Згода на секс: як пояснити школярам важливість поваги до партнера

Короткометражний британський мультфільм допоможе легко і ефективно поговорити з дітьми про сексуальні стосунки.

З кожним днем дорослішання дитина ставить все більше й більше запитань, на які батькам часто незручно/немає часу/не хочеться відповідати. Але не забувайте, що діти ніколи не залишають своє питання без роз’яснень. Якщо відповідь не дає родина, її шукатимуть деінде, зокрема у друзів, інших авторитетних дорослих чи в Інтернеті. Звісно, за таких умов ніхто не гарантує, що отримана інформація буде по-справжньому корисною і не зашкодить дитині.

Найчастіше гострі питання стосуються інтимних тем, наприклад – першого сексу та й взагалі сексуальних стосунків. Над комунікацією з дитиною у цих питаннях мають працювати як батьки, так і вчителі. Саме на темі «Про ЦЕ» вибудовується розуміння поваги до партнера, особистих та чужих кордонів та правильно розставляються пріоритети.

Чому настільки важливо розповісти про те, що повага до бажань сексуального партнера має бути на першому місці? Усе дуже просто – діти виростають. Сьогодні це недосвідчений підліток, а завтра – вже дорослий, з тим багажем знань, який йому дали батьки і вчителі.

 Займемось сексом?

 Але я не хочу.

 Насправді ти хочеш. Коли жінки говорять «ні», це означає «так».

Яким би абсурдним не здавався діалог, на жаль, він має місце у сучасних українських реаліях. І одна з найголовніших причин цьому – невчасно роз’яснена інформація, а то й повна її відсутність.


Як же поговорити з дитиною про повагу до сексуального партнера у легкому й доступному форматі?

Зверніться до британського мультфільму "Tea consent", озвученого українською мовою центром «Жіночі перспективи». Короткометражка створена у 2015 році для підсилення інформаційної кампанії британської поліції, в рамках якої громадянам Британії пояснювали, наскільки важливо отримати згоду партнера чи партнерки перед тим, як зайнятися з нею/ним сексом.

Головна ідея мультфільму звучить як: «Згода на секс – не складніша ніж чашка чаю!».


Нагадаємо, що наразі проходить щорічна міжнародна акція «16 днів активності проти ґендерного насильства». Соціальна компанія розпочинається 25 листопада, у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, і триває до 10 грудня – Дня прав людини.

Основним завданням акціє є привернення уваги до двох актуальних проблем: запобігання та протидії домашньому насильству та торгівлі людьми, а також активізація діяльності держустанов та громадських об’єднань задля об’єднання зусиль щодо захисту прав людини.

Тема кампанії 2019-го року: «Розфарбуй світ в помаранчевий колір: Покоління рівності виступає проти зґвалтувань».

  • Лише у Києві зафіксовано 8000 фактів домашнього насильства. Однак експерти зазначають, що це лише 10% від їхньої реальної кількості.
  • За даними ООН, близько 4-х мільйонів українських жінок страждають від насилля в родинах щорічно. І тільки 10-15% звертаються по допомогу.

Вас також можуть зацікавити такі матеріали:

Виховуймо нетерпимість до ґендерно зумовленого насильства  

Сексуальна освіта для дітей та підлітків: коли та про що говорити

6 засад ґендерної коректності: що не варто говорити й показувати дівчатам-школяркам

Дошкільні свята: як у дитячих садочках формують стереотипи

(Не)формуємо ґендерну рівність зі школи

Сексуальна безпека: 11 фраз, які пояснять дітям кордони їхнього тіла

Джерело: Рубрика

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.