Сьогодні о 16:00
Марафон. День 5:
«
Об'єднані сервіси Всеосвіти для ефективного керування часом
»
Взяти участь Всі події
Вебквест:

Українська національна страва - борщ

16.04.2024
3 0
5 Клас, 6 Клас
1 рівнів
11 підказок
Час виконання: необмежений
Шаблони: Борщ

1

119

0

Опис вебквесту (учням цей опис не показується):

Борщ - овочева страва з м'ясом або грибами, традиційна страва східних слов'ян. Найпопулярніша страва на столі українців. Найпоширенішими з цієї традиційної страви в Україні є український, пісний з грибами і квасолею. Готують борщі з м'ясом, грибами, ковбасою, додаючи сметану. Пісний борщ з грибами заправляють олією з часником, а до борщу подають пампушки, политі олією з часником, або пиріжки з м'ясом і капустою.

Вміст вебквесту:
Налаштування гри

Реакція об'єктів при наведенні: Всі об'єкти неактивні, при наведенні жодним чином не виказують себе

Привітання на початку гри (показується учням)

Борщ — овочевий суп з м'ясом або грибами, основна перша страва української кухні. Набула широкого міжнародного поширення і визнання. Борщ поряд із варениками та галушками є символом української національної кухні.

Рівень №1 — Борщ переглянути шаблон

Цей рівень містить 12 інтерактивних об'єктів:

1 вихід.

11 сповіщень.

Інтерактивні об’єкти на цьому рівні:

Мітка №1/12 Борщ  Вихід з рівня  Потрібно знайти і відкрити всі підказки (з відповідями і без відповідей)
Повідомлення перед виконанням умов виходу з рівня

Історія борщу

Борщ має давню історію, яка сягає середньовіччя. Він походить з України, і спочатку його готували з маринованого листя та стебел буряка. У той час буряк тільки потрапив до регіону із Середземномор’я і швидко став популярним інгредієнтом української кухні. Борщ спочатку був селянською стравою, яку готували з будь-яких місцевих продуктів. З часом рецепт удосконалювався, додавали інші овочі, такі як, капуста, картопля та морква.

У 2022 році борщ внесли до Списку нематеріальної культурної спадщини UNESCO, як українську страву. Це стало можливим завдяки тому, що були зібрані рецепти борщу з різних куточків України і доведено, що саме на нашій території народилася ця страва.

Сьогодні існує багато різних варіантів борщу, кожен з яких має свою неповторну родзинку.

Фінальне повідомлення:

Готуйте, смакуйте, частуйте і пам'ятайте: все буде борщ, все буде Україна!

Мітка №2/12 М'ясо Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Особливості борщу

Борщ відомий своїм глибоким смаком і кольором завдяки буряку. Інші овочі в ньому додають свій виразний смак, роблячи страву складною та збалансованою.

У кожної господині є свої секрети, які роблять цю страву особливою. Одні варять борщ на реберцях, інші віддають перевагу яловичині, а хтось взагалі полюбляє вегетаріанський борщ. Деякі рецепти також передбачають копчене м’ясо, наприклад копчену ковбасу або шинку. Хай там як, ця страва готується майже у кожній українській родині.

Крім традиційного борщового набору з овочів (буряк, картопля, морква, цибуля, капуста), іноді заведено додавати до страви болгарський перець, помідори та селеру.

До речі, щоб надати борщу фірмової кислинки, деякі рецепти замість томатної пасти вимагають кислих інгредієнтів, таких як лимонний сік або сік квашеної капусти. Втім, саме томатна паста – найпоширеніший інгредієнт.

Варто зазначити, що борщ можна приправляти різними травами і спеціями, включаючи лавровий лист, кріп, петрушку, часник і чорний перець.

Мітка №3/12 Картопля Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Чим корисний борщ?

Борщ дуже поживний, оскільки містить різноманітні вітаміни та мінерали. М’ясо у страві забезпечує білок, залізо та інші важливі поживні речовини.

Буряк, який є ключовим інгредієнтом борщу, багатий на вітаміни, які можуть допомогти знизити артеріальний тиск і покращити кровообіг. У страві мало жиру та холестерину, що корисно для здоров’я серця.

Борщ також містить вітамін С, який важливий для роботи імунної системи. Якщо ви додаєте до страви часник, який має антимікробні властивості, це робить його незамінною стравою для захисту імунітету.

Наш український борщ має довгу та багату історію, тому обов’язково підтримуйте традицію його приготування і у вашій родині.

Мітка №4/12 Капуста Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Інгредієнти:

Свинина, яловичина до 1 кг. Морква 1 шт. Картопля 2-3 шт Квасоля 1 склянка Корінь петрушки, селера за смаком Червоний буряк 1-2 шт Червоний солодкий перець 1 шт Часник 2-3 зубчика Цибуля 1 шт Капуста білокачанна 0.5 головки Сіль, чорний перець, зелень, гострий перець, лавровий лист, зелень петрушки і кропу, сметана за смаком Томатна паста 2-3 ст.л.

Мітка №5/12 Помідор Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Приготування

До каструлі 5-6 літрів налити води трохи більше половини її об’єму і поставити на вогонь. У цей час вимити м’ясо. Нарізати на досить великі шматки. Покласти м’ясо в воду. Потім довести її до кипіння. Обов’язково зняти піну. Кинути 2-3 лаврових листки, корінь петрушки і селери – цілими шматочками.

Мітка №6/12 Буряк Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Коли картопля зварилася додати томатну пасту за смаком. Томатна паста повинна покипіти 5 хв. Далі додати тонко нашаткованої білокачанної капусти. Варити капусту 5 хв. Після додати дрібнонарізаної зелені, посолити та поперчити і зняти з вогню.

Мітка №7/12 Морква Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

У бульйон додати обсмажені шматочки моркви, цибулі і перецю. Величина шматочків – на ваш розсуд. Додати роздавлені зубки часнику і дрібно нарізаний очищений свіжий гострий перець, або пару пучок сухого гострого перцю. Варити борщ 15 хв. Почистити буряк, порізати його соломкою. Додати буряк в киплячий борщ – добре розмішати. Варити ще 10 хв і відразу ж додати нарізану великими кубиками картоплю.

Мітка №8/12 Цибуля Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Зварити міцний м’ясний бульйон – мінімум годину. М’ясо повинно стати м’яким і відділятися від кісток. Коли бульйон готовий – витягти з нього корінь петрушки, лавровий лист і додати заздалегідь замочену у воді квасолю. Зачекати, поки закипить борщ, зменшити вогонь і варити 20 хв. Квасоля повинна бути трохи сира.

Мітка №9/12 Часник Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Борщ повинен настоятися, щоб бути більш смачним. Подавати борщ рекомендовано з сметаною, часником та цибулею.

Мітка №10/12 Лавровий лист Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

У різних регіонах України борщ готували по різному, звідси його назви : київський, чернігівський, полтавський, галицький, львівський, волинський та інші, але найбільше популярний - борщ український з пампушками. В українській старовинній кухні існують три різновиди традиційного борщу: Перший - червоний, готували з капустою, буряком, морквою, петрушкою, пастернаком, а з XIX от. – і з картоплею. У святкові чи недільні дні готували на м'ясних бульйонах, у будень на воді. Другий різновид борщу - щавлевий (зелений або весняний). Його варили з молодим щавлем, кропивою, лободою, молодим листям городніх буряків, засмачуючи юшку круто звареними яйцями зі сметаною. Третій різновид борщу - холодний; холодник готували влітку. Молоді городні буряки варили, різали соломкою, заправляли квасом - сирівцем, сметаною (сироваткою, маслянкою), додавали свіжу зелень петрушки, кропу, цибулі, часнику, круто зварене яйце.

Мітка №11/12 Лимон Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

Розкриємо абревіатуру слова «борщ» з гумором, але виявляючи фахове розуміння і суспільне значення самої страви: Як готуєш борщ треба: Б - ути Б - атько Б - лагословенний О - хайним О - бідає О - беріг Р - радісним Р - одина Р - одинного Щ - ирим Щ - аслива Щ - астя

Мітка №12/12 Квасоль Повідомлення при кліку
Повідомлення при кліку на об'єкт:

КОРИСНІ ПОРАДИ

- Не варіть столові буряки у підсоленій воді; вони потемнішають.

- Щоб буряки зберегли свій червоний колір, їх треба варити зі шкірочкою і корінцем. Якщо корінець відрізати , з буряків вийде сік і вони стануть білими.

- Якщо борщ не має малиново – червоного кольору , підфарбуйте його буряковим настоєм. Щоб грибний бульйон був смачніший, при варінні слід використовувати сухі гриби різного розміру. Великі надають бульйону приємного смаку та темного кольору, дрібні – аромату.

- Не залишайте лавровий лист у готовій страві: від нього вона набуде гіркуватого смаку.

Рефлексія від 0 учнів

Сподобався:

0 0

Зрозумілий:

0 0

Потрібні роз'яснення:

0 0
Рекомендуємо

Математична кухня. Скільки коштує борщ?

Математична кухня. Скільки коштує борщ?

523

Аватар профіля Грек Ірина Володимирівна
Математика
2—5 клас

33 грн

Українська революція

Українська революція

100

Аватар профіля Воронюк Олександр Леонідович
Історія України
10 клас

25 грн

Знавці української мови

Знавці української мови

427

Аватар профіля Міщененко Олена Іванівна
Українська мова
5—6 клас

20 грн

Попередьмо помилки в розмовній українській

Попередьмо помилки в розмовній українській

131

Аватар профіля Людмила Петрівна Кричун
Українська мова
9—11 клас та дорослі

66 грн

День украї́нської писе́мності та мо́ви

День украї́нської писе́мності та мо́ви

739

Аватар профіля Пащенко Валентина Іванівна
Українська мова
2—4 клас

20 грн

Схожі вебквести

Приготування Борщу (в загадках)

Приготування Борщу (в загадках)

121

Аватар профіля Булах Ірина Іванівна
Технології
5—12 клас, I—VI курси, дорослі та змішані

кухня для кухарів

кухня для кухарів

101

Аватар профіля Ексузян Рінат В'ячеславович
Технології
дорослі

Підприємницький менеджмент (управління)

Підприємницький менеджмент (управління)

14

Аватар профіля Халимівська Ірина Анатоліївна
Технології
I курс

Правила безпеки при користуваннями ножицями та голками

Правила безпеки при користуваннями ножицями та голками

26

Аватар профіля Хай Олександра Миколаївна
Технології
5—7 клас

Урок технологій "Основи проєктування"

Урок технологій "Основи проєктування"

27

Аватар профіля Михальчук Ірина Михайлівна
Технології
6 клас