Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Інклюзивна компетентність учителя: заповнюємо індивідуальну програму розвитку та індивідуальний навчальний план
»
Взяти участь Всі події

Який формат навчання буде у вишах

Якщо про організацію освітнього процесу в школах під час війни говорять звідусіль, то про заклади вищої освіти питань все більше.

Міносвіти рекомендує з вересня повернути дітей за парти там, де це можливо, але залишає це рішення на розсуд ОВА, місцевої влади та педрад. Щодо вишів — там ситуація трохи інакша і залишає це питання на вирішення керівництва кожного із закладів.

Зазвичай виші мають кілька корпусів чи філії в інших населених пунктах, а отже, мають більше фізичних можливостей, щоб змінити локацію для занять.

Тому університети мають право самостійно визначати формат навчання для студентів. МОН рекомендує вишам організувати освітній процес так, щоб він був максимально наближений до традиційного.

Припускаємо, що значна частка освітнього процесу припадатиме на змішаний формат — очно-дистанційний, в окремих випадках — дистанційний, — повідомили у пресслужбі міністерства, говорячи про форму навчання в закладах вищої та професійної вищої освіти.

Як відомо, сьогодні розпочався прийом заяв і документів абітурієнтів. Цьогоріч вступник може подати до п’яти заяв на бюджет у будь-який заклад вищої освіти та будь-яку спеціальність і до 20 заяв на контракт.

Нагадаємо, освітний омбудсмен Сергій Горбачов вважає, що треба припинити дезорієнтувати людей, і чітко сказати, що там, де є небезпека швидкого «прильоту», має бути виключно дистанційна освіта. І почати готуватися до навчального року саме у цьому форматі.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.