Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Інклюзивна компетентність учителя: заповнюємо індивідуальну програму розвитку та індивідуальний навчальний план
»
Взяти участь Всі події

Зі шкільної програми вилучено твори російських авторів — Міносвіти

Одноголосним рішенням науково-методичної комісії Міносвіти вирішено питання про вилучення усіх творів російських і радянських авторів зі шкільної програми.

Учора, 12 липня, науково-методична комісія Міністерства освіти майже одноголосно вирішила питання щодо вилучення усіх творів російських авторів — і обов'язкових для вивчення, і тих, що були на вибір учителя. Після узгодження цього рішення наказом Міносвіти воно набуде чинності.

Про це повідомила депутатка та членкиня комісія Інна Совсун.

Втім, комісія таки дискутувала — наприклад, чи потрібна нова концепція літературної освіти та місця літератури корінних народів України. Я рада, що ці важливі питання підняли, вони мають стати предметом публічної дискусії, — сказала Совсун.

Тож віднині українські школярі не вивчатимуть творчість Олександра Пушкіна, Івана Крилова, Антона Чехова, Михайла Лермонтова, Михайла Булгакова, Льва Толстого, Івана Тургенєва, Івана Буніна, Осипа Мандельштама, Віктора Некрасова, Олександра Блока, Федора Достоєвського, Олександра Грибоєдова.

Також зі шкільної програми вилучать твори Булата Окуджави, Василя Бикова, Олександра Гріна, Костянтина Симонова, Марини Аромштам, Сергія Єсеніна, Михайла Шолохова, Бориса Пастернака, Володимира Маяковського, Анни Ахматової, Миколи Гумільова, Марини Цвєтаєвої, Іллі Ільфа, Євгена Петрова та інших.

Проте твори Миколи Гоголя науково-методична комісія Міносвіти рекомендує додати до програми з української літератури.

Нагадаємо, задля інформаційної безпеки громадян Міністерство культури та інформаційної політики наголошує на необхідності вилучення книжок із бібліотек, що містять заклики до ворожнечі та ліквідації суверенності України, викривлення фактів і розпалювання ненависті.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.