Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

9 квітня 2020 о 15:37
0 0

Незважаючи на карантин: вчителів-пенсіонерів змушують писати заяви на відпустки

У розпал коронавірусу пенсіонери мусять йти до школи, аби писати заяви на відпустки

Керівництво школи №17 міста Олександрія, Кіровоградської області, змушує вчителів пенсійного віку писати заяви на відпустки. Про це Всеосвіту  повідомила вчителька української мови та літератури Оксана Глущенко.  Вона додала, що в розпал коронавірусу, пенсіонери мусять йти до школи, і це попри постанову Кабінету Міністрів №255, де чітко сказано, що людям старше 60 років виходити з дому без потреби – заборонено.

Завуч подзвонила всім вчителям-пенсіонерам і сказала з’явитися в різний час, аби написати заяву на щорічну відпустку на 8 днів. Їм пояснили – це необхідно у зв’язку з тим, що їх будуть переводити на контракт і через це вони ризикують втратити оздоровчі. Пенсіонери змушені були прийти до школи і написати заяву на відпустку з 11 квітня, хоча зараз триває дистанційне навчання, люди хочуть працювати, адже у багатьох 11-ті класи, яких треба готувати до ЗНО. Тому як можна зараз відправляти людей у відпустку – не зрозуміло, – зізнається вчителька.

Всеосвіта вже писала про те, що на педагогічних працівників, яким виплачується пенсія за віком, можуть чекати строкові договори на один рік. Прикінцевими та перехідними положеннями закону «Про повну загальну середню освіту»,керівників шкіл зобов’язують припинити до 1 липня 2020 року безстрокові трудові договори з педагогічними працівниками, яким виплачується пенсія за віком, та укласти з ними строкові договори на один рік. У разі незгоди роботи на умовах строкового трудового договору – звільнити.

Пані Ольга каже – вчителі занепокоєні, чи не проводить керівництво школи якісь махінації, бо вони не розуміють, чому саме їх відправляють у відпустку на 8 днів і як потім будуть нараховуватися “відпускні”.

 Вчителька додала, що проблеми з керівництвом у їхній школі розпочалися вже давно. 

Я обдзвонила всі школи нашого міста і в жодній пенсіонерів не відправляють у відпустку. Я вже звернулася до освітнього омбудсмена Сергія Горбачова, аби він допоміг з’ясувати, чи не криються за нібито “благими намірами” афери з боку директора. Бо в нас вже був неприємний випадок на початку карантину. Тоді всіх працівників нашої школи відправили на 2/3. І тільки після того, як я звернулася на гарячу лінію Сергія Горбачова, нам виплатили зарплату у повному обсязі. Тому зараз до керівництва немає жодної довіри, – повідомила Всеосвіті вчителька. 

Всеосвіта намагалася зв’язатися з директором, аби запитати, чи правомірно під час карантину збирати літніх людей та змушувати їх писати заяву на відпустку. Але щойно керівниця почула, що до неї подзвонили журналісти – відраз ж кинула слухавку. Ми зателефонували їй ще раз, але вона не відповіла.

Нагадуємо, що Профспілка 12 лютого цього року звернулася до Уповноваженого з прав людини щодо необхідності вжиття заходів для недопущення дискримінації в галузі праці педагогічних працівників ЗЗСО, які отримують пенсію за віком, тобто за віковою ознакою.

У зверненні наголошено: такі положення не відповідають нормам статей 24 і 43 Конституції України. Ці норми суперечать також положенням статті 22 Конституції України, якою заборонено під час прийняття нових законів звужувати зміст та обсяг чинних прав.

Крім того, профспілка виступила за скасування норм Прикінцевих і перехідних положень закону про припинення з 1 липня 2020 року безстрокових трудових договорів з педагогічними працівниками, яким виплачується пенсія за віком, та одночасним укладенням з ними трудових договорів строком на один рік. У разі незгоди з продовженням таких трудових відносин передбачена можливість звільняти педпрацівників за пунктом 9 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України.

Вас також може зацікавити: Звільнення педагогів пенсійного віку: що говорить законодавство