Навички читання мовчки (письмово) "Кмітливий горобець"

Літературне читання

Для кого: 4 Клас

63 проходження

9 запитань

04.12.2021

75

2

0

Опис тесту:

Читай за сигналом свого годинника 3 хвилини тільки очима, не воруши губами. По закінченню часу підкресли або запам’ятай останнє прочитане слово.Полічи кількість прочитаних слів та запиши це число у рядку для відповідей.

Кмітливий горобець

Взимку і птахи, і звірі — всі ближче до житла людини туляться. Бо важко в цю пору прогодуватись у голому лісі, у білому від снігу полі.

Покинув ліс і горобець-сірячок, теж до людей подався.

Зразу за лісом вулиця починалась. Ошатні будиночки вряд стоять за невисокою дерев’яною огорожею. Бачить горобець: з одного вікна палиця стримить, з кінця її нитка звисає, на ній — вузлик, якась їжа в марлю загорнута. І, звичайно, синиці вже тут клопочуться.

Сів горобець поряд на дереві, міркує: як би й собі підживитись? Добре синицям, їм, бач, яка шана: кормушки розвішують, підгодовують,— їжте, любі синички, на здоров’я! А для горобців ніхто й пальцем не ворухне. Мовляв, хай самі себе обслуговують.

Ось одна синиця до вузлика підлетіла, почепилась. Нитка то закручується, то розкручується. А синиця й не зважає, довбає собі той вузлик та й годі. Смачно!

Під’їла трохи, відлетіла, на гілку сіла. Одразу друга синиця почепилася за білий вузлик. Теж гойдається, як акробат, униз головою висить, дзьобає. А потім синиці

знову помінялися місцями: перша снідає, друга на гілці дзьоб чистить, чепуриться, своєї черги до вузлика чекає.

Дивився, дивився на синиць горобець, а в самого кишки аж співають,— так їсти хочеться. Ну хоч би тобі яку ріску зранку перехопив! Анічого.

Не витримав бідолаха, стриб з дерева — і до нитки. Крутиться перед ним та нитка, не поступається йому синиця місцем на вузлику. І друга прилетіла, теж заважає, метушиться. Потріпотів крильцями горобець, потріпотів і знов на гілку ялиці. Сів, зажурився.

Коли раптом під деревом собака як гавкне! Полохливі синички пурх — і нема, злякалися. А горобець оглядівся,— що йому той собака, коли їсти хочеться, аж в очах

темніє,— і до вузлика першим підлетів.

Ох і смачно ж у таку холоднечу проковтнути шматочок сиру! Та де там! Не встиг як слід і поласувати, аж тут знову синиці. І такі нахабні,— лети, мовляв, собі геть,

це наше!

Прогнали горобця-сіромаху. Сів на гілці, щось собі міркує, голівкою нетерпляче крутить. Тоді як цвірінькне зненацька, як пурхне! А синиць наче вітром здмухнуло,

розлетілися в різні боки. Та сам горобець недалеко відлетів. Бачить, нема синичок — він мерщій до кормушки-гойдалки. Їсть, поспішає, поки наполохані синиці не повернулись.

Ось так і піддурив подружок-синичок голодний горобець.

Тепер і мороз не страшний. Підживився трохи.

Олег Буцень

Запитання №1 з полем для вводу відповіді Балів: 11%

Ти прочитав текст. Запиши кількість прочитаних слів в рядочок для відповіді. Не засмучуйся, якщо результат першого завдання оскаржать( висвітиться червоний колір). Після проходження тесту відкрий "роботу над помилками" , відкрий питання під №1 , прочитай "пояснення" і ти все зрозумієш.

Запитання №2 з однією правильною відповіддю Балів: 11%

Яка пора року змальована?

Запитання №3 з однією правильною відповіддю Балів: 11%

Від чийого імені йдеться розповідь у творі?

Запитання №4 з однією правильною відповіддю Балів: 11%

Чому зажурився горобчик?

Запитання №5 з однією правильною відповіддю Балів: 11%

Чим люди пригостили пташок?

Запитання №6 з однією правильною відповіддю Балів: 11%

Хто налякав синичок?

Запитання №7 з однією правильною відповіддю Балів: 11%

Завдяки чому горобчикові вдалося підживитися?

Запитання №8 з однією правильною відповіддю Балів: 11%

Чому звірі та птахи взимку туляться до житла людей?

Запитання №9 з однією правильною відповіддю Балів: 11%

Яке прислів'я виражає головну думку твору?

Рефлексія від 46 учнів

Сподобався

34 12

Зрозумілий

32 14

Потрібні роз'яснення

34 12