Новини
2450
9 квітня 2020 о 17:04

Любомира Мандзій розповіла, якою має бути сучасна освіта

Про безпеку, фізичне та психічне здоров’я дітей.

Т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій опублікувала на своїй сторінці допис, в якому наголосила на основних елементах якісної освіти.


 “Новий Закон “Про повну загальну середню освіту” відкрив чимало можливостей для шкіл та провадження якісної та сучасної освіти. Дитиноцентризм та педагогіка партнерства – те, що вже давно використовують у своїй роботі вчителі Європи та світу. Тому ми теж маємо створювати всі умови в наших школах, щоб школярі мали безпечне освітнє середовище, належне харчування, доступний простір та забезпечення усіх необхідних їм прав. Нездорова атмосфера чи, ще гірше, небезпечний освітній простір – це неприпустимо!
 

  • Ніякої дискримінації у школах за будь-якою ознакою, у тому числі, матеріальною

  • Також “Ні!” булінгу, цькуванням, насильству, фейкам та будь-яким приниженням людської гідності

  •  Переведення на строкові договори вчителів старшого віку, яким виплачується пенсія.


До 1 липня керівники державних і комунальних закладів зобов’язані припинити безстрокові трудові договори з такими педагогічними працівниками і одночасно укласти з ними договори строком на один рік. По їх закінченню педагоги можуть продовжувати укладати нові договори на 1-3 роки. Звільнення можливі, лише якщо сам вчитель не хоче продовжувати працювати на основі строкового договору.

Те саме стосується директорів шкіл, які теж переходять на строкові контракти.

 

  •  центри професійного розвитку педагогів замість науково-методичних центрів і кабінетів

  •  академічна доброчесність і нетерпимість до проявів корупції та хабарництва


Відповідний лист-роз’яснення Міністерство освіти і науки України вже направлено педагогічним працівникам, керівникам закладів освіти, органам місцевого самоврядування і місцевим держадміністраціям: https://bit.ly/3e6WjDZ.

Вас також може зацікавити: Незважаючи на карантин: вчителів-пенсіонерів змушують писати заяви на відпустки

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.