Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Освітній бранч – сучасний формат організації роботи з учнями та вчителями. Підготовка та презентація творчих кейсів
»
Взяти участь Всі події
Новини
24188
10 червня 2019 о 12:00
pdf Роздрукувати

Сексуальна безпека: 11 фраз, які пояснять дітям кордони їхнього тіла

Поговорити про «це» з дитиною та допомогти їй зрозуміти межі дозволеного – зовсім нескладно, якщо знати кілька корисних фраз.

Існують теми, які батьки підсвідомо чи свідомо відкладають «на потім», навмисно відтягують можливість відверто поговорити з дитиною, щоб не потрапляти у незручні ситуації. Але насправді така поведінка може призвести до інформаційного заміщення: те, що дитина не дізнається від батьків, вона може дізнатись від однолітків чи з Інтернету. В найгіршому випадку – вона отримає практичний досвід. Особливо це стосується сексуальної освіти та меж дозволеного і забороненого.    

Як допомогти дітям захистити кордони свого тіла і сказати тверде «Ні» небажаним дотикам, обіймам і поцілункам? Освітній проєкт «Не бий дитину» разом з психологинею Антоніною Оксанич підготували 11 корисних фраз, які необхідно сказати дитині для її сексуальної безпеки.

 Поговорімо відверто: 

 1.  Твоє тіло належить лише тобі.

 2.  Якщо ти не хочеш обійматися, просто скажи «Ні».

 3.  Ніколи не терпи, якщо тобі страшно чи боляче. Розкажи про це нам.

 4.  Не всі обійми й поцілунки бувають приємними, не потрібно їх терпіти навіть від родичів чи друзів.

 5.  Ніхто не має торкатися твоїх статевих органів, окрім як у питаннях здоров'я. Лікар має оглядати дитину лише при батьках.

 6.  Довіряй своїм почуттям. Якщо дії іншої людини тобі не подобаються, ти можеш просто сказати «Стоп».

 7.  Друг - той, хто зважає на твої бажання, а не примушує до чогось.

 8.  Ти не маєш тримати в секреті те, що тобі не подобається, навіть якщо тебе просять або залякують. Такі секрети називають «поганими».

 9.  Ніхто не повинен просити тебе торкатися їхніх інтимних органів та показувати тобі їх. Пеніс і вульву прикривають нижньою білизною, бо це інтимні зони людини.

 10.  Батькам можна розказати про все. Ми тобі повіримо, навіть якщо це страшно чи соромно.

 11.  Задавай нам будь-які питання про своє тіло.

Посилання на Освіта Нова: https://osvitanova.com.ua

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.