Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Ведення документації асистента вихователя / вчителя у реалізації інклюзивного навчання
»
Взяти участь Всі події
9 квітня 2020 о 21:01

Зарплата педпрацівників, закупівля підручників та шкільних меблів: Любомира Мандзій про фінансування освіти

Субвенцію на Нову Українську Школу вдалося залишити у бюджеті.

У зв’язку із продовженням загальнонаціонального карантину, Міністерство освіти запропонувало скоротити видатки держбюджету на 2020 рік. Скорочення торкнулися й сфери освіти, зокрема пріоритетних бюджетних програм.   

В інтерв’ю порталу LIGA.net т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира #Мандзій зазначила, що наразі субвенцію на НУШ – у частині закупівлі дидактичного і комп’ютерного обладнання та шкільних меблів – вдалося залишити у бюджеті.

Щодо шкільних парт

Зі слів пані Мандзій, питання щодо закупівлі парт для першачків вже погоджено з прем’єр-міністром та Міністерством фінансів.

Незважаючи на те, що у попередні роки були затримки з меблями для першокласників – бо ряд регіонів занадто пізно зробив замовлення, – цьогоріч цього трапитися не повинно.

Виробництва якоюсь мірою вже були готові до того, що їм слід підготувати певний асортимент. Будемо сподіватися, що нам все вдасться і 1 вересня наші учні навчатимуться у новому освітньому просторі – з новими партами, меблями і дидактичними матеріалами.

Любомира Мандзій додала, що у лютому була ухвалена постанова Кабміну щодо розподілу субвенції на Нову Українську Школу. Тож МОН зробило все відповідно до доручень до 15 лютого.

Адміністративно-територіальні одиниці отримали цю інформацію та вже могли працювати над рішеннями. Я розумію, що зараз все змістилося і ситуація інша, ніж у минулі роки. Але найближчим часом, після ухвалення остаточного рішення щодо бюджету, проговоримо це питання з прем’єром і спільно з головами ОДА, і посадові особи отримають відповідні доручення.

Щодо закупівлі та друку підручників

Т.в.о. Міністра освіти і науки зазначила, що повністю закінчився конкурсний відбір з підручників для 3-го класу. А наразі закінчується конкурсний відбір до 7-го класу, і частина підручників додруковується.

Я матиму можливість звернутися до керівників закладів та педагогічних працівників, щоб вони провели онлайн педради і визначилися з підручниками для 7 класу. Ми не можемо затримувати процес, пов’язаний з друком підручників і забезпечення ними учнів на 1 вересня. 

Пані Мандзій наголосила, що з підручниками для 3-го класу усе йде за графіком. Наступною є процедура тендерної закупівлі, яку здійснюватиме Інститут модернізації змісту освіти (ІМЗО).

Щодо заробітної плати педпрацівників

Середню заробітну плату рахують для кожного конкретного педпрацівника. Вона не є середньою заробітною платою по школі абощо.

Рішення залишити середню заробітну плату за іншими працівниками школи, а не лише за педагогами, приймає засновник. Ми посилалися на галузеву угоду між МОН та Центральним комітетом профспілки працівників освіти та науки. Ухвалення такої угоди регламентує оплату праці в закладах. Відповідно до неї, під час карантину є можливість виплачувати середню зарплату.

Минулоріч під час ухвалення бюджету додатково виділили субвенцію в межах 2,2 млрд грн, щоб оплата праці педагогів відповідала контингенту учнів навчального року. МОН довго вело перемовини з Міністерством фінансів і спільними зусиллями вдалося передбачити субвенцію у 2,2 млрд, яка розподілена між місцевими бюджетами і відповідає контингенту 2019-2020 року. У цьому пункті про проблеми з оплатою праці педпрацівників мова йти не може.

У нас були плани щодо розроблення нового підходу до оплати праці педпрацівників в країні. Ще над ними працюємо, але розуміємо, що їхнє впровадження трішки зсувається.

3 березня 2020 року Кабінет Міністрів України ухвалив субвенцію у 1 млрд 553 млн грн для виплат надбавок молодим вчителям. Тобто, понад 73 тисячі педагогів зі стажем до 10 років мали отримати виплату у 21 000 гривень наприкінці цього року. Любомира Мандзій пояснила, що ця програма наразі тимчасово не передбачається.

Поки що в проєкті бюджету, який передали до Верховної Ради, цієї програми немає. Вона відтерміновується, і рішення ухвалюватиметься після завершення карантину.

Джерело: https://vse.ee/dbc


Вас також можуть зацікавити такі матеріали:

Любомира Мандзій розповіла, якою має бути сучасна освіта

Початок учнівських канікул визначатиме школа