносвітової культури. У 1990 р. Києво-Печерську лавру було внесено до «Списку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО». Цей православний монастир був заснований у 1051 р.. В ХІ ст. монастир став центром розповсюдження і затвердження християнства у Київській Русі. У ХІІ ст. монастир отримав статус «лаври» – головного великого монастиря. Назва лаври «Печерська» походить від слова «печери», бо саме у печерах на її території оселялись перші монахи.
Перша цифра семизначного коду - сума цифр дати заснування Києво-Печерської Лаври.
Кам’янець-Подільський – місто, що зберегло дух середньовіччя. Своєрідність і унікальність його полягають у гармонійному поєднанні ландшафту з містобудівною структурою середньовічного міста, в якому військові інженери, використовуючи чудові природні властивості, створили фортифікаційну систему, що не має аналогів у Європі. До творення неповторного архітектурного обличчя міста у різні періоди історії доклали майстерності своїх рук архітектори й скульптори з Італії, Нідерландів, Вірменії, Польщі, Франції, Туреччини та ін.
До складу Кам’янецької фортеці входять одинадцять башт, кожна з яких має свою назву й історію. Так, наприклад, найвища башта названа Папською тому, що була збудована на кошти, виділені папою римським Юлієм II. Ще її називають Кармелюковою, бо в ній тричі був ув’язнений український народний герой Устим Кармелюк. У Чорній башті знаходиться криниця глибиною 40 м і в діаметрі 5 м, видовбана у скелі. Досі тут збереглося величезне дерев’яне колесо з пристроєм для підняття води на поверхню.
Для другої цифри коду є натяк у тексті.
Національний дендрологічний парк „Софіївка” – одне з найвидатніших творінь світового садово-паркового мистецтва. Парк розкинувся на площі майже 180 га на узбіччі старовинного міста Умань Черкаської області.
Заснував парк у 1796 р. польський магнат Станіслав Потоцький на честь своєї дружини красуні-гречанки Софії та подарував його у день її янгола, в травні 1802 р. Дивовижні пейзажі, екзотичні рослини, античні скульптури, водойми, каскади, фонтани, кам’яні гроти – все це гармонійно поєднується і створює неповторну атмосферу казки.
У тексті сховалася третя цифра коду.
Каштани - один з символів Києва.
Таких символів чимало. Один з них - Софійський собор – всесвітньо відома пам’ятка архітектури і монументального живопису ХІ ст.
Софія зберігає найбільший у світі ансамбль унікальних мозаїк і фресок першої чверті ХІ ст.. На склепінні головного вівтаря – мозаїчний образ Богоматері Оранти, руки якої здійняті в молитві. Віками її шанували як Нерушиму Стіну Києва – вона є символом вічності Києва.
Щоб отримати четверту цифру коду треба дізнатися офіційну дату заснування Києва і використати для коду першу цифру дати.
Херсонес Таврійський – таку назву носило місто, засноване давньогрецькими колоністами понад дві з половиною тисячі років тому на південному заході Кримського півострова. До наших днів збереглося багато давніх споруд. Серед них – елліністичний театр, римська цитадель, середньовічні християнські храми, житлові квартали, вулиці, гончарні майстерні, обладнання для засолювання риби, колодязі тощо.
Впевнені, що ти помітив п'яту цифру коду.
Острів Хортиця – найбільший острів на Дніпрі, унікальність якого у рідкісному поєднанні на одній території різноманітних природних комплексів, пам’яток геології, культури, історії. У тебе є можливість ознайомитися з цими пам'ятками на офіційному сайті заповідника.
Вважається, що з Хортиці вирушали у козацькі походи Северин Наливайко, Криштов Косинський, Іван Сулима. Бував тут і гетьман Петро Сагайдачний зі своїм військом. Саме на Хортиці Богдан Хмельницький отримав підтримку реєстрових козаків у часи Визвольної війни у 1648–1654 рр.
Для отримання шостої цифри коду виконайте підкреслену математичну дію, модуль отриманого числа і є потрібною цифрою.
Не випадково скелястий мис над Дністром наші предки називали «Хотінь». Назва міста походить від дієслова «хотіти», оскільки мис був бажаним та надійним місцем для давніх поселенців. Завдяки міцній твердині та вигідному розташуванню Хотин став центром розвитку ремесел і торгівлі, які, своєю чергою, сприяли розквіту його культури та економіки. Саме тут і була побудована Хотинська фортеця – свідок численних війн та баталій. Ця середньовічна красуня може багато розповісти тому, хто побажає вислухати її.
У 1826 р. місту Хотину був наданий герб: в золотому полі срібна фортеця з баштами; на яких розміщені бунчуки, на середній – півмісяць на держаку; над ним хрест: навхрест – дві шаблі лезами вниз, над ними – срібний хрест на ознаку взяття Турецької фортеці.
Остання цифра семизначного коду - число башт на гербі Хотина.
Цей рівень містить 8 інтерактивних об'єктів:
1 вихід.
7 сповіщень.
Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:
Саме тут завершується наш вебквест. Але ми впевнені, що не завершуватиметься твоя подорож Україною.
Введи семизначний код
Вітаємо тебе, наш друже! Ти успішно виконав завдання, а ще (сподіваємось на це) вкотре переконався, якою чудовою є наша Україна.
Віримо в перемогу і в світле, мирне, чудове майбутнє нашої країни.
Слава Україні!
У північних областях України готують ситно, смачно і ґрунтовно. Ці краї славляться урожаєм картоплі, і це позначилося на особливостях місцевої кухні. На Поліссі одна з улюблених страв – це оладки з тертої картоплі – деруни, або драники. У Коростені Житомирської області щорічно проводять Міжнародний фестиваль дерунів. А в парку, де він проходить, навіть встановили пам'ятник деруну.
Перша цифра коду - кількість дерунів на фото.
Південь України, де Дніпро впадає в Чорне море, – це край рибалок, які знають, як приготувати свій улов. І тому південь України тішить різноманітністю рибних страв. І одна з найпопулярніших таких страв - юшка. Ідеальна річкова риба для юшки – це окунь, судак, карась, короп, сом.
Друга цифра коду - кількість перелічених у тексті видів риби.
В Україні капусняк – це друга за значенням після борщу страва. Його традиційно готували ще в Запорізькій Січі. Вариться він зі свининою – традиційно козаки «в піку бусурманам» вживали сало та свинину. Капусту краще використовувати квашену.
Капусняк є дуже смачним та неймовірно ситним.
Третя цифра коду - в тексті.
Борщ – це культурне надбання України, наша гордість та кулінарний символ нашої країни. ЮНЕСКО внесла український борщ до переліку об'єктів нематеріальної культурної спадщини, яка потребує охорони. Рецептів борщу існує стільки ж, скільки українських сімей.
У Черкаській області він класично наваристий і до нього обов'язково подають ароматні пампушки з часником.
П'ята цифра коду є в тексті. Якщо не бачиш її,то порахуй кількість букв у назві страви.
Вареники — один із символів української національної кухні. Назва “вареник” утворена від слова “варити”. А сам рецепт українці запозичили у турків. Турецька страва має назву “дюш-вар”. За смаком це блюдо сильно нагадує пельмені і сподобалось українцям. Проте наші не розгубились, і почали заліплювати в тісто ще й інші начинки. Так власне й виникли наші українські вареники.
Українці вважали, що вареники мають магічне значення. Їх обов'язково готували у день, коли в господарстві телилася корова, щоб забезпечити тварині міцне здоров'я. Дівчата ворожили на варениках на Андрія, вареники як обов'язкову страву жінки несли породіллі після пологів. Вареники їли під час жнив і вірили, що ця їжа має надати женцям наснаги та сил.
У відео сховалась четверта цифра коду. Ця цифра - число, яке вказує на масу вареника, що став символом канадського містечка Глендон.
Хто хоч раз побував в Прикарпатті чи Закарпатті, міг спробувати традиційну місцеву страву - банош (бануш). Це варена на сметані чи вершках кукурудзяна крупа, присмачена бринзою або шкварками. Готують страву у казані на триденній сметані, а мішають її - лише дерев'яною ложкою. Спробуй приготувати цю неймовірно смачну страву
Остання цифра семизначного коду схожа на букву, з якої починається назва цьго кулінарного дива.
Вергуни — це традиційне українське печиво з прісного бездріжджового тіста, смажене в олії. Традиційно тісто різали ромбами, всередині робили надріз і завертали всередину надрізу. Вергуни часто готували на свята навіть на ті, що припадали на період посту: дівчата пекли їх на вечорниці, господині — на Різдво і для щедрувальників, баби-повитухи — для онуків. Готувати їх зовсім нескладно, тому спробуй зробити це самостійно і пригости смаколиками своїх рідних
Назва шостої цифри коду починається з тієї ж букви, що й назва цих смаколиків.
Рефлексія від 0 учнів
Сподобався:
Зрозумілий:
Потрібні роз'яснення: